Skocz do zawartości
kesz

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Posiadam akwarium 270 l i w tej chwili chodzi mi odpieniacz białek Bubble Magus NAC5 i mam wrażenie że za bardzo już buczy , więc postanowiłem zmieniać na nowy i czy może mi ktoś polecić na prawdę dobry odpieniacz no i najważniejsze by był w miarę cichy , cena nie gra roli . W moim sumpie posiadam nie wiele miejsca tylko 23cm x 32cm .

Dziękuje za każdą radę i pozdraawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast zmieniac caly odpieniacz wystarczyloby zmienic wirnik, albo zastosowac zestaw naprawczy o ile sa dostepne? Nie wiem jak to wyglada w srodku, ale wiekszosc pomp ma ceramiczna oske i jakiegos rodzaju tulejke. Moze po prostu te elementy sa wyrobione i halasuje.

Ewentualnie pokombinowac z wymiana pompy na jakis cichy polecany model, najlepiej z regulacja predkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tam jest pompa ATMAN PH2000 ?

wirnik igiełkowy na ebayu kosztuje koło 20$ ośka ceramiczna 5$

cała pompa koło 60$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolał bym zakupić już nowy ,ten już trochę ma latek i wydaję mi się że zasłużył już na odpoczynek albo na nowego właściciela który ewentualnie będzie chciał mu poświęcić trochę czasu i sobie przy nim pogrzebać ,więc jeśli możecie coś poleci z lepszej półki uwzględniając oczywiście ilość mojego miejsca w sumpie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec 1351, będziesz pan zadowolony


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec 1351, będziesz pan zadowolony

A jak z głośnością odpieniacza?Bo siedzi tam Jebao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie dane producenta i komentarze kilku osób które twierdzą że jest cichy ale ciężko stwierdzić jak się go faktycznie samemu nie słyszało

A co myślicie o tym odpieniaczu: Grotech HEA 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtanszego delteca z erybki na regulowanej pompie DC za okolo 1000 zl i bedziesz zadowolony.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec 1351 wydaje mi się bardzo cichy. Kolega ma u siebie i jest bardzo zadowolony. Jak przychodzę do niego to się napawam ciszą w porównaniu do mojego Deltec MCE 600.

Nyos Quantum 120- też świetny odpieniacz ale osobiście na żywo nie słyszałem jego pracy.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za polecone modele, prawdopodobnie zdecyduję się Deltec 1351 albo Nyos Quantum 120 , poczytałem trochę informacji na temat tych modeli i wyszukałem trochę prywatnych opinii , faktycznie dużo osób poleca te modele , cena jest możliwa do przyjęcia no ale po zakupie pewnie się okaże czy aby to był dobry wybór .

Pozdrawiam

ORCA Royal ConeS 800 , czy koś posiada informacje albo zna opinie na temat tego modelu?

post-27018-0-28219800-1472155579_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz zamówiony , padło na Nyos Quantum 120 , po wielu przeczytanych informacjach ,zdecydowałem się właśnie na na ten model , we wtorek będzie paczka , więc dla zainteresowanych napiszę jakie bedą efekty .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od kilku godzin chodzi u mnie nowy odpieniacz Nyos Quantum 120 i chciałem powiedzieć że jestem pod wielkim wrażeniem jak cicho pracuje , w zasadzie w ogóle go nie słychać , głośniej spływa woda z akwarium :thumbsup: , taże dla zainteresowanych którzy poszukują cichego odpieniacza mogę z czystym sumieniem go polecić .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.