Skocz do zawartości
marcin881

AquaMedic Cubicus Qube CF

Rekomendowane odpowiedzi

Pisales ze zalales gotowa woda calcedonia. Sprawdz jakie masz zasolonie, masz pewny refraktrometr?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gotową wodą caledonia :) salimetr od aquamedic spłąwikowy , przy wlaniu samej caledoni gdzie na opakowaniu widnieje zasolenie 33,5 salimetr wskazywał 1021, więc zrobiłem dodatkowo 10L solanki ( rodi + ok .1.5~2kg) tej soli. po kilku dolewkach jest na 1024. w nastepnym tygodniu dostane jeszcze hygrometr jbl wiec porównam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie refraktrometr albo cos pewnego z manualnych ale najlepszy jest refraktrometr. Z czasem wyrowna Ci sie to podmianami. Zmniejsz oswietlenie na minimum 10-20 procent to bedzie mniej glonow.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gotową wodą caledonia :) salimetr od aquamedic spłąwikowy , przy wlaniu samej caledoni gdzie na opakowaniu widnieje zasolenie 33,5 salimetr wskazywał 1021, więc zrobiłem dodatkowo 10L solanki ( rodi + ok .1.5~2kg) tej soli. po kilku dolewkach jest na 1024. w nastepnym tygodniu dostane jeszcze hygrometr jbl wiec porównam wyniki.

Wyrównaj szybko na 35 i utrzymuj. A węgiel na etapie dojrzewania śmiało możesz włożyć. Przynajmniej będzie odsysał amoniak który ci skała oddaje do wody. Najlepiej UltraCarb L , możesz go trzymac max miesiąc i w kosz

I śmiało przez kilka dni lej większą dawkę BioGro. Bez obawy , nie przedawkujesz

Lampę uv zdemontuj, na chorobę ci to.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrównaj szybko na 35 i utrzymuj. A węgiel na etapie dojrzewania śmiało możesz włożyć. Przynajmniej będzie odsysał amoniak który ci skała oddaje do wody. Najlepiej UltraCarb L , możesz go trzymac max miesiąc i w kosz

I śmiało przez kilka dni lej większą dawkę BioGro. Bez obawy , nie przedawkujesz

Lampę uv zdemontuj, na chorobę ci to.

Trochę przedobrzyłem...obecne zasolenie na poziomie 39 ok. 1026 S.G.(refraktometr) odpieniam na mokro i dolewki RODI ok. 1 litr na dzień powoli zejde do 35-36

Czy węgiel nie będzie łapał bakterii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyrównaj szybko na 35 i utrzymuj. A węgiel na etapie dojrzewania śmiało możesz włożyć. Przynajmniej będzie odsysał amoniak który ci skała oddaje do wody. Najlepiej UltraCarb L , możesz go trzymac max miesiąc i w kosz

I śmiało przez kilka dni lej większą dawkę BioGro. Bez obawy , nie przedawkujesz

Lampę uv zdemontuj, na chorobę ci to.

Amoniak? Skąd amoniak? Skała syntetyczna Real Reef Rock... Nic tam nie zgnije. Mnie bardziej martwi czym te biedne bakterie będą się żywić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoniak? Skąd amoniak? Skała syntetyczna Real Reef Rock... Nic tam nie zgnije. Mnie bardziej martwi czym te biedne bakterie będą się żywić?

Piotrze troszkę syfku w nich jednak jest ;) parę muszelek glonków i innych ususzonych roślin etc. Te skały moczą się kilka miesięcy w solankach zanim lecą na sprzedaż od producenta.

Co do bakterii to są to bakterie tlenowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem w podobnej sytuacji, tyle że stawiam większy zbiorniczek już niebawem. Mam z 7 kg "starej" RRR, którą wyszorowałem i wymoczyłem profilaktycznie w perhydrolu, więc jest czyściutka jak łza, do tego dołożę z 5kg nowej (też RRR) i mam zamiar startować albo na krewetkę, albo na wodę amoniakalną (skłaniam się co do tej drugiej, bo w pełni kontrolowana). Cykl zamyka się w kilkanaście dni i ponoć można od razu obciążyć docelową ilością zwierzaków. Jestem po lekturze http://www.drtimsaqu...ishless-cycling i jest to ciekawe i nawet intrygujące :) Bakterie muszą się porządnie nażreć, by solidnie skolonizować zbiornik. W przypadku RRR tego żarcia za wiele mieć nie będą, jeśli w ogóle. Trzeba im jakoś pomóc. No, ale to moje zdanie. Chodzi mi o to żeby nie było tak że po 3 tygodniach parametry ok, wpuszczamy rybę i dopiero wtedy zbiornik zaczyna dojrzewać. To jest mocno prawdopodobne.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, tyle że stawiam większy zbiorniczek już niebawem. Mam z 7 kg "starej" RRR, którą wyszorowałem i wymoczyłem profilaktycznie w perhydrolu, więc jest czyściutka jak łza, do tego dołożę z 5kg nowej (też RRR) i mam zamiar startować albo na krewetkę, albo na wodę amoniakalną (skłaniam się co do tej drugiej, bo w pełni kontrolowana). Cykl zamyka się w kilkanaście dni i ponoć można od razu obciążyć docelową ilością zwierzaków. Jestem po lekturze http://www.drtimsaqu...ishless-cycling i jest to ciekawe i nawet intrygujące :) Bakterie muszą się porządnie nażreć, by solidnie skolonizować zbiornik. W przypadku RRR tego żarcia za wiele mieć nie będą, jeśli w ogóle. Trzeba im jakoś pomóc. No, ale to moje zdanie. Chodzi mi o to żeby nie było tak że po 3 tygodniach parametry ok, wpuszczamy rybę i dopiero wtedy zbiornik zaczyna dojrzewać. To jest mocno prawdopodobne.

Na ryby odrobinę za wcześnie więc jeśli chcesz czymś zasiedlić i nie koniecznie rybami to zrób taki myk:

Włóż kilka krabów pustelników i delikatnie je podkarmiaj np niewielkimi kawałkami małży. Resztki niedojedzone, jeśli takowe będą rozłożą się i będą również pożywką dla bakterii


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 dzień z życia akwarium :)

Wszystko wygląda bardzo pięknie, oznak dojrzewania brak. Parametry też ok.

Dziś zagościło pierwsze życie:

2x krab elegant

oraz przepiękna euphylia

3cd85898bc5053a3med.jpg

9c3c4241c7d3bae6932c67474c1accb7u1430a1282.png

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na ryby odrobinę za wcześnie więc jeśli chcesz czymś zasiedlić i nie koniecznie rybami to zrób taki myk:

Włóż kilka krabów pustelników i delikatnie je podkarmiaj np niewielkimi kawałkami małży. Resztki niedojedzone, jeśli takowe będą rozłożą się i będą również pożywką dla bakterii

A po co kraby? Można wrzucić cokolwiek i zrobić to samo bez użycia zwierzaków. Zgnije i cykl wystartuje. Można też zastosować tzw "ghost feeding", czyli karmienie pustego akwarium, tyle że w ten sposób nie można przewidzieć jak nam skoczą parametry. Można to jednak przyspieszyć/pominąć i nie czekać aż coś zacznie gnić. Idealne rozwiązanie to dozowanie wody amoniakalnej. Są kalkulatory, wiesz ile wlać etc. Jak się bawić w szybkie "quick fishless cycling" to moim zdaniem tylko w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie karmic kraby to tez rozpocznie cykl dojrzewania. Ja jakos nie mam przekonania do wody amoniakalnej. A z ta euphylia to sie pospieszyles troche.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu czekać dalej jeśli woda jest sterylna, włożyłem karabiki i korala i nawet odpieniacz zaczął wywołać syfik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, 25 dzień z życia akwarium i chyba spowodowana prze zemnie plaga dino...

Możliwe przyczyny...pojawiły sie dwa dni po tym właśnie?? :

1. wkładanie rąk kilka razy dziennie

2. obfite karmienie 2 błaznów ( kostka dziennie stenki) nie płukane.

3. sporo kup na dnie zbiornika

Na skale również zauważyłem pojawiające sie małe bąbelki powietrza. To na piachu ma kolor brązowy i jakby taki meszek.

1dbc58fdccd46399med.jpg

Możliwe że właśnie teraz rozpoczęło się dojrzewanie zbiornika, po tym jak dałem trochę życia...co z tym robić ?? przeczekać póki co ?? boje się że zaatakują dużą część piachu....zauważyłem również troszkę bardziej nie przyjemny zapach wody. Zrobiłem podmianę 10l na soli colombo, efekt super odrazu korale zaczęły pompować się x2

Tu również plamka przy szybie:

b53c5d08fbf4f5d7med.jpg

Po podmiance dodałem po 10ml Biogro, zastanawiam się czy nie dać węgla ??

9c3c4241c7d3bae6932c67474c1accb7u1430a1282.png

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z oświetlenia?

Zastanawiam się obecnie nad zmianą swojego iOzeana na coś innego. Oczywiście w ledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :) 4 miesiąc za nami....

Nadal walczę z plagą Dino choć już ustępuje, niestety węgiel doustny w moim wypadku się nie sprawdził i dino dość ekspansywnie zaczęło robić się coraz większe i zajmować korale, od 4 dni stosuje DinoX ( preparat pomaga) , pojawiło się trochę życia i korali co widać na filmie. Akwarium dochodzi do siebie i zaczyna żyć swoim życiem. Brak alg wapiennych wspomagam od paru dni preparatem RedSea KH Coralline Gro ( czy ktoś to stosował , w jakich ilościach ?)

Odnośnie pytania o oświetlenie , nie jest to najwyższa półka ale daje radę , szerokie spektrum i dość duża moc.

Mile widziane komentarze i spostrzeżenia.

9c3c4241c7d3bae6932c67474c1accb7u1430a1282.png

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update , zapraszam do oglądania.  Zaczynamy 6 msc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj aby nie dostać bana za lokowanie produktu(muzyczne tło). Fajny baniaczek :-) Co do historii zbiornika może tylko potwierdzić znane słowa: W akwarystyce pośpiech jest potrzebny tylko przy ścieraniu wody z podłogi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kolejny update za nami :) jeszcze wszystko nie do końca napompowane bo dość rano kręcony filmik, Generalnie obsada korali jak i ryb uważam za full jak na tak małe akwarium. Problem z jedną gonioporą jak widać ale może odżyje, parametry No3 ~ 50 PO4 ~ 0.10 także nie jest zbyt kolorowo choć korale LPS jak i SPS mają się dobrze...Doszedł filtr glonowy którego używam 3 tyd niestety nie widzę jakoś spadków no3 jak i po4 

 

Za miesiąc kolejne info :) Polecam oglądać w 1080p :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Od jutra ruszam z Balling-iem , dozownik Aqua Trend AT1 + sole Fauna Marin. 

Trochę info co daje do baniaka:

Bakterie Colombo - dziennie 4ml

Coral Vits Colombo - dziennie 1,5ml

All in One Colombo - 0.5ml

Do karmienia korali:

Polyp Lab Booster + Reef - Roids na zmianę z H2O ( 2x w tygodniu)

Seachem Phytoplankton - 5 ml ( 2x w tygodniu)

Ryby:

Solowiec + płatki ( rano wieczór )

 

Pojawiło się kilka zmian w obsadzie i koncepcji, w weekend majowy update zdjęciowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 8 miesięcy ;-) lecz dość duży był w momencie zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.