Skocz do zawartości
Gothmog

Ile błaznów w jednym akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup Amphiprion ocellaris'ów do swojego 200l akwa. Aktualnie w obsadzie mam:

- Salarias Fasciatus

- Cryptocentrus leptocephalus,

- Brzydal,

Czy jest sens kupować więcej niż 2szt? Myślałem nad 3szt ale sam nie wiem ile ich zakupić.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od mam 3 i nic im nie jest ,jak był czwarty to go tłukły


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od... co?:p bo to ważne heh szybciej się dotrą jak są z tego samego stada od małego jak trafiają nowe po jakimś czasie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie były wpuszczane oddzielnie :baby:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 2 szt lub nascie przy kilku sie i tak wytluka kwestia czasu

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad rok cztery w jednym akwarium, było pięć ale goniły jednego i musiałam przenieść do drugiego zbiornika.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ilości ukwiałów. Miałem dłuższy czas trzy pary, dwie pary małych ocealarisów i parę dużych klarkow. Wszystkie żyły w zgodzie i nie wchodziły sobie w drogę. Obsada dziesięć ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę zagęszcze wodę u mnie jest jeszcze ponad 50 szt w 54L lecz na wspólnym obiegu z głównego zbiornika - jeszcze się mieszczą i nie ma żadnych problemów po zgaszeniu światła wszystkie zbierają się w narożniku i też odganiania mniejszych nie widziałem . Dodam tylko że to wszystko rodzeństwo .

post-25173-0-53156300-1472234326_thumb.jpg

post-25173-0-12447300-1472234352_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf to nie zalezy od ukwialow sam mam nascie i moje 2 ocalarisy by wykonczyly innego wiekszego cos ala clarka

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 błazenki i 9 ukwiałów. I te 2 błazenki siedzą we wszystkich ukwiałach, broniąc je zaciekle przed innymi stworami.

Jak ukwiały przemieszczają się po akwarium, to błazenki wiernie im towarzyszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a macie jakieś rady na parkę, co gardzi ukwiałem? Po prostu pływają po całym akwa, ukwiałem się nie interesują, i to już od pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiszi metody co do tego by błazny zaaklimatyzowały się w ukwiale było już kilka opisanych na forum. Moim zdaniem najlepszy sposób to odłowić do mniejszego baniaka wraz z ukwiałem u mnie po skutkowało na drugi dzień były w ukwiale .

Słuchajcie, a macie jakieś rady na parkę, co gardzi ukwiałem? Po prostu pływają po całym akwa, ukwiałem się nie interesują, i to już od pół roku.


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiszi metody co do tego by błazny zaaklimatyzowały się w ukwiale było już kilka opisanych na forum. Moim zdaniem najlepszy sposób to odłowić do mniejszego baniaka wraz z ukwiałem u mnie po skutkowało na drugi dzień były w ukwiale .

Ja także swoje odłowiłem do mniejszego zbiornika gdzie po godzinie już siedziały w ukwiale i tak było przez 2 dni. Po powrocie do głownego akwarium błazny zlekceważyły ukwiał - on na prawo a para pływa tylko z lewej strony akwarium....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.