Skocz do zawartości
Diodon

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znam sie jeszcze jak sie poruszac po waszym forum,ale sie szybko ucze.

Mam wielki problem z odpieniaczem.Nie dawno mialem dwa aqua 260 i 350L a w nich po 1 odpieniaczu Tunce 9006,Teraz mam jedno duze aqua i te same odpieniacze krotko dzialaly i od 2 miesiecy stoja i nic.

Pytalem sie po sklepach to mowili,ze poczekaj jeszcze troche to ruszy - ale ponad 2 miechy i nic ?

Wyczyscilem oba,sprawdzilem przelotowosc wody i powietrza i nic.

Ja wiem,ze ona sa za male na moja beczke,ale powinny robic co moga a tu nic.

Odpieniacze sa ok - bo mam 3 stuki i kazdy przeczyszczony,droznosc zachowana i nie wieze,ze nagle 3 padly.

Pompy do wirnika porozbieralem i czyscilem choc nie byly brudne - ale co jakis czas i tak czyszcze.

Zaryzykowalem wlaniem 2 kropel plynu do mycia naczyn do sumpa,ejjj jak sie zpienil az przyjemnie bylo popatrzec i dalej nic.Mam za czysta wode ?

zasolenie - 1,26 - no gorna granica.

parametry wody perfect - tylko po4 troszke podniesiony.

3 miesiace temu polaczylem wode z 2 aqua w jedno aqua i musialem duzo wody dorobic,bo jeszcze brakowalo.Kamienie i dno codziennie porastaja zielone algi - slyszalem,ze to faza azotowa,wiec nie wiem czy to ma cos wspolnego z odpieniaczem.

poz

D

Moze Wy cos podpowiecie.

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

możesz zrobić po kilka fotek ? zbiornika i sumpa

a zwłaszcza włączonego odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam dużo za niskie zasolenie ......dlatego wychodzą ci jak piszesz super parmetry przy podniesionym PO4


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam dużo za niskie zasolenie ......dlatego wychodzą ci jak piszesz super parmetry przy podniesionym PO4

Czesc - zasolenie - 1,026

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałes swoje pomiary zasolenia z innym źródłem ? Może źle robione lub sprzęt typu spławik oszukuje. Znajdź kogoś z refraktometrem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałes swoje pomiary zasolenia z innym źródłem ? Może źle robione lub sprzęt typu spławik oszukuje. Znajdź kogoś z refraktometrem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

mam refraktometer......i to samo....juz sam nie wiem gdzie kot pogrzebany...


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

możesz zrobić po kilka fotek ? zbiornika i sumpa

a zwłaszcza włączonego odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić po kilka fotek ? zbiornika i sumpa

a zwłaszcza włączonego odpieniacza

post-25392-0-31094400-1472216049_thumb.jpg

post-25392-0-91008700-1472216055_thumb.jpg

post-25392-0-82686600-1472216063_thumb.jpg

post-25392-0-04945900-1472216072_thumb.jpg

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Rozumiem że wraz z połączeniem obu zbiorników odpieniacze wylądowały w sumpie. Może powodem braku pienienia jest niewłaściwy poziom wody w komorze z odpieniaczem. Zazwyczaj producent podaje jak głęboko powinien być zanurzony korpus z pompą odpieniacza. Jeżeli będzie za niski może nie pienić albo pienić bardzo sucho. Wystarczy na chwilę zaślepić dopływ powietrza i sprawdzić czy poziom wody w komorze reakcyjnej podnosi się aż do przelania do kubka czystej wody bez bąbli. Najprościej będzie jak wstawisz fotkę sumpa z odpieniaczami ..... to wiele wyjaśni. Jeżeli są sprawne (a tak twierdzisz) to jedynym powodem nie pienienia mogą być warunki pracy. Przy tak dużym obciążeniu życiem jak na twoich zdjęciach musi sporo syfu wywalać.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta fotek

To może inaczej. Rozumiem że wraz z połączeniem obu zbiorników odpieniacze wylądowały w sumpie. Może powodem braku pienienia jest niewłaściwy poziom wody w komorze z odpieniaczem. Zazwyczaj producent podaje jak głęboko powinien być zanurzony korpus z pompą odpieniacza. Jeżeli będzie za niski może nie pienić albo pienić bardzo sucho. Wystarczy na chwilę zaślepić dopływ powietrza i sprawdzić czy poziom wody w komorze reakcyjnej podnosi się aż do przelania do kubka czystej wody bez bąbli. Najprościej będzie jak wstawisz fotkę sumpa z odpieniaczami ..... to wiele wyjaśni. Jeżeli są sprawne (a tak twierdzisz) to jedynym powodem nie pienienia mogą być warunki pracy. Przy tak dużym obciążeniu życiem jak na twoich zdjęciach musi sporo syfu wywalać.

Wiesz,ja z braku odpowiedzia na to wszystko wsadzilem jednego Tunce na gore - tak jak zbiorniki bez sumpa i pojedynczo puszczalem i razem jeden na dole drugi na gorze i tez nic...mam jeszcze trzeci malutki Tunze i tez nic....no mowie Ci rece opadaja.

poz

D

post-25392-0-68528100-1472216282_thumb.jpg

post-25392-0-56571100-1472216290_thumb.jpg

post-25392-0-06507700-1472216299_thumb.jpg


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z fotek powyżej wygląda że odpieniacz powinien mieć co robić ...

pokaż jeszcze sumpa :)

co do czyszczenia - po porządnym myciu odpieniacza ... mija ze 2 dni zanim zacznie pracować jak powinien

zdejmij kubek z tego Tunze i "cyknij" z góry - co widać w komorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Mogą być także zastosowane w zestawach dla szafek podakwaryjnych w zakresie poziomowym od 100 do 280mm. Dla wytworzenia stałego wewnętrznego poziomu wody musi być zastosowane oprzyżądowanie, które znajdą Państwo w opakowaniu odpieniacza."

Odpieniacz ma wysokość 378mm. Może masz go za głeboko bo widzę że poziom wody równo z dnem kubka na urobek. Marek ma rację. Cyknij fotkę komory reakcyjnej po zdjęciu kubka.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fotek powyżej wygląda że odpieniacz powinien mieć co robić ...

pokaż jeszcze sumpa :)

co do czyszczenia - po porządnym myciu odpieniacza ... mija ze 2 dni zanim zacznie pracować jak powinien

zdejmij kubek z tego Tunze i "cyknij" z góry - co widać w komorze

Obnizylem odpieniacza,zeby tylko foto zrobic.

Malo piany robi.

post-25392-0-20114800-1472217038_thumb.jpg

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wygląda jakby był skręcony dopływ powietrza ... albo pompa nie miała mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z tego piany nie będzie. Jest tam regulacja mocy pompy. Pompa na full i regulacja powietrza zdjęta.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jakby był skręcony dopływ powietrza ... albo pompa nie miała mocy

Wiem,ze tluszcz zapobiega pienieniu sie,ale z kad by sie mialo to u mnie znalesc,kiedy mam raptem pare malych rybek i 4 krewetki.A calzium reactor z Co2 ? moze cos nagrzebac ?

post-25392-0-83200300-1472218241_thumb.jpg

post-25392-0-13530700-1472218252_thumb.jpg

post-25392-0-30438100-1472218262_thumb.jpg

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybki krewetki i ... koralowce :D (toż to też zwierzaki)

zerknij tutaj

http://nano-reef.pl/...ewa-odpieniacz/

i spróbuj z czymś bezpiecznym - np. "watą" czy Prodibio Reef Booster ?

zobacz czy zadziała

Dzieki


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zdejmij zaworek od powietrza .. może coś w nim zarosło

spróbuj co będzie na samej rurce/wężyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij zaworek od powietrza .. może coś w nim zarosło

spróbuj co będzie na samej rurce/wężyku

Nic - dmuchalem - czysta.

Mowie Wam ,butekla plynu do mycia naczyn i bedzie pienic...:-)


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic - dmuchalem - czysta.

Mowie Wam ,butekla plynu do mycia naczyn i bedzie pienic...:-)

Podmienilem jakies 8% wody i nagle troszke w odpieniaczu zaczela piana wedrowac gora/dol,ale po pol godzinie znow tak samo,wiec podmienilem 100L wody to jest 10% i nic.Ciekawa jestem co mam takiego w mojej wodzie,ze wlasnie tak sie dzieje.Jakie skladniki odpowiadaja za lepkosc,ktora powoduje piane.Czy moze to byc powode,ze aqua jest w stanie dojzewania ?

Wyczytalem cos na niemieckim forum,ze wata w filtrze cos tam papra,zeby jej nie uzywac w poczatkowym stadium dojzewania czy cos......nie lapie za dobrze ten jezyk techniczny - slyszeliscie cos o tym ?

poz

D

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz wódkę albo ocet?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz wódkę albo ocet?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Witaj

Ocet nie,bo nie wiem po co,ale wodke czasami tak bo to przeciez wegiel.

poz


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ocet też węgiel. Możesz spróbować wlać 10ml octu i zobacz co się będzie z odpieniacz em działo. Takie objawy występują tylko jak wężyk powietrza jest niedrozny, odpieniacz jest za głęboko lub zasilenie jest za niskie.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

No ocet też węgiel. Możesz spróbować wlać 10ml octu i zobacz co się będzie z odpieniacz em działo. Takie objawy występują tylko jak wężyk powietrza jest niedrozny, odpieniacz jest za głęboko lub zasilenie jest za niskie.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Zasolenie

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ocet też węgiel. Możesz spróbować wlać 10ml octu i zobacz co się będzie z odpieniacz em działo. Takie objawy występują tylko jak wężyk powietrza jest niedrozny, odpieniacz jest za głęboko lub zasilenie jest za niskie.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Zasolenie

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

ok - no nie wiedzialem,ale super,ze to zapodales.Glowili sie w sklepie moim i nawet du Tunze dzwonili i stwierdzili wspolnie,ze akwa jest duze a slaba obsada i to powoli wszystko przyjdzie do pozadku dziennego.kwestia czasu.

poz


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.