Skocz do zawartości
Gość

Transport Skrzydlicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam

Szykuję się do zakupu skrzydlicy (wielkość około 12cm) i zacząłem się zastanawiać w jaki sposób ją przetransportować.

Czy zapakować ją w kilka worków ? Martwię się, czy nie przebije ich.

Czy wsadzić ją do jakiegoś wiaderka.

Co tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe wiaderko będzie bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla skrzydlicy jak i dla ciebie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak właśnie myślałem, że nie ma co kombinować z workami. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OBI 10 litrowe wiaderko z pokrywka niecałe 10 zł


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A transport do obi 10zl:) wiaderko tylko takie zeby ryba mogla sie w nim ruszac.

Wtedy Ty i ryba bedzie bezpieczna

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiaderko i tylko wiadwrko.Najbezpieczniej będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z wiaderkiem to akurat nie ma problemu, bardziej mnie zastanawiało czy ryba nie poobija się za bardzo podczas takiego transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiaderko bedzie odpowiednio duze to sie jej nic nie stanie pamietaj rowniez o zostawieniu powietrza jak bedziesz zamykac wiaderko

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok rybka przywieziona cała i zdrowa. Siedziała w wiaderku grzecznie jak przyklejona, momentami zastanawiałem się czy żyje, bo się w ogóle nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś gatunek skrzydlica nadający się do wiekigatunkowego baniaka ?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsza skrzydlica brahypterus rosnie do ok 12cm najwazniejsze jak dla mnie zeby nie zjadala wspolmieszkancow musisz ja nauczyc jesc mrozonki p.s. mozesz miec pteroisa tak jak ja polrostu nusisz uwazac na jej kolce jadowe

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta która wiecznie siedzi w różnych pozycjach brzuchem przyklejone do skały?

Mam typowa obsade jak większość baniakow , ale chodzi mi po głowie ten zwierzak od początku

1a20f194ed4e683fb5ca86f16d382837.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do mnie zawitała Rogala piękność. Narazie się rozgląda. Molinezje juz gotowe do karmienia.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zartujesz Grzegorz ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym. Że jest czy że będę karmil molinezjami zanim zacznie jeść krył i krewetki ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli.generalnie nie bać się tego zwieezaczka i śmiało do baniaka :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bać się ale nie demonizowac. Zachowując odpowiednią ostrożność i mając świadomość zagrożenia da się wszystko zrobić. Kolce jadowe nie służą jej do zdobywania pokarmu a tylko do obrony. Czas pokaże czy się dogadamy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmi sie zywymi rybkami

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu się karmi? Sam planuje ta najmniejsza kupić i karmić gupikami z mojego drugiego akwa.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci ryb? A gdyby glupiki lub molinezje kosztowaly 50zl szt tez bys karmil ? Moim zdaniem to nie porozumienie jezeli bedziesz ja karmic zywymi.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między żywym pokarmem a mrożonym? Chyba lepiej dla skrzydlicy jak dostanie żywy pokarm niż mrożonym?

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci ryb? A gdyby glupiki lub molinezje kosztowaly 50zl szt tez bys karmil ? Moim zdaniem to nie porozumienie jezeli bedziesz ja karmic zywymi.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Kolego, a tygrys żywi się trawą? Trzymasz drapieżnika - karm go normalnie, co mu się należy. Nie stać Cię na utrzymanie drapieżnika, nie kupuj. Nie chcesz patrzeć jak poluje, trzymaj glonożerne ryby i po temacie. Skrzydlice nie zawsze jedzą mrożony, swieżo po imporcie praktycznie samym żywcem i stopniowo przyzwyczajają się do mrożonego. Nawet jak je sam mrożony, warto wrzucać mu żywiec od czasu do czasu, żeby drapieżnik się rozruszał. Najlepsze są Cichle z Amazonki, gdybyś widział taką rybę co potrafi zrobić, to byłbyś chyba w szoku :) Potrafi złapać 3 molinezje naraz i pomiescić je w pysku, zanim je połknie ;) Natura jest piękna, ale i brutalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik to nie jest mój wymysł tylko biologia. Decydując się na zwierzaka staram się mu zapewnić warunki zbliżone do natury. W naturze tak właśnie poluje na żywe ryby i krewetki. A koszty ? No cóż. Wiedziałem ze szynki z serem nie ruszy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim ze to Ty jestes "rzeznikiem" nie koniecznie musza jesc ryby masz inne jedzenie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne znaczy jakie ? To drapieżnik.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.