Skocz do zawartości
Ludek

Czas postawić coś wiekszego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj 200l baniaczek ma już okrągły rok ! wszystko ładnie sie kreci, bez chorór i plag, ale zrobił sie już ciasny do moich zwierzaków.

Czas postawić coś wiekszego, i mam nadzieje, że mi pomożecie, bo mam kilka pytań :) Zbiornik okolo 600l bedzie pewnie troszkę kosztowac, ale powoli zacznę już kompletować :}

Na poczatek chcę złożyć zamowienie na szkło i stelaż:

szkło:

200 x 60 x 60 - zastanawiam sie czy nie zrobić wysokości 70cm ? gróbośc szkla 10 czy 12mm ?

komin bedzie po prawej stronie, z 200cm długości akwaria zostanie wydzielone pare cm na komi ( ile cm szerokosci poswiecic na komin 10 -15cm ? ) , ( otwory rewizja , powrót i spływ o jakich srednicach ? )

Pozdrawiam

W załaczniku dodaje zdjecia, jedno z aktualnym 200l baniakiem :)

post-26108-0-69250300-1472491265_thumb.png

post-26108-0-20020800-1472491273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło:

200 x 60 x 60 - zastanawiam sie czy nie zrobić wysokości 70cm ? gróbośc szkla 10 czy 12mm ?

komin bedzie po prawej stronie, z 200cm długości akwaria zostanie wydzielone pare cm na komi ( ile cm szerokosci poswiecic na komin 10 -15cm ? ) , ( otwory rewizja , powrót i spływ o jakich srednicach ? )

Powiem tak, mam dość zbliżone wymiary, spływ 50tka, rewizja 40tka i powrót na 32' - starczy jednak 40,40 i 32 na powrocie.

Szkło mam grubości 15mm, bałbym się zrobić taki wymiar z 10mm szkła, nad 12tką się zastanawiałem. Jednak rozważyłem grubsze.

Licząc jeden komin i trzy otwory porzebujesz jakieś 25cm szerokości i 12-15cm z głębokości akwa by móc spokojnie rękę wlożyć i dokręcić śrubunki.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja swoje "pińć groszy" dołożę.

Mój baniak to 200x60x60 z tym, że mam 2 zewnętrzne kominy (po 2 bokach akwa) o szerokości na standardowy grzebień czyli 30cm.

Przy pompie Jecod 12000 jeden 30cm grzebień nie nadąża z pobieraniem wody z awkarium.

Głebokość (na twoim rysunko zaznaczona jako szerokość) komina to mam przetestowane 13cm - spokojnie można manewrować przy śrubunkach i ewentualnym czyszczeniu komina.

Rurki mam 40 spływ i rewizję oraz 32 na powrocie.

Akwarium "lepione" w erybce z szybki 12mm


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licząc jeden komin i trzy otwory porzebujesz jakieś 25cm szerokości i 12-15cm z głębokości akwa by móc spokojnie rękę wlożyć i dokręcić śrubunki.

Właśnie dlatego ja chce zrobić komin tak jak ba rysunku który wstawiłem, czyli na CAŁYCH 60CM głębokości akwaria, czy tak może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ja chce zrobić komin tak jak ba rysunku który wstawiłem, czyli na CAŁYCH 60CM głębokości akwaria, czy tak może być?

Jak najbardziej.

40 na spływie starczy ci - sprawdzałem w praktyce.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziury 40 , 40 i 32 / komin będzie mieć 60cm i czy 15cm wystarczy? z długości akwaria 200 cm Szkło 12mm

Jeśli akwarium będzie miało 70cm wysokości l, to na jakiej wysokości ma być ściana komina, gdzie będzie montowany grzebień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin zrób zewnętrzny szkoda miejsca w środku.

rury 2x40 powrót 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin zrób zewnętrzny szkoda miejsca w środku.

rury 2x40 powrót 32

Czyli żeby to wtedy ładnie zabudiwac stelaż będę musiał zrobić dłuższy, masz rację to jest dobre rozwiązanie :)

Temat szkła mamy zamknięty :)

Kolejna sprawa to stelaż i budowa sumpa z komórkami na absorbent, ceramikę i dolewka Ktoś może mi go zaprojektować i wstawić rysunek z wymiarami?

Zbiornik będzie 200 x 70 x 60 to jakieś 700

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu dużo przykładów fajnych sumpow. Zależy ile miejsca trzeba Ci później na inne graty tj Balinga czy reaktor też musisz upchac pod spodem. Dla mnie im większy tym lepszy . Duże pole do manewrowania itp. Każdy robi sumpa pod siebie swoje zapotrzebowanie wszystkie prawie są takie same tylko ludzie komory robią pod siebie czy to ma być dsb glony siporax itp. Rób jak najwiekszy

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w aktualnym zbiorniku lampę " Maxspect RAZOR 180W 15000K LED" czy do zbiornika około 500-600l da się ją jeszcze jakoś wykorzystać? Korale będą lps-y i miekasy nie planuje sps-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak zrobisz jakieś dodatkowe światło może być,ale sama będzie stanowczo za mało . na tą długość przynajmniej dwie takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny wymiar akwaria 200 x 60 x 70 do tego dwie lampy razaro 180wat 15 000k obsada miekasy i lps-y dwie lampy starcza tak?

Jeszcze jedno pytanie , boczna sciana bedzie miala 70cm szerokosci, czy komin moze miec wymiary:

60cm długosc grzebienia - szerokośc 15cm i wysokość 30cm ?

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.