Skocz do zawartości
Margolee

Parametry Ca-30, Mg-0, No3-0

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest możliwe żeby coś żyło z takimi parametrami???

W skrócie.

Otórz testuje sobie różne metody filtracji i przyszedł czas na refugium.Powód to dzwignięcie sie no3.

Parametry z pracy samego dsb bez glona.

Mg- 1460

Ca- 460

No3- ok. 25

I tak było do czasu dołorzenia spagetti.

Po ok 1 tyg.

Mg-0

Ca- 30

No3- może 1(praktycznie przeźroczyste)

Na spagetti zrobiło się DINO oraz strasznie się zasyfiło.

Postanowiłem to troszkę "wyczyścić"

Dino odciąłem z kawałkami spagetti resztę wypłukałem z wody z podmiany. Na następny dzień parametry

Mg-1480

Ca- 480

No3- 25

Po 3 dniach znowu dino i syf w spagetti a parametry znowu prawie zerowe😕

Co ma taką moc ze zrzera wszystko??? Rosnące dino???

Czy co bo troszkę to dziwne.

Lałem balinga po 20 ml tak dla równowagi i było ok a tu po dodaniu glona zeby wszystko zjechało prawie na 0.

Ma ktoś jakieś doświadczenia???

Podnieść tylko ballinga zeby podbić Ca i Mg jak myślicie??? Syf w refugium by sobie mógł być jak by zrzerał No3 do 0. Tylko to Mg i Ca😕

Dodam ze caluastery, quadricolory i inne lekkie korale zyją i jedynie xenia się zmieniła. Padła natomiast pavona i monti talerzowa. Ale to były drobne szczepki.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino ani te glony nie wciągają Ca i Mg. Źle robisz testy, albo są walnięte. I logiczne, że taki spadek parametrów w ciągu 3 dni jest niemożliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na 100 robie dobrze.

Urobiłem świerzej solanki z nowego pojemnika i wszystkie parametry były ok.

Powiem szczerze sam troszkę byłem w szoku jak kapłem dwie krople w teście na Ca i kolor mi się zmienił.

Tymi samymi testami robiłem na drugi dzień po czyszczeniu z tego syfu i parametry były ok.

Zrobie jeszcze raz pomiar i czyszczenie z dino i znowu pomiar tylko tak po 24h i zobacze co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy walnięte, skoro robisz je dobrze. Takie wahania nie są możliwe. Ca-30mg/l jest w słodkiej wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy dobrze pisze, nie ma możliwości takiej rozbieżności, szukaj przyczyny takiego stanu rzeczy i upatruj jej w testach lub w sposobie ich wykonania, woda na pewno jest ok.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy dobrze pisze, nie ma możliwości takiej rozbieżności, szukaj przyczyny takiego stanu rzeczy i upatruj jej w testach lub w sposobie ich wykonania, woda na pewno jest ok.

Dziś zrobiłem ponowny pomiar i dokładnie to samo.

W teście Ca- wystarczy ze dodam 2 krople odczynnika 3 i juz zmienia kolor.

W Mg moge wlać cały odczynnik i nie zmieni koloru. Od wsypania proszku do wody ( odczynnik 2)już jest niebieski.

Testy robię od ponad 2 lat w ten sam sposób. Dziwne jest to że gdyby testy były walnięte to nowa/ świerzo urobiona solanka nie wychodziła by w pomiarach ok.

A spadek No3 was nie dziwi. W 3 dni z 25 prawie do 0???

Spróbuje wywalić całe spagetti z tym syfem dino z akwa i zobacze co będzie.

Czy parametry wrócą do normy. Gdybym robił źle testy to nowa solanka tez by źle wyszła lub gdyby test był walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.