Skocz do zawartości
Roibos

czerwone krzaczki - proszę o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu na skale wyrastają mi takie czerwone drzewka ze skały, na początku były tylko 2 niewielkie ale dość szybko rosną i nowe krzaczki się pojawiają. Jak by ktoś nie wiedział o co konkretnie mi chodzi to to co jest na pierwszym planie. Mam nadzieję że to nie jest coś szkodliwego, Pozdrawiam Tomek

post-24824-0-09149700-1472557915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś makroglony.Ładne i raczej nieszkodliwe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddech smoka glon super do refugium lub ozdobny. Jak nie masz jeżowca to się nacieszysz pięknym glonem w głównym baniaku. U mnie zostal zjedzony przez diademie i dokończony przez dorcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przygarnęła szczepke takiego glona, jesli ktos z okolic posiada, bardzo ładny.

A może to ten?

http://pl.reeflex.ne...ilaria_sp01.htm

Też mi się wydaje , że to ten.

A trzymanie glonów w akwarium zawsze skutkuje zarośnięciem skały i akatkiem na koralowce :(

Chyba, że osobna skałka i systematyczne strzyżenie.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, w takim razie będę obserwował dalszy rozwój. Obsady nie mam za dużej więc tych glonów nie ma co jeść. A też mało doświadczony jestem w morszczyźnie to postanowiłem się dopytać. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ozdobny glon, szkoda że po czasie zniknie z akwarium.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ladnie zaczyna to wygladac a tez co ladnie nie znaczy pozyteczne dlatego wolalem zapytac, teraz jak sie przygladnolem to troche tego wychodzi

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki w refungium 20x20x15 cm chętnie zamienię się z kimś szczepka na inne glony

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden oddech smoka czy inna botryocladia tylko Scinaia complanata - ładny i pożyteczny, choć na dłuższą metę nie do utrzymania w akwarium. Miałem rok i zaczął się rozpuszczać aż całkiem zniknął, tak wyglądał :)

http://www.reeflex.net/img/25576_emP4yVhkRr.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.