Skocz do zawartości
lapsiak84

Moc parzenia ukwiałów ???

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszła mi do głowy taka myśl/zagadka. Rozmawiam z kolegą z którym wymieniam się ukwiał za szorstnika i kolega ma quadri zielonego z żółto-pomarańczowymi końcówkami. Kolega stwierdził, że ten właśnie mniej parzy od czerwonego.

Czy z tym parzeniem to jest np tak jak z ubarwieniem bojowym ryb? Ze jakieś czerwone ogniste to bardziej agresywne trujące itp? Czy to raczej nie ma znaczenia a to z tym parzeniem to tylko tak akurat się udało?

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tatuaż? Zrobiłeś?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielonego z zolto- pomaranczowymi koncowkami i parzy nie mniej jak ten czerwony (mialem jego wczesniej). Wystarczy ze dotknie korala.... Jedynie przed euphylia ma respekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ukwial? Taki jak ten?

7J2O9og.jpg

Jeśli tak, to ten faktycznie w miarę słabo parzy. To monstrum na zdjęciu to moje maleństwo wielkości talerza obiadowego. Dotykał caulastrei i zoasow, jedynie troszkę je zestresował. Zajęłam je ze skały i żyją, nie zabił ich. Grzybki discosoma, których dotyka bez przerwy może nie są szczęśliwe, ale żyją. Myślę, że jak taki zielony się przejdzie po koralach, to na kilka dni je zestresuje, ale nie spali.

Szorstnik parzy mocniej. Zauważyłam raz na boku żółtka ślad po dotyku szorstnika. Z tego, co słyszałam Anemonia virdis parzy bardzo dotkliwie i potrafi zjeść rybę. Tego ukwiala bym nie wypuściła do zbiornika z rybami i koralami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zielono pomaranczowego Entacmaea Quadricolor, i tak jak pisalem, parzy rowno mocno jak jego czerwony poprzednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Starty temat ale odgrzebie. Szorstnik parzy wszystko co dotknie u mnie. Sinularia zielona fluo czy sinularia z australii od razu ma czarna tkanke.martwa. jedyny koral który nie reaguje na dotyk szorstnika a ewentualnie schowa polipy to lobophyton. Byłem tym zdziwiony. Bo pachyclavularia to mi tego lobophytona parzyła tak że.musiałem ja w koło niego ścinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co u mnie jest podobnie mam szorstnika i nie daleko zoa  nie dotykaja się ale mają okolo 10cm wolnej przestrzeni,jak myślisz ze powodem tego jest nie do konca sie otwieranie wręcz polowy bym powiedzial skałki z zoa.

A to łobuz...:unsure:


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mój w nocy wydłuża macki o 10cm. Może.twoj podobnie i drażni zoa? Ja mam xl szorstnika macki ponad 25cm. Jak mialem go w lewej czesci zbiornika plaża to parzyl wszystko wkoło. Dolożylem skałe to otwiera sie ladnie do przodu i packi glownie do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najblizej szorstnika rosnie euphyllia paradivisa. Od kiedy szorstnik sie przesunął o kilka cm blizej niej, to czasem jej dotknie. Ich polipy przyklejaja sie do siebie a po chwili szorstnik ma "przytopiony" koniec macki. Euphylli nic nie jest, ani jemu, jedynie ramie ma ciut krotsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Kolejny koral który nie boi się szorstnika. Fajnie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to nie wiem, co by było, gdyby rosly bliżej siebie. Kto by wtedy wygral? Jak sie tak teraz przygladam euphylli, to od strony szorstnika jest troche mniej napompowana, jakby starala sie unikać kontaktu. Dla niej ten dotyk chyba tez nie jest przyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.