Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Paragon napisał:

w jebao  mogę ustawić do każdej godziny indywidualna dawkę, wydaje mi się że grotech nie jest gorszy :) 

Muszę zatem w Święta poszukać jak można to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Przemek79 napisał:

Muszę zatem w Święta poszukać jak można to zrobić.

wydaje mi się że taką opcję powinieneś mieć inaczej grotech slabo by wypadł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie :)

KH 10, Ca 410, Mg 1350

Podaje ATI w rownych dawkach po 70ml. 

Zbic to KH do 8? Czy nie ma takiej potrzeby? Korale spoko :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mihow1979 napisał:

Sluchajcie :)

KH 10, Ca 410, Mg 1350

Podaje ATI w rownych dawkach po 70ml. 

Zbic to KH do 8? Czy nie ma takiej potrzeby? Korale spoko :)

Planujesz trudniejsze spsy? Jeśli tak zszedłbym z kh niżej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sith114 napisał:

Planujesz trudniejsze spsy? Jeśli tak zszedłbym z kh niżej ;) 

No chcialbym 7-8. Czyli wylaczyc KH na razie?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie na które tutaj nie znalazłem odpowiedzi a mianowicie:Czy trzeba rozpuścić wszystko jednorazowo i przetrzymywać w dużych baniakach np.10 litrowych czy można sobie rozpuścić na pojemniki 2 litrowe bo takie mieszczą mi się obok sumpa.Oczywiście wcześniej obliczając wskazaną dawkę na pojemnik 2l danej butelki ati essentials.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, Sygen napisał:

A ja mam takie pytanie na które tutaj nie znalazłem odpowiedzi a mianowicie:Czy trzeba rozpuścić wszystko jednorazowo i przetrzymywać w dużych baniakach np.10 litrowych czy można sobie rozpuścić na pojemniki 2 litrowe bo takie mieszczą mi się obok sumpa.Oczywiście wcześniej obliczając wskazaną dawkę na pojemnik 2l danej butelki ati essentials.

możesz tylko musisz sobie przeliczyć proporcje odpowiednio i przed porcjowaniem dobrze wymieszać koncentraty, z 3 komponentem nie ma problemu bo to proszek, w Pro są dwa i oba są płynne i nie trzeba nic rozcieńczać

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

możesz tylko musisz sobie przeliczyć proporcje odpowiednio i przed porcjowaniem dobrze wymieszać koncentraty, z 3 komponentem nie ma problemu bo to proszek, w Pro są dwa i oba są płynne

Ok dzięki bo myślę przejście ze zwykłego ballinga na ati essentials ale widzę że jest nowsza wersja pro o której zapewne zaraz poczytam,która według Ciebie lepsza jeśli stosowałeś obie i czy tak naprawdę się różnią?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, Sygen napisał:

Ok dzięki bo myślę przejście ze zwykłego ballinga na ati essentials ale widzę że jest nowsza wersja pro o której zapewne zaraz poczytam,która według Ciebie lepsza jeśli stosowałeś obie i czy tak naprawdę się różnią?

według mnie Pro bo masz dwa pojemniki, a nie zabawę z rozcieńczaniem 3 pojemników skład jest ten sam robi tą samą robotę a po pierwsze zajmuje dwa miejsca w pompie dozującej, po drugie mniej z tym zabawy jest skoncentrowany 5 krotnie w stosunku do wersji zwykłej, czyli jak wcześniej podawałeś 40ml na dobę to teraz wynik dzielisz przez 5 i podajesz 8ml na dobę, jak dla mnie jest to przede wszystkim wygodniejsze a cena taka sama

Stosowałem tylko pro ale za krótko aby mieć jakieś zdanie, parametry utrzymywał ładnie, tylko pierwsza zasada przed używaniem takich specyfików, tak mi polecali i to sie sprawdziło zwykłym balingiem wyprowadzic parametry czyli MG, Ca i Kh (proszki kosztują grosze) i dopiero stosować Ati po równo każdy składnik wtedy nie ma problemu ze skaczącymi parametrami

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

według mnie Pro bo masz dwa pojemniki, a nie zabawę z rozcieńczaniem 3 pojemników skład jest ten sam robi tą samą robotę a po pierwsze zajmuje dwa miejsca w pompie dozującej, po drugie mniej z tym zabawy jest skoncentrowany 5 krotnie w stosunku do wersji zwykłej, czyli jak wcześniej podawałeś 40ml na dobę to teraz wynik dzielisz przez 5 i podajesz 8ml na dobę, jak dla mnie jest to przede wszystkim wygodniejsze a cena taka sama

acha to chodzi tylko o stężenie,ok dzięki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Sygen napisał:

acha to chodzi tylko o stężenie,ok dzięki 

tak dokładnie, wersja zwykła 3 butelki i trzeba rozrabiać, wersja Pro 2 butelki i nic nie rozrabiasz od razu mozesz podawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

tak dokładnie, wersja zwykła 3 butelki i trzeba rozrabiać, wersja Pro 2 butelki i nic nie rozrabiasz od razu mozesz podawać

chyba jedna zrobię bardziej rozcieńczony a to dlatego że różnie to bywa z tą elektroniką i przy awarii pompy i podaniu tak stężonej całej butelki będzie pozamiatane w akwarium a przy rozcieńczonym może będą mniejsze straty


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, Sygen napisał:

chyba jedna zrobię bardziej rozcieńczony a to dlatego że różnie to bywa z tą elektroniką i przy awarii pompy i podaniu tak stężonej całej butelki będzie pozamiatane w akwarium a przy rozcieńczonym może będą mniejsze straty

jest to jakiś plus przemawiający za wersją zwykła ale równie dobrze możesz dać mniejsze pojemniki na balinga np 100ml i dolewać co 2/3 dni wtedy też masz kontrolę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

No ok dzięki tylko jak z tym stężeniem w ati essentials 3 butelkach jak również w pro.Chodzi mi o to czy jak przechodziliście ze zwykłego ballinga i zużywał wam balling na dobę np.50ml każdego z płynów to czy na przejście na ati również są podobne wartości. Wiem że ati 3 butelki 500 ml rozrabia się na 5 lub 10 litrów i załóżmy że chodzi mi o stężenie rozrobionego ati na 10 litrów.Ktoś wyżej napisał w tym temacie że dawki ma porównywalne z tradycyjnym ballingiem ale nie podał jak rozrabiał czy 500 ml butelki rozrobione w 10 litrach  czy w 5 litrach.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Sygen napisał:

No ok dzięki tylko jak z tym stężeniem w ati essentials 3 butelkach jak również w pro.Chodzi mi o to czy jak przechodziliście ze zwykłego ballinga i zużywał wam balling na dobę np.50ml każdego z płynów to czy na przejście na ati również są podobne wartości. Wiem że ati 3 butelki 500 ml rozrabia się na 5 lub 10 litrów i załóżmy że chodzi mi o stężenie rozrobionego ati na 10 litrów.Ktoś wyżej napisał w tym temacie że dawki ma porównywalne z tradycyjnym ballingiem ale nie podał jak rozrabiał czy 500 ml butelki rozrobione w 10 litrach  czy w 5 litrach.

nie no jak przechodzisz ze zwykłego balninga na taki "uproszczony" to i tak musisz dawki ustawić indywidualni, pewnie dawka podstawowa test co kilka dni i korekta aż znajdziesz swój poziom konsumpcji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też zaczynam pomału rozkminiać ATI essential pro i się zastanawiam czy jest bardziej opłacalny od ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fresz33 napisał:

Też zaczynam pomału rozkminiać ATI essential pro i się zastanawiam czy jest bardziej opłacalny od ballinga.

tak, bo w balingu masz CA, Mg i KH a w ATI to samo + cała lista składników które są zużywane w akwarium, gdzieś tam było nawet napisane że stosując ATI mozesz zrezygnować z podmian wody :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

nie no jak przechodzisz ze zwykłego balninga na taki "uproszczony" to i tak musisz dawki ustawić indywidualni, pewnie dawka podstawowa test co kilka dni i korekta aż znajdziesz swój poziom konsumpcji :) 

No ok wiem że trzeba robić na bieżąco testy tylko mnie o co innego chodzi.Rozrabiając ati 500ml w 10 litrach każdą z 3 butelek daje nam to po 10 litrów każdego płynu jakoś tam stężonego.Teraz porównajmy z tych 10 litrów odlewając 2 litry(np roztwór gdzie jest ca) tyle ile tradycyjnego ballinga czyli 2 l ati ca i 2 litry 111g chlorku wapnia bezwodnego.Czy te roztwory mają teraz takie samo stężenie czy np.ati jest o połowę bardziej rozcieńczone czy bardziej stężone?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Sygen napisał:

No ok wiem że trzeba robić na bieżąco testy tylko mnie o co innego chodzi.Rozrabiając ati 500ml w 10 litrach każdą z 3 butelek daje nam to po 10 litrów każdego płynu jakoś tam stężonego.Teraz porównajmy z tych 10 litrów odlewając 2 litry(np roztwór gdzie jest ca) tyle ile tradycyjnego ballinga czyli 2 l ati ca i 2 litry 111g chlorku wapnia bezwodnego.Czy te roztwory mają teraz takie samo stężenie czy np.ati jest o połowę bardziej rozcieńczone czy bardziej stężone?

nie wiem czy dasz radę to porównać bo w tych płynach 1, 2 i 3 lub 1 i 2 to nie ma tylko Ca i tylko Mg wiec chyba takie pytanie musisz zadać samemu producentowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

nie wiem czy dasz radę to porównać bo w tych płynach 1, 2 i 3 lub 1 i 2 to nie ma tylko Ca i tylko Mg wiec chyba takie pytanie musisz zadać samemu producentowi

no wydaje mi się że można,ludzie którzy dozowali ballinga i lali np.ca 50 ml na dobę utrzymując wapń na poziomie 430 zmieniając na ati i dozując też po 50ml na dobę to ca powinno być również na poziomie 430.Jeśli drastycznie spada to jest ati bardzo rozcieńczone


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Sygen napisał:

no wydaje mi się że można,ludzie którzy dozowali ballinga i lali np.ca 50 ml na dobę utrzymując wapń na poziomie 430 zmieniając na ati i dozując też po 50ml na dobę to ca powinno być również na poziomie 430.Jeśli drastycznie spada to jest ati bardzo rozcieńczone

Przy ATI Pro to chyba dużo mniej się dozuje bo to koncentrat.

Chyba się skuszę na te butelki po 2l i zobaczę jak będzie schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Przy ATI Pro to chyba dużo mniej się dozuje bo to koncentrat.

dzielisz przez 5 w stosunku do zwykłej wersji

5 minut temu, Sygen napisał:

no wydaje mi się że można,ludzie którzy dozowali ballinga i lali np.ca 50 ml na dobę utrzymując wapń na poziomie 430 zmieniając na ati i dozując też po 50ml na dobę to ca powinno być również na poziomie 430.Jeśli drastycznie spada to jest ati bardzo rozcieńczone

nom to zostaw info jak Ci się uda :) , ja bym zaczął z dawki dolnej i testował, trochę za bardzo komplikujesz sobie temat bo testy i tak i tak będziesz musiał robić przy przejściu z balinga na ATI

 

Ps. Pamietaj że nie każdy dobrze rozrabia balniga i nie jest tego nawet świadomy :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Paragon napisał:

dzielisz przez 5 w stosunku do zwykłej wersji

Czyli tak jak pisałeś przy ballingu 50ml teraz ATI trzeba by było podawać 10ml. A najlepiej zacząć od mniejszej dawki dajmy na to 7ml i po około dobie sprawdzić kh,ca,mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

dzielisz przez 5 w stosunku do zwykłej wersji

nom to zostaw info jak Ci się uda :) , ja bym zaczął z dawki dolnej i testował, trochę za bardzo komplikujesz sobie temat bo testy i tak i tak będziesz musiał robić przy przejściu z balinga na ATI

Właśnie chce porównać czy bardziej opłacalny jest balling czy ati z 3 butelek.Osoby które stosowały tradycyjny balling spokojnie mogą porównać zużywalność butelek.Jeśli tradycyjny balling po 2 litrowe butelki zużywał im się np.w 20 dni to ati 500ml rozrobione w 10 litrach odlewając butelki po 2 litry jak ballinga również powinno zużyć się w około 20 dni utrzymując parametry jak na tradycyjnym ballingu.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.