Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Juz rozumiem ja robie czeste podmiamy i dlatego mam stale zasolenie a osoby ktore nie podmieniaja musze sie bawic w lanie ro.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji mozna tez doczytac, ze wegla nie powinno stosowac sie non stop...

Juz rozumiem ja robie czeste podmiamy i dlatego mam stale zasolenie a osoby ktore nie podmieniaja musze sie bawic w lanie ro.

na to wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozy bez kolcow.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do akwarium prowadzonego na ATI Essentials przez 8 miesięcy bez podmian wody.

http://www.onescape-...riusbecken-jpg/

Mirek, ja nie przecze, ze bez podmian sie nie da. Tylko to cos za cos- albo robisz podmiany, albo pilnujesz zasolenia i bawisz sie w odlewanie itd. Ja osobiscie wole podmiany. Przy wymagajacych spsach to nawet nie probowalbym bez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum jest mowa o podmianach,ale tylko w tedy kiedy jest taka potrzeba np. w tedy kiedy zasolenie spadło. Spaść może np. przez odpieniacz. Dozuję ten preparat od czwartku, i jak było tak jest 1025. Ale dozuje raptem kilka dni.

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek, ja nie przecze, ze bez podmian sie nie da. Tylko to cos za cos- albo robisz podmiany, albo pilnujesz zasolenia i bawisz sie w odlewanie itd. Ja osobiscie wole podmiany. Przy wymagajacych spsach to nawet nie probowalbym bez...

Karol z całym szacunkiem stosujesz ten produkt ?? jeżeli nie to sie nie wypowiadaj na temat podmian co Ty robisz a co nie


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol z całym szacunkiem stosujesz ten produkt ?? jeżeli nie to sie nie wypowiadaj na temat podmian co Ty robisz a co nie

Tak sie sklada, ze nie dlugo moze, ale stosuje... I rozmawialem z kilkoma osobami w Niemczech i Wloszech, ktorzy go stosuja juz dluzej, i wszyscy robia podmiany i to co tydzien. Nie jestem moze w temacie znawca, ale co nieco wiem. Jesli wiesz wiecej to prosze, podziel sie wiedza, chetnie wyslucham. Ten produkt nie jest niewiadomo ile na rynku, wiec każda opinia jest cenna.

Na niemieckim forum jest mowa o podmianach,ale tylko w tedy kiedy jest taka potrzeba np. w tedy kiedy zasolenie spadło. Spaść może np. przez odpieniacz. Dozuję ten preparat od czwartku, i jak było tak jest 1025. Ale dozuje raptem kilka dni.

Kilka dni to jeszcze nic nie robi. Do tego kwestia zapotrzebowania akwa na produkt. Jesli nie masz dużego zuzycia to i zasolenie szybko nie skoczy, spokojnie.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robie podmiany z nudy bo samo patrzenie na zbiornik mnie nudzi i mam problem robic czy nie robic rozwiazany.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie wiem jak może skoczyć zasolenie?? W tych butelkach nie ma soli.Może mi ktoś to wytłumaczyć jak to jest możliwe??


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie wiem jak może skoczyć zasolenie?? W tych butelkach nie ma soli.Może mi ktoś to wytłumaczyć jak to jest możliwe??

Mirku może wzrosnąć jak również i spaść w instrukcji o tym piszą.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może inne minerały które w połączeniu tworzą NaCl i przez to podnosi się zasolenie.

Ja tez zamówiłem , w Acroporze znów są 500ml butle:)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie to nie tylko chlorek sodu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce prowadzić zbiornik bez podmian to to chyba nie jest dobra metoda,tzn napewno nie jest

Ale tester opisał już kiedyś metodę bez podmian.

Przy Ati jak i przy balllingu trzeba robić podmiany aż tak latwa akwarystyka nie jest.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać czym spowodowany jest wzrost zasolenia:

http://reefhub.pl/sol-bez-soli/

http://reefhub.pl/sol-bez-soli-stosowac-czy-nie/

ATI Essentials stosuje od miesiąca i już korygowałem zasolenie.

Edytowane przez deciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje od 2 miesięcy i nigdy rzędnej korekty zasolenie nie robiłem cały czas stały poziom

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy robic co tydzien podmiany i nic nie trzeba korygowac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z użytkowników ATI Essentials stosuję razem z nimi sól probiotyczną, pożywkę i bakterie od AquaForest?? Nie będzie to się gryzło ze sobą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z użytkowników ATI Essentials stosuję razem z nimi sól probiotyczną, pożywkę i bakterie od AquaForest?? Nie będzie to się gryzło ze sobą??

Ja stosuje i wszystko jest ok. Nie widze zadnych przeciwwskazan do tej kombinacji bo i dlaczego?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgłupiałem.

Otrzymałem dziś przesyłkę z preparatami ATI 500ml i na stornie sklepu Acropora jest napisane żeby rozpuścić to w 10l wody RO a na opakowaniu że w 5l. Jak to w koncu jest i jak wy robicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwotnej instrukcji ATI jest napisane, ze istnieja dwie opcje przygotowania plynow z zestawu 500ml, jeden dla akwariow ponizej 150L, ktore maja male zapotrzebowanie na ballinga oraz te powyzej 150L. Do tych pierwszy w instrukcji podaja bardziej rozcienczona wersje (na 10L), a do tych drugich na 5L.

z instrukcji (w skrocie, wolne tlumaczenie :wine: ): małe systemy akwariowe zwykle wykazują bardzo niskie zużycie ATI Essentials. Czasami nawet mniej niż 10 ml dziennie. Dla właścicieli małych akwariow można użyć ATI Essentials bardziej rozcieńczony. W tym celu zawartość wersji 500 ml zwiekszamy do 10 litrów.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tergo nie ma napisanego.

CREOL ty jesteś jedym z pierwszych użytkowników tych preparatów jak je rozcieńczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5 litrowego pojemnika wsypujesz #1 i dolewasz do 5 litrow.Nie na odwrót.I z pozostałymi tak samo.

Ot cała filozofia.Wszystko jest opisane na stronie Ati,Dokladna lopatologiczna instrukcja.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dolewam do 5l czy do 10l? Bo sklep podaje 10l a na opakowaniu jest 5l.

Chyba zrobię na 5l będzie bardziej stężone ale będzie sie mniej lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.