Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dlamnie bomba dzisiaj zmówiłem ostatni dostepny na acroporze ,od 2 miesięcy leję i jest o niebo lepiej niż jak standardowy balling.Ograniczyłem podmiany do jednej w ciagu miesiąca jak narazie jest ok,jedyny minus że sps typu tależowego jak monti rośnie duuużo za szybko.

Ale to może byś przez to że nigdy wcześniej nie lałem Mg tylko sbs


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie to można jeszcze zamówić?

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dać linka do opisu po polsku? Ten na stronie sklepu jest wyjątkowo oszczędny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MiroZ. Ale napisałem że po polsku. Tamte już przeglądałem Instrukcje po niemiecku i angielsku też.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie to można jeszcze zamówić?

Tapnięte mobilnie

Na dzień dzisiejszyw Polsce dostępne tylko w sklepie acropora.

Wersja 3x500ml nie dostępna ,ale jest dostępna 3x1000ml. Aż takiej wielkiej różnicy nie ma ;)


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie bomba dzisiaj zmówiłem ostatni dostepny na acroporze ,od 2 miesięcy leję i jest o niebo lepiej niż jak standardowy balling.Ograniczyłem podmiany do jednej w ciagu miesiąca jak narazie jest ok,jedyny minus że sps typu tależowego jak monti rośnie duuużo za szybko.

Ale to może byś przez to że nigdy wcześniej nie lałem Mg tylko sbs

Czyli to działa jak component 1/2/3 ? Jeden płyn odpowiada za KH drugi CA a trzeci? To MG ? NIe ma w tym SBS? NIc już więcej dodatkowo do akwa nie dodajesz? Magiczne buteleczki zawierają wszystko co potrzebne? Podajesz równe dawki jak zaleca producent czy jednak korygowałeś i podajesz według zapotrzebowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w tych płynach są też strongi,to takie wszystko w jednym.Leje po równo ,wyznacznikiem jest w moim przypadku tylko Kh utrzymuje 7,7 według Salifert,a Ca przy takim kh wynosi 410.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dozowanie jest uzależnione od litrażu ?? chyba nie , bo Jak Karol pisze trzeba kontrolować KH

ale przelicznik ja przy Balingu czy jak ??


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyliczony wzór podawania ,w zależności od zbiornika tzn litrazu i rodzaju korali,przy moich koralach czyli mieszany zbiornik, wychodzi mi 180ml na dobe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tęż leje ok 180 ml ale KH mi skoczyło do 10 wiec komponent 1 leje mniej niż 2 i 3. Podmiany wody od startu akwa w maju nie robiłem i nie mam zamiaru robic ;) NO3 zero i PO4 prawie

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj drugi dzień jak dozuję.

Parametry .

KH:8.0-8.1

CA:425

MG:1305

Na razie podaję 20 mil na dobę, obsada mieszana. Akwarium 150l w obiegu.


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem, ze bedziecie zadowoleni.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem, ze bedziecie zadowoleni.

Wszystko okaże się po kilku tygodniach ;] Na razie jest super

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 420l 6 miesiecy od zalania

kh12

mg1200

ca 200

zasolnie 1025

oswietlenie full led 28 bialych 28rb 28N

biale swieca polowa mocy a reszta na full.

50kg skaly w tym 15kg zywej plus 40kg piachu

obsada to 2 mitraxy ,2 czyszczace krewetki zoltek ,hepatus 2 blazny ,3 kuderni ,4 magnefica plus babka kopiaca.15 trochus kilka turbo ,rozgwiazda piaskowa

miekasy kilka lps plus sps

ackropry polipuja i rosna ale favia traci kolor stopniowo od dolu

testy salifertem

od tygodnia lece z ati.zaczlem od 30ml ale okazalo sie ze kh jest na poziomie 12 wiec zmiejszylem dawke

do 13ml

30ml roztworu 2 i 3 okazuje sie za male bo parametry stoja.

suplementuje pro bios s i probios F ,np pro

codziennie dwa kieliszki fito i raz na tydzien amino

glony znikome na szybkach

ph na pozniomie 8 no3 i po4 sa niewykrywalne

przez lanie fito mam wszedzie rurowki.skaly tylna szyba i przednie przy piachu

1.pytanie czy zwiekszyc mocno czy stopniowo dawki?

2.zwiekszyc dawke mocno i poczekac az uzyskam pozadany stan wapnia i magnezu i pozniej dobierac dawke zeby ustabilizowac te parametry?

3.nie dawkowac 1 elementu i poczekac az uzyskam kh na poziomie 8 i wtedy dobrac dawke 1 suplementu?y

4.jak dawke dobowa byscie maxymalnie zastosowali zeby dojsc do parametrow i bedzie bezpieczna?

dozowane pompa dozujaca na 24 dawki w ciagu doby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ,najpierw powinieneś CA i MG podnieść do odpowiednich wartości. I dopiero dozować ATI Essentials

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca 200 i akropory polipuja?ustal dawkę według zaleceń producenta,i codziennie obserwuj parametry ,a jakimi testami robisz pomiary?Skąd to kh 12?

Podbij najpierw Ca,do 400 to kh zacznie być konsumowane lepiej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca 200 i akropory polipuja?ustal dawkę według zaleceń producenta,i codziennie obserwuj parametry ,a jakimi testami robisz pomiary?Skąd to kh 12?

Podbij najpierw Ca,do 400 to kh zacznie być konsumowane lepiej.

testy saliferta ktore maja tyle co akwarium czyli kolo 6 miesiecy.Kh12 bo probowalem roznych supli na ca i czesc mialo w sobie czynnyki ktore podnosilo kh

myslalem ze kupie ati i ono podniesie mi parametry bez ostrego podoszenia kh jak inne suple.

Macie jakis preparat ktory podniesie mi wapno bez podnoszenia kh i do tego wmiare szybko?

Jako swiezak jeszcze malo wiem a doprowadzilem do tak niskiego poziomu wapna i teraz nie potrafie go podniesc.Do tej pory uzywalem soli aquaforest zwyklej.moze czas zmienic sol ktora ma wiecej wapna i zrobic wieksza podmiane od tej zalecanej?

poprosze propozycje czym i jak podniesc to wapno z tego poziomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to jak sobie radzicie z rosnącym zasoleniem wody? Ja raz na tydzień wylewam koło 3 -4 litrów wody i nie wiem czy to nie za duzo ...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to jak sobie radzicie z rosnącym zasoleniem wody? Ja raz na tydzień wylewam koło 3 -4 litrów wody i nie wiem czy to nie za duzo ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie kumam,mi sól nie wzrasta,no bo niby jak...

Za długo nie robisz korekty zasolenia poprzez podmiany.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane ze zasolenie wzrasta ... i jest formuła ile dolewać dziennie

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje 3 miesiac i zasolenie nie wzrasta.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumiem, czemu pisza w instrukcji ad braku potrzeby podmiany wody. A pozniej przewrotnie dodaja o mozliwym podniesieniu zasolenia przy stosowaniu produktu i potrzebie korygowania tego. Jak dla mnie to chwyt marketingowy- niby kup magiczne buteleczki i nie przejmuj sie niczym innym, a potem nastepuje "ale", ktore malo kto w instrukcji na poczatek doczyta (tym bardziej, ze dodaja "moze wystapic", ale nie musi ;) ). Tak czy owak z cotygodniowych podmian bym nie rezygnowal przy stosowaniu ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.