Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Do 5 litrowego pojemnika wsypujesz #1 i dolewasz do 5 litrow.Nie na odwrót.I z pozostałymi tak samo.

Ot cała filozofia.Wszystko jest opisane na stronie Ati,Dokladna lopatologiczna instrukcja.

Zgodnie z tym co ATI pisze, to tak jak wspomnialem powyzej- jesli akwarium jest male, i nie ma duzego zapotrzebowania, to rozrabiamy te 500ml do 10L, plyny wtedy sa mniej skoncentrowane. Jesli zapotrzebowanie jest normalne, i mamy spore zuzycie, to rozrabiamy je do 5L. Kazdy moze sobie wybrac, wedlug uznania i potrzeby. To tak ad tego co sklep podaje a tym co na opakowaniu pisza/badz co w sieci mozna znalezc.

@Maciej, ja mam spore zapotrzebowanie (120ml/dzien), wiec kupilem wersje wieksza, 1000ml, jest dla mnie b.oplacalna.

Lejesz do wiadra plyn/proszek i dolewasz do 5L badz 10L i dobrze mieszasz i tyle.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dolewam do 5l czy do 10l? Bo sklep podaje 10l a na opakowaniu jest 5l.

Chyba zrobię na 5l będzie bardziej stężone ale będzie sie mniej lało.

I tak zrob,lepsza wersja do korygowania dawek.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5 litrowego pojemnika wsypujesz #1 i dolewasz do 5 litrow.Nie na odwrót.

Witam

Widzę,że popełniłem błąd. A mianowicie ,wsypałem (wlałem) butelki do wody a nie zalałem wodą. W czym jest różnica?

Pozdrawiam


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wody dałeś - pewnie 5l. A chodzi o to ze lejesz butle to pojemnika 5l i dopełnia woda rodi czyli lejesz jakieś 4.5l wody. Jeżeli dodałeś flaszkę do 5l wody to masz trochę rzadsze roztwory i musisz lać więcej aby uzyskać takie same efekty.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie wersje preparatu slabszy i tanszy na 5 l i drozszy i mocniejszy na 10l.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie wersje preparatu slabszy i tanszy na 5 l i drozszy i mocniejszy na 10l.

Piotrze, produkt jest jeden i ten sam. Jedynie opcje rozcienczenia dwie (jesli chodzi o butelki 500ml).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile wody dałeś - pewnie 5l. A chodzi o to ze lejesz butle to pojemnika 5l i dopełnia woda rodi czyli lejesz jakieś 4.5l wody. Jeżeli dodałeś flaszkę do 5l wody to masz trochę rzadsze roztwory i musisz lać więcej aby uzyskać takie same efekty.

Tapnięte mobilnie

Nie ma znaczenia przy laniu równych dawek 3 preparatów.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska słuchajcie,dziwnna sytuacja się tu skrada.

Jeżeli producent zaleca rozrabianie preparatu w taki a nie inny sposób to chce wam przez to powiedzieć ,że preparat ten był testowany przez producenta w proporcjach takich jak On podaje na instrukcji,a nie innych.

I jeżeli ktoś rozrabia po swojemu,bo mu tak wygodniej nie może brać pod uwagę szczegółów instrukcji odnoście dawkowania,bo ona w takim przypadku nie ma sensu.Bo wasze inaczej rozrobione płyny,tzn po swojemu mają inne stężenia,co oznacza że lanie ich według zelecen producenta nie ma sensu,bo nie uzyskamy zamierzanych efektów.

A pretensje skutków mozemy mieć później tylko do siebie.

DLATEGO jak ktoś napisal instrukcje żeby rozrabiać stricte według niej,to tego się trzymajmy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ATI występuje w dwóch rozmiarach tzn 3x500 ml do małych akwariów i 3x1000ml do wiekszych. Pierwsze rozcieńczamy w 5 litrach a drugie w 10 wiec oba produkty sa identyczne. Acha i tak jak było napisane wlewamy np 1000ml ATI 2 i dolewamy wody RODI 9000 ml aby uzyskać 10l ...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1, wystepuje w dwoch wielkosciach, ale to wlasnie 500ml mozna na dwa sposoby rozrobic (od czego ta cala zawierucha w temacie sie zaczela). I to nie moj pomysl tylko ATI.

http://onescape-community.de/download/ati/BedienungsanleitungEssentials.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak używacie węgla przy dozowanie essentials? W instrukcji pisze żeby nie stosować przez cały czas tylko przez kilka dni w miesiącu.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak używacie węgla przy dozowanie essentials? W instrukcji pisze żeby nie stosować przez cały czas tylko przez kilka dni w miesiącu.

Tapnięte mobilnie

Ja węgla nigdy nie stosowałem ,i nie stosuję.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie stosowałem do tej pory.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD niedzieli zacząłem podawać ATI Essentials.

Po jakim czasie zauważyliście poprawę/ zmianę w sowim akwarium po przejściu na ATI? Co się zmieniło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu z ballinga (w którym nie używałem mg) na Ati ,po miesiącu zauważyłem spory przyrost glonów wapiennych.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalempelny AF po przejsciu na ATI nie zauwazylem zmian poza nizsza cena ATI.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie są magiczne płyny. To zwykły Balling z mikro. Tej czy tej firmy będzie różnił się zapewne proporcjami w składzie a działał tak samo. Chyba że ktoś ma braki w mikro i po zastosowaniu mu akwarium odbije.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie są magiczne płyny. To zwykły Balling z mikro. Tej czy tej firmy będzie różnił się zapewne proporcjami w składzie a działał tak samo. Chyba że ktoś ma braki w mikro i po zastosowaniu mu akwarium odbije.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Rumun od dawna używasz ATI?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumun od dawna używasz ATI?

Wlasnie? To nie jest "zwykly balling z mikro", jesli znasz niemiecki (a jesli nie, to google tłumacz pomoze) przeczytaj chociazby artykul (link kilka postow wyzej).

A co do odbijania akwa gdy mikro brak...wlasnie ATI zaleca przechodzenie na ich produkty tylko przy wszystkich stabilnych parametrach...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie są magiczne płyny. To zwykły Balling z mikro. Tej czy tej firmy będzie różnił się zapewne proporcjami w składzie a działał tak samo. Chyba że ktoś ma braki w mikro i po zastosowaniu mu akwarium odbije.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

To jak używasz czy nie?

Jak tak,to wiesz co piszesz?

Jak nie używasz i nie chciało ci się nawet przeczytać informacji odnośnie ATI,to sądzę że nie powinieś wypisywać takich bredni w temacie o produkcie o którym nie masz zielonego pojęcia.

A porównując ATI do Ballinga,to tak jak byś porównał Fiata 126 do Fiata Stilo...

To Fiat i to Fiat...co nie....


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze Rumun ma racje, czym sie rozni od Ballinga z mikroelementami?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze Rumun ma racje, czym sie rozni od Ballinga z mikroelementami?

Piotr wystarczy przeczytać artykuł.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.