Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jeżeli dotychczas używałem tradycyjnego Ballinga to czy po przejściu na ATI dawkowanie jest większe chodzi mi o ilości ml na dobę? A może jest mniejsze...?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Umnie wyszło prawie że identycznie.Moze parę ml. w te czy wewte.

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz 100-120 litrow to zobaczysz jak korale zareaguja. :shock::thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje 30ml na dobę (ale rozrobiłem 500ml w 5l RO) a AF dawałem 65ml.

Na razie parametry są w miarę stabilne ale po woli będę zwiększał dozowanie bo KH mam troszkę z niskie.

A tak dla upewnienia w ATI za KH odpowiada #1 - proszek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje 30ml na dobę (ale rozrobiłem 500ml w 5l RO) a AF dawałem 65ml.

Na razie parametry są w miarę stabilne ale po woli będę zwiększał dozowanie bo KH mam troszkę z niskie.

A tak dla upewnienia w ATI za KH odpowiada #1 - proszek??

Butelka #1KH, #2 clacium #3magnez

Mnie osobisce dziwi jeden fakt. Ze ludzie uzywaja czegos o czym tak naprawde malo co wiedza, a naprawde w necie sporo informacji mozna znalezc... a i fora przy okazji przekopac... Bo nie dosc, ze stosuja cos o czym nie maja zielonego pojecia, to jeszcze pisza o tym niestworzone rzeczy. Ja juz sie wylaczam z tematu. Reszcie proponuje dobrze przestudiowac temat, szukajac u zrodel, a nie czytajac tylko instrukcje z butelki...

Creol nie wiem czemu uczepiłeś się tej nie szczęsnej instrukcji . Zgodzę się z tobą,że jest sporo informacji w necie. Trzeba tylko umieć oddzielić ziarno od plew. Na forach zagranicznych różne są opinie, każdy ma inny zbiornik i inne podejście do akwarystyki.Podobnie jest u nas np. w tym wątku. Wiele osób stosuje dany środek bo jest super,ale ma gdzieś zalecenia producenta.

Jeśli chodzi o podmiany to jest napisane jak byk ,że nie trzeba robić podmian regularnie . ATI pokazało zbiorniki które działały bez podmian przez 8 miesięcy ,więc można?? można.

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol nie wiem czemu uczepiłeś się tej nie szczęsnej instrukcji . Zgodzę się z tobą,że jest sporo informacji w necie. Trzeba tylko umieć oddzielić ziarno od plew. Na forach zagranicznych różne są opinie, każdy ma inny zbiornik i inne podejście do akwarystyki.Podobnie jest u nas np. w tym wątku. Wiele osób stosuje dany środek bo jest super,ale ma gdzieś zalecenia producenta.

Jeśli chodzi o podmiany to jest napisane jak byk ,że nie trzeba robić podmian regularnie . ATI pokazało zbiorniki które działały bez podmian przez 8 miesięcy ,więc można?? można.

Ano widzisz, oni pisza, ze jest "mozliwe" zrezygnowac z podmiany, a nie, ze "nie trzeba", a to wielka roznica... A do tego dodali wianuszek rzeczy, ktore trzeba spelniac, by bylo ok. I nie uczepilem sie instrukcji... tylko wiedzy/niewiedzy o tym produkcie... a wiedza na instrukcji to akurat sie nie konczy.

A jesli ktos ma ochote olac zalecenia producenta, to dlugiej przyszlosci nie wroze... bo to nie zabawa, a chemia...

Ale kazdy na wlasna odpowiedzialnosc przeciez to robi :chris:

Zreszta Mirku, z calym szacunkiem, ale Ty w swoim baniaku nie trzymasz jakis wymagajacych okazow. Zuzycie wiec ballinga tez jakies wielkie raczej nie jest na taki litraz? No chyba, ze masz jeszcze jakis inny baniak.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję tylko 18ml na dobę. Fakt wiele wymagających korali to ja nie mam pare lpsów i tylko 2szt sps.

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję tylko 18ml na dobę. Fakt wiele wymagających korali to ja nie mam pare lpsów i tylko 2szt sps.

Nie lepiej robić podmmianki raz na tydzień,?Zdrowsze,bo uzupełniają więcej mikroelementów.ATI wydaje się ok dla systemów bardziej obciazonych z dużym poborem mikroelementów,maly pobór może w skutkach przynieś jakies plagi.

Mi wychodzi 30ml co 4h.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc podmianki i tak musiałem lać Bellinga. Leję teraz tylko ATI i jest dobrze.


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sol jaka uzywasz? Bo 18ml to faktycznie malo, by nie moc tego podmianami wyrownac. Chyba, ze sol masz jakas uboga.

Ja ATI obecnie leje 110ml na dobe (rozlozone rzecz jasna w mniejszych dawkach, co 4h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF Reef salt.

Lejesz 110ml ale do jakiego akwarium??


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF Reef salt.

Lejesz 110ml ale do jakiego akwarium??

Mam 200L plus podwieszany mini-sump H&S 40L, wiec w obiegu ok. 240L (fotka w zalaczeniu. I zeby nie bylo- akwa czeka przesiadka do 600L za ok miesiac...).

post-24382-0-65177300-1477669784_thumb.jpg

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz masz sporo korali sps ja tyle nie mam . Miałem problemy z LPSami a spsy padały w ciągu paru dni. LPSy z jednymi nie mam problemu np. calustrea,catalafilia,euphyllia glabrescenes.A Inne np. gatunki euphylli się nie utrzymały tak samo lobophyllia czy acanastrea. Parametry wody były w normie,tylko światło LED własnej roboty. Zmieniłem je 2-3miesiące temu na 6xT5 24w. Od 16dni leję ATI


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z kolorami SPS?

Używacie jeszcze dodatkowo micro elementów przy podawaniu ATI.

Ja nie podaje nic dodatkowo procz jodu dwa razy w tyg (choc moze i z tym sobie daruje). Kolory super, nie widac by cos sie mialo zmieniac. Moja milleopora nabrala pieknych kolorow (zielen z rozem) z tyg na tydz, a wczesniej byla bura.

ATI kaza uwazac na dodawanie aminokwasow przy stosowaniu ich produktu. Max 2razy na tydzien. Ja daje nawet rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podaje nic dodatkowo procz jodu dwa razy w tyg (choc moze i z tym sobie daruje). Kolory super, nie widac by cos sie mialo zmieniac. Moja milleopora nabrala pieknych kolorow (zielen z rozem) z tyg na tydz, a wczesniej byla bura.

ATI kaza uwazac na dodawanie aminokwasow przy stosowaniu ich produktu. Max 2razy na tydzien. Ja daje nawet rzadziej.

U mnie coś zielony się stracił i nie wiem czym może być to spowodowane.

Prawdopodobnie refugium zjadło zbyt dużo micro.

A czy ktoś używa ATI razem z refugium/DSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz za malo zelaza?

Nie mam testu na żelazo.

Profilaktycznie zacząłem podawać, zobaczymy efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwazaj, bo z tym lepiej nie przesadzac. Dawaj lepiej na poczatku polowe zalecanej dawki, a nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :) koncza mi sie własnie componenty AF.Mam zamiar zamowic 500ml butelki i rozrobic w tej drugiej wersji i dolac do 5l.Componentów idzie mi 45ml na dobe.Od jakiej dawki najlepiej zaczac zeby nie było duzych skokow??


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że koledzy błądzicie troszkę w ciemności . Część osób coś zmienia mając dobrze szukając lepiej i nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt że chyba żaden a kolegów nie zrobił sobie badać wody podejmując zmianę . Czytam wątek i nasuwa mi się pytanie , jak można coś porównać nie mierząc parametrów i po czym można stwierdzić że jest lepiej czy gorzej ?

Oczywiście dotyczy to każdej zmiany niezależnie od marki żeby nie było .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wygląd korali i ogólnie akwarium jest pierwszym wyznacznikiem czy zmiana była na lepsze czy gorsze. Np. jak zmienisz sól na nową i nagle zaczną pojawiać się plagi, z którymi wcześniej nie miałeś problemu to z reguły stwierdzisz, że nowa sól zła, itp.

I zgodzę się z tobą, że jak coś jest dobre to nie zawsze warto to ulepszać. Ja na początku przy zerowej wiedzy miałem piękne akwarium, im więcej tu czytałem i poprawiałem, polepszałem tym akwarium wyglądało gorzej.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmierzyl, co tydzien Ci co zmienili badaja mg, ca i kh i do tego wyglad korali mowi ze robi robote.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że koledzy błądzicie troszkę w ciemności . Część osób coś zmienia mając dobrze szukając lepiej i nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt że chyba żaden a kolegów nie zrobił sobie badać wody podejmując zmianę . Czytam wątek i nasuwa mi się pytanie , jak można coś porównać nie mierząc parametrów i po czym można stwierdzić że jest lepiej czy gorzej ?

Oczywiście dotyczy to każdej zmiany niezależnie od marki żeby nie było .

No popatrz, ktoś na tym forum pisał że to widać po koralach czy czegoś mniej lub więcej dozować i widać rano wszystko itd. Pamiętasz kto ? Czy cytować ? A teraz AF ma maszynki to trzeba mierzyć wodę profesjonalnie.. feee tak mieszac..

Mobilne..

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda jak piszesz , JA odpowiadam za swój zbiornik i jego zawartość i każdy prowadzi jak umie , nie chodzi o mieszanie a o zwykłą logikę działania chyba . Wodę można badać wszędzie i nie bardzo rozumiem czemu znów pijesz do AF . Zianie ogniem nic w tym temacie nie pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.