Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w zbiorniku wszystko gra. Rozumiem, że w Twoim zbiorniku wszystko było po równo po okresie dojrzewania? W takim razie pytanie kieruję do tej grupy akwarystów, którzy nie doznali tego szczęścia i jednak parametry po okresie dojrzewania mieli rozjechane.

No to chyba jednak nie dokonca wszystko gra.Jestes po dojrzewaniu,zbiornik masz nie dojrzały nie stabilny.To nie metoda dla ciebie,jeszcze nie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, chodzi o to, że najwygodniej jest zacząć stosować ATI w sytuacji kiedy masz parametry (wapń, magnez kH) docelowe. ATI uzupełniasz niedobory na bierząco. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

No tak, ale jest to jakaś metoda prowadzenia zbiornika, moim zdaniem powinna być kompleksowa, a nie, że "poradźcie sobie Ballingiem, a później zapraszamy do korzystania z naszej najlepszej na świecie metody" to po co prowadzić zbiornik na tej metodzie, jak mam już wszystko ustawione pod Ballinga? Jestem konsumentem i wymagam od firmy kompleksowego produktu. Może nie wiem i są jakieś sposoby firmy ATI na wyprowadzenie tych parametrów.

No to chyba jednak nie dokonca wszystko gra.Jestes po dojrzewaniu,zbiornik masz nie dojrzały nie stabilny.To nie metoda dla ciebie,jeszcze nie.

W takim wypadku dla mnie ta metoda jest skreślona. To chyba jedyna taka metoda, która wymaga do wyprostowania parametrów innej metody.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba nic prostować,jeżeli zbiornik masz dojrzaly po co tygodniowych testach widzisz,że już same podmianie nie starcza podpinasz pompki rozrabiają płyny i lejesz według zapotrzebowania,większość z nas przeszło na ATI z ballinga z jednej prostej przyczyny Balling był przed ATI.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz. I jak sobie robisz te testy po dojrzewaniu to Ci równo zaczyna schodzić? Bo u mnie to wyglądało tak, że dojrzewanie trwało pół roku, po pół roku zeszły glony i zanim wpuściłem pierwsze koralowce twarde zrobiłem testy. Mg miałem na krytycznie niskim poziomie, natomiast KH i Ca dość wysoko. Jak to ugryźć z ATI?

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym tego nie ugryziesz nawet Ballingie ze zlota. Najpierw wyrownaj recznie parametry a potem wybieraj dowolnego Ballinga.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ballingiem light poradziłem sobie bez problemu.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci ATI?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zastanawiam się. Na razie Ati mi jest nie potrzebne, ale pytać chyba mogę?

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci dobrze idzie akwarium na Faunie to nic nie zmieniaj. Faune tez mozesz wzbogacic o mikroelementy i bedziesz mial to samo co ATI.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faunę wzbogacam o mikroelementy ultra trace, ale ktoś przekonywał, że to jednak zupełnie inna metoda niż wszelkie ballingi. To jak to jest?

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest to samo oparte na Ballingu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super. Jakie bakterie stosujesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ATI stosuje od jakiegoś miesiąca. Ogólnie jestem zadowolony, korale trochę rozjaśniały, i jak by nabrały takiej muskulatury w miejscach polipów. Co prawda miałem jeden problem kilka dni temu z akrą poleciała jej tkanka ale tylko tej jednej sztuce, przyczyny nie znam.

A od wczoraj zmiana całej chemii z AF na sól Fauna Marin i bakterie i reszta z KZ. Zobaczymy jak to będzie po zmianie.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 NP Pro (AF dozowanie pompą) i AF Pro Bio S. pokarm dla korali też AF oraz PREIS, sól RS Salt. Kupiłem na tą okoliczność test ICP więc niedługo poznam wyniki. Do ATI na święta kupiłem ładne pojemniki od Tropic creations 5L, zajmują mniej miejsca niż baniaki standardowe.

http://files.clickweb.home.pl/homepl21793/image/d5803c05bf614c72b80e7059aca89a92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do ATI na święta kupiłem ładne pojemniki od Tropic creations 5L, zajmują mniej miejsca niż baniaki standardowe.

http://files.clickweb.home.pl/homepl21793/image/d5803c05bf614c72b80e7059aca89a92.jpg

Tez mam od nich te pojemniki już 1,5 roku. Wygoda i ładnie to wyglada. Co prawda mi robili na zamówienie 2.5 l takie na 6 cm głębokości.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, może i głupie pytanie ale i tak je zadam: leję ATI z ręki i nie wiem, czy (jak w przypadku "normalnego ballinga") trzeba zachowywać odstęp czasowy między płynami? Stosuję rozcieńczone ATI i nie widziałem, żadnej reakcji między płynami kH i Ca (bodajże ATI 1 i 2) - w instrukcji nic na ten temat nie napisali i nie wiem, czy też należy uważać na powstanie wodorowęglanu wapnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ! Trzeba zachowac odstep, zmieszaj po kropelce plyny to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstęp conajmniej 10 minut, jest napisane w instrukcji

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się 5miesiac użytkowania,i mogę z cala odpowiedzialnoscia powiedzieć że prowadzenie zbiornika z ATI jest dużo wygodniejsze,ale zmieniłem podmianki teraz już 1raz na 3tyg.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po przejściu na ATI przeszedłem z co tygodniowych podmiany na co dwa trzy tygodnie. Nie dość że ATI tańsze niż AF to na soli się zaoszczędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi jak dawkować ( a dokładniej ile ) preparat i z jakimi odstępami czasowymi?

Dawkujesz w ilościach jakie zbiornik Ci konsumuje co sprawdzasz testami . Jak często ? najlepiej kilka dawek dziennie ale ja osobiście leje raz z ręki i też jak narazie jest ok


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej rozłożyć ale jak nie masz pompy dozującej a konsumpcji nie masz ogromnej to raz dziennie też będzie trybić


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.