Skocz do zawartości
mariusz21lp

Pytanie do posiadaczy pomp Deltec DCS600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie pompy do odpieniacza AP600. Mam białą pompę DCS600 która ostatnimi czasy strasznie buczy. Ponoć te pompy są niesłyszalne. Jak kupowałem odpieniacz to buczało ale wydaje mi się że nie tak. Dziś ją rozkręciłem, zauważyłem że na magnesie są jakby wzdęcia. Tak to wygląda super. Próbowałem wyrównać to papierem ściernym, niby się udało ale buczy jak buczało. Ten wirnik nie dotyka ścianek pompy z tego co widziałem to co tak może buczeć? Sama pompa nie jest tak głośna, dopiero przykręcona do body daje popalić lepiej. Czy czeka mnie wymiana wirnika czy coś da się z tym zrobić? Jakie są wasze doświadczenia?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie. Czy do tej pompy będzie pasował wirnik od aquabee 2000/1?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do korale.pl oni tam bardzo dobrze sie znaja na pompach.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj TUTAJ


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem z odpieniaczem apf 600. W mojej pompie wymiana gumek i wirnika nic nie dała.Plusem zakupu nowej pompy DCS 600 jest samodzielny start oraz większa wydajność. W starej pompie po zaniku prądu musiałem za każdym razem wdmuchiwać do gumowej rurki powietrze.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korale pl mowili ze pasuje od aquabee.

Marcinekk ale tobie też buczala?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa się stała głośna po kilku latach pracy. Wcześniej była nie słyszalna. Po rozebraniu pompy wirnik był spuchnięty.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.