Skocz do zawartości
matheroz

Projekt małej Lampy Led DIY - Pomoc mile widziana

Rekomendowane odpowiedzi

1w diod w moim sklepie nie ma ewentualnie 3w :)

Proponujesz 2x10 czy 3x10 ? Fajne te ostatnie rozwiązanie ale pójdę chyba w te 10 albo 3w na diodach tych zwykłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 3watowe i mieszać do uzyskania odpowiedniego efektu .

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wracamy do punktu wyjścia hahaha

Wiec jaka konfiguracja byłaby odpowiednia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To wracamy do punktu wyjścia hahaha

Wiec jaka konfiguracja byłaby odpowiednia ?

i oto jest pytanie - złoty środek pomiędzy wymaganiami korali a Twoimi :p

te ledówki mają diody 3W a nie 1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem .. zdecyduje się chyba faktycznie polecieć na klasycznych 3w power ledach.. 6 blue 4 white i 1UV albo czerwona ? Może to zrobić na dwóch kanałach i do tego czasowki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV i czerwona. Moja wiedza mowi ze czerwone dobrze wplywaja na wzrost korali a na taki baniak jedna styka. UV natomiast powoduje fenomenalne fluoryzowanie zwierzatek. Wracajac do wypalania teczowki i czerniaka. Leserem tez mozna ciaz 3cm blache a mozna wskazywac wyrazy na tablicy podczas szkolenia na sali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oświetleniach wybieram Led 1W , upraszcza to sterowanie /zasilanie i dobór barw ,kosztem trochę większego nakładu pracy .

Jak wspomniałem Led 1W pozwala na dość dokładne dopasowanie barwy ,np: przez zastosowanie 5 - 10 rodzai , co daje oczekiwane RA (zbiorniki słodkowodne).

W morskiej szklance (30L) lampa testowa 11 W w tym; 6 szt. (3 rodzaje niebieski) , 2 szt. (2 odmiany )uva ,1 sz. ful spektrum , 1x cyjan i 5 szt 8000-10000 K

W tym 4 szt uv -ful spektrum -cyjan-biała , połączone równolegle dzięki czemu świecą w około 1/4 mocy . Lampka świeci w dwóch opcjach , wszystko na raz lub 4 niebieski (3 odmiany) +4 białe .

Dobór Led po części wzorowany na droższych lampach i jak na razie barwa wyszła nad spodziewanie dobrze .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi .. zamówię chyba diody 1w. Byłem w sklepie prawie już miałem kupić cały zestaw dopóki nie doszlo do tego że potrzebny mi radiator, o którym zapomniałem. Okazało się ze jest on dość drogi w porównaniu do reszty, koleszka coś mówił że na dwie belki 37cm .. coś koło 70 zeta . . Podziękowałem i powiedziałem że jednak muszę to jeszcze przemyśleć:D

Koleszka który mnie obsługiwał zaproponował że bez radiatora to 1w diody a że oni nie mają ich w ofercie proponował że podepnie 3w żeby świeciły jak 1w.

Po chwili namysłu postanowiłem że albo dołożę do tego alquaEla coś albo zrobię całość z 1w :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody 3W jak podłączysz do zasilacza staloprądowego 350mA to masz około 1W z diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale chyba kupię 1w myślę że wyjdzie mnie to taniej :) może spróbuję z tymi kolorami co polecony mi wyżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej dostaniesz w markecie budowlanym . Aluminium takie listwy kantowki.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o tym myślałem żeby połączyć je w jedną całoś i przewiercic parę otworów.. ile na długość 35 cm umieścić diod ? 5? 4 ? Co 5 cm ?

Jakaś sprawdzona strona z ledami 1w?

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są diody 1-3W w zależności jakim prądem je wysterujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To są diody 1-3W w zależności jakim prądem je wysterujesz.

o ile chodzi o pobór mocy - a nie ilość lumenów

diody i tak są sprowadzane z chin więc wybierz na allegro jakiegoś sprzedawcę z dużą ilością pozytywnych komentarzy

i celuj w diody Epistar

np. tu

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5922428&order=d&string=epistar&search_scope=userItems-5922428&bmatch=base-relevance-w2-hou-1-1-0812

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jest pytanie ile powinno być watów +/- ?teraz mam 12 . Celowac w podobną wartość czy bardziej 16/18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

12W ale Aquael ? :) a te są sporo słabsze więc 16-18W w PowerLed i poczujesz różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zrobisz lampe to wstaw specyfikacje i foto jak swieci , tez planuje zrobic na ledach do swojej kostki ja mam 2x11 swietlowki,

i mam w planach zrobic dwa kanaly, 1 kanal 8royal blue 1uv 2 full spec, 2 kanal 8 biale 1 red 2 full spec i osadzic to na takich profilach aluminiowych z marketu budowlanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile chodzi o pobór mocy - a nie ilość lumenów

diody i tak są sprowadzane z chin więc wybierz na allegro jakiegoś sprzedawcę z dużą ilością pozytywnych komentarzy

i celuj w diody Epistar

np. tu

http://allegro.pl/li...w2-hou-1-1-0812

Wiedzialem, że skomentujesz moją odpowiedź. Kiedyś już się Ciebie pytałem ile ma być tych lumenów i nie uzyskałem odpowiedzi. To może teraz odpowiesz. I pisze jak byk 1W przy 350mA i nie ma wzmianki o lumenach-sprawdzilem link z aledrogo co podaleś. Przepraszam jeszcze raz sprawdziłem i na zdjeciu są podane lumeny.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiedzialem, że skomentujesz moją odpowiedź. Kiedyś już się Ciebie pytałem ile ma być tych lumenów i nie uzyskałem odpowiedzi. To może teraz odpowiesz. I pisze jak byk 1W przy 350mA i nie ma wzmianki o lumenach-sprawdzilem link z aledrogo co podaleś.

masz poczytaj sobie

http://nano-reef.pl/topic/83737-driver-led-3w-5-35v-led-driver-700ma-pwm-dimming/page__st__20#entry881133

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznalem w edytowanym poście, że na zdjęciu diody sa podane lumeny. Nadal nie otrzymalem odpowiedzi ile ma być tych lumenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.