Skocz do zawartości
Konradek

200l z DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam Wam moje nowe akwarium.

Start: 14.09.16r.

Wymiary: 45x45x90

Sump: 35x40x80

Filtracja: DSB + refugium, bez odpieniacza

Obieg: aquabee 2000up

Cyrkulacja: 2 x jvp 101 z kontrolerem newa (2x newa 4000 okazały się za mocne)

Oświetlenie: Pacific Sun Black Python 120W

Zasolenie: 35PSU

Docelowo miękkie i LPS

Postarałem się maksymalnie uprościć sobie prace przy akwarium stąd też zbiornik na dolewkę oparty o sump, mieści się w nim prawie trzydzieści litrów wody. Woda jest doprowadzona bezpośrednio z filtra RO podłączonego w kuchni pod zlewem. Tą samą drogą co rurka od filtra RO jest przeprowadzona taka sama rurka do spuszczania wody przy podmianie. Podczas podmiany wykorzystywany będzie zbiornik na dolewkę, w którym znajduje się na stałe pompa do mieszania soli. Ot takie fajne rozwiązanie, żadnych wiader, żadnej rozlanej wody, prawie automat.

Rezygnując z odpieniacza nie pomyślałem o tworzącym się filmie bakteryjnym w sumpie, stąd też mini kaskada hbl 300 ze skimmerem wisząca na krawędzi sumpu i zbierająca go z powierzchni.

Pozdrawiam

Konrad

post-25209-0-64159600-1474997272_thumb.jpg

post-25209-0-52773000-1474997274_thumb.jpg

post-25209-0-58900100-1474997279_thumb.jpg

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to masz malo piachu w tym DSB


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego piachu to tak od 8-12cm pod dsb ale pow. piachu fajna

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Tej skały to trochę mało masz będziesz dokładal? ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest ustawione na podłodze, czyli piachu jest na całej powierzchni 8 centymetrów. Kwarc najdrobniejszy jaki znalazłem, jak mąka.

Zostanie mi jeszcze około 5 kg żywego piasku z głównego akwarium i zastanawiam się czy dorzucić go do DSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie widać ze stoi na podłodze i wydaje się że jest ze 2 cm

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci dsb do miękkich i lps? Jeszcze takie duże? Chyba że planujesz milon ryb? N


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ryb chciałbym mieć sporo ale małych. Po co DSB do miękkich i LPS, dlatego, że w akwarium nie będzie odpieniacza i liczę na to, że ono wraz z glonami zrobią za niego robotę. Poza tym lepiej za duże niż za małe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznałeś, że wystartowało? Co się takim wydarzyło, że uznałeś, że dopiero wtedy?

Na dzień dzisiejszy NO3 i PO4 zerowe.

Po czym poznałeś, że wystartowało? Co się takiego wydarzyło, że uznałeś, że dopiero wtedy?

Na dzień dzisiejszy NO3 i PO4 zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ryb chciałbym mieć sporo ale małych. Po co DSB do miękkich i LPS, dlatego, że w akwarium nie będzie odpieniacza i liczę na to, że ono wraz z glonami zrobią za niego robotę. Poza tym lepiej za duże niż za małe :)

Chyba raczej odwrotnie, ja nie mogę podbić no3 do wykrywalnych wartości, przez co korale cierpią. Także tu bym się nie zgodził lepiej jednak za małe i wtedy można się wspomóc inną filtracją, probiotykom albo pelletkami itp.

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się mylisz. To jak z samochodem, lepiej kupić za słaby i dodać drugi silnik czy mocny i zmniejszyć gaz?

Założenie mojego systemu było takie żeby nie mieć odpieniacza a zarówno probiotyka jak i peletki jego wymagają. To jest dodatkowe urządzenie, pompa, prąd no i oczywiście dodatkowa robota, dodawanie bakterii, pożywki, sprzątanie kubka itp. Wydaje mi się, że lepiej zostać przy jednej wydajnej metodzie, jeśli faktycznie będzie tak cudownie działać to zamiast jednej kostki będę karmić trzy albo i pięć, ryby się ucieszą.:) oczywiście to jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać:)

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo kolego . Podoba mi sie twoj pomysl . Bede obserwowac .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł, ale wydaje mi się że powinieneś zmienić widmo światła w refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się mylisz. To jak z samochodem, lepiej kupić za słaby i dodać drugi silnik czy mocny i zmniejszyć gaz?

Założenie mojego systemu było takie żeby nie mieć odpieniacza a zarówno probiotyka jak i peletki jego wymagają. To jest dodatkowe urządzenie, pompa, prąd no i oczywiście dodatkowa robota, dodawanie bakterii, pożywki, sprzątanie kubka itp. Wydaje mi się, że lepiej zostać przy jednej wydajnej metodzie, jeśli faktycznie będzie tak cudownie działać to zamiast jednej kostki będę karmić trzy albo i pięć, ryby się ucieszą.:) oczywiście to jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać:)

Oby tak było jak sobie tego życzysz i ja ci też tego życzę..

Tylko że ja mam dsb już prawie dwa lata a ty miesiąc i coś nie coś wiem. Ale każde akwarium jest inne i może akurat

Jak zwiekszysz pięciokrotnie karmienie to dsb bardziej się że tak powiem rozwinie, przerobi no3 a po4 może poszybować w kosmos.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może DSB modułowe? np. podzielone na 3 mniejsze pojemniki zamiast jednego dużego

w razie "W" jedno odłączysz a w wolne miejsce .. coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradek, podobnie główkowałem lecz osobiście nie znalazłem proporcji - przekarmiałem DSB i wystąpił kłopot z plagą "dino".

Nie karmię - głodują korale, karmię wyskakuje dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dużą ilość ryb w akwarium i wiecznie wysokie PO4 ,zużywałem duże ilości rowy aby je utrzymać w ryzach.

Po 4 miesiącach DSD zapracowało i w tej chwili PO4 nie przekracza 0.03 mimo tej samej obsady i dość obfitego karmienia.Rowy już nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację co do fosforanów. Samo DSB ich nie usunie, no bo jak? Chyba, że czegoś nie doczytałem. Dlatego nad nim będzie duże glonowisko. Bardzo chcę uniknąć łączenia metod a szczerze mówiąc bardziej od ryb i koralowców lubię oglądać to najmniejsze życie.

Co do Waszych rad to są bardzo cenne i chętnie będę je czytał. Człowiek jednak taką ma naturę, że sam musi się sparzyć żeby czegoś nauczyć.

W międzyczasie ewoluowała koncepcja zbiornika i zamiast LPS główną rolę będą grały ukwiały. Jutro wrzucę zdjęcia.

Co do barwy światła w sumpie to na pewno ją zmienię. Na razie wsadziłem to co miałem czyli ledy z mojej trzydziestki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.