Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

P's Czy w Bielsku-Białej lub okolicy są sklepy z morszczyzną?

Tak w sferze mrożonki dla rybek kupisz

a resztę w Zabrzu i na necie znajdziesz, co do baniaka 25l to wybij sobie to z głowy, minimum 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPRYTny, masz rację Nano-Reef uzależnia jak mało co, moja najdrozsza stale mi mówi co ty sie tak gapisz w ten ekran, stale tam masz na niebiesko :thumbsup: a poza tym witam nowych morszczaków :D


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na imię mam Remik i jestem z Bydgoszczy. Forum przeglądam co jakiś czas od jakiś 4 lat i wkońcu nastąpił moment

przełomowy. Przeprowadzka na nowe mieszkanko i odrazu się miejsce na baniak znalazło. Będzie 200x50x50. W nowym temacie opiszę jakie graty chcę zainstalować, potem będą (mam nadzieje) porady i wywody. Jak już da się ustalić co i jak to od stycznia zakupy. Pozdrawiam


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, planowany termin założenia zbiornika to czerwiec/lipiec 2012. Na razie czytam.... I już wielkie dzięki twórcom oraz bywalcom tego forum za ogrom wiedzy i doświadczeń, które na razie staram się wchłonąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Witam :welcome:

Nazywam się Michał, jestem z Lublina :thumbup: . Akwarystyką słodkowodną zajmuje się odkąd pamiętam, pierwszy baniak morski powstał w moim domu w 2003r, tylko byłem zbyt mały by się nim zajmować :lol: . Dopiero teraz doczekałem się własnej prywatnej solniczki, którą mam nadzieje już niedługo pochwalę się na forum:)

Pozdrawiam Michał S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na imie mam Adam i jestem z Rzeszowa.Akarium morskiego jeszcze nie posiadam ale ostatnich kilka lat poświeciłem podróżowaniu w piękne miejsca tj Tajlandia,Mauritius czy Seszele,ponurkowałem trochę i postanowiłem kawałek tego pięknego podwodnego świata przenieść do dużo zimniejszej i mniej egzotycznej Polski.Mam doświadczenie tylko w akwariach słodkowodnych i myśle z w tym miesiacu zaczne nową przygodę z egzotyką morską.Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy nowych zarażonych :welcome:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem Adam z Pyrzyc (zachodniopomorskie). To wina Camellota. Małą mam solniczkę, nic w niej niema prócz skały, ale i tak jest piękna.post-13274-0-35465600-1325451369_thumb.jpg.Zdjęcie robiłem dziś. Start 17.12.2011 , było biało haha. Czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj (witajcie) na forum :welcome::unworthy::thumbsup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem Adam z Pyrzyc (zachodniopomorskie). To wina Camellota. Małą mam solniczkę, nic w niej niema prócz skały, ale i tak jest piękna.post-13274-0-35465600-1325451369_thumb.jpg.Zdjęcie robiłem dziś. Start 17.12.2011 , było biało haha. Czekam...

Witamy w klubie :thumbup:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Na imię mam Krzysiek, mieszkam w Wa-wie powróciłem do akwarystyki po pewnej przerwie ostatnie parę lat spędziłem

uprawiając rośliny w szkle. Nie mniej jednak ostatnio zostałem zarażony przez Jednego z Was. Aktualnie buduję swoją solniczkę nie ukrywam że to forum jest gigantyczną kopalnią wiedzy :clap: , pewnie będę nękał was pytaniami. Nie wiem ile czasu zajmie mi budowa solniczki ale mam nadzieję że nie długo… :wallbash: może

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:unworthy: witamy w Słonym Matrixie :clap:

Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam Wszystkich,

Na imię mam Krzysiek, mieszkam w Wa-wie powróciłem do akwarystyki po pewnej przerwie ostatnie parę lat spędziłem

uprawiając rośliny w szkle. Nie mniej jednak ostatnio zostałem zarażony przez Jednego z Was. Aktualnie buduję swoją solniczkę nie ukrywam że to forum jest gigantyczną kopalnią wiedzy :clap: , pewnie będę nękał was pytaniami. Nie wiem ile czasu zajmie mi budowa solniczki ale mam nadzieję że nie długo… :wallbash: może

Pozdrawiam

Krzysiek

:thumbsup: wreszcie przestałeś się wstydzić :thumbsup:

witaj :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowicjuszem w akwarystyce morskiej.Mam już od dłuższego czasu słodkowodne i chciał bym zmienić na solniczkę.Jeżeli jest ktoś na forum z Kalisz to chętnie zgłoszę się po porady w sprawie akwarium morskiego.Pozdrawiam i jeszcze raz witam wszystkich.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Petrus.

Fajną lokalizacje masz, mnie się tam bardzo podobało.

Ja mam skromniejszy cel ;) na stare lata osiedlić się na Majorce, ale w ciemno zmieniam na Teneryfę, zrobiła na mnie wrażenie.

Pozdrowionka, i fajnie, że dołączyłeś do zwariowanych :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowicjusze :) czujcie się jak u siebie, czytajcie i pytajcie a będzie Wam dana (wiedza)...

Pozdrawiam

seb

ps. tak sobie myślę że żaden temat mi tak nie wyszedł jak ten :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mieszkam w Jaworznie woj.śląskie w przeszłości miałem akwarium z trofciami natomiast teraz przyszedł czas na przygodę z morszczakami :welcome::thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :welcome: Od kilku dni zerkam na forum,no i mnie wzięło ;) W domu stoi mała "czterdziestka" z neonkami i razborami,w planach było niewielkie (200L) Malawi.No właśnie - było... :lol: Póki co - czytam,czytam i czytam...Muszę przyznać,że największą przyjemność mam czytając opisy "świeżaków",którzy w napięciu obserwują dojrzewanie pierwszego baniaczka (czytając taki opis czuję się,jakbym sam siedział z nosem przylepionym do szyby w wypatrywaniu pierwszych oznak życia,he,he...). Jeśli już zapadnie decyzja, to prawie na 100 % na początek będzie to RM.No,ale wcześniej chciałbym poczytać i wszystko przemyśleć (wielki szacun dla wszystkich użytkowników za ogrom wiedzy przekazywany poprzez forum) i dopiero może wtedy będę pytać,co by rozwiać wątpliwości żółtodzioba :lol: A tymczasem spadam czytać dalej i pozdrawiam wszystkich bywalców forum :waving


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Kolegę z Płocka. Jak coś to zapraszam w odwiedziny :welcome:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Kolegę z Płocka. Jak coś to zapraszam w odwiedziny :welcome:

Dzięki wielkie :unworthy: Pewnie kiedyś skorzystam :yes


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich forumowiczów.Kilka słów o mnie.Więc do tej pory,czyli jakieś 10lat posiadaliśmy akwarium z Malawi,

ale oto nadeszła chwila podjęcia decyzji o zakupie akwa morskiego.Plan mamy taki,żeby zakupić akwa 150x50x50,daliśmy sobie miesiąc na zbieranie informacji.Pewnie będziemy zadawać mnóstwo pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy malawista w końcu trafia na nano-reef :D

Witajcie :unworthy:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie dzis myslalem o przywitaniu a tu takie odswierzynki. Witam zatem wszystkich. Posolilem sie wkoncu. Mocze lapy, wycieram szkla i wciaz przestawiam kamienie od 3 miesiecy. Jak na razie gola skala 22kg, dwa blazny, dwa mandaryny, czerwony hermit i 125L solanki. Parametry ustabilizowane. Pora na pare slimokow i czas zbierac fragi. Pozdrawiam wszystkich serdecznie z wysp brytyjskich. Uaktualniajcie member map bo na razie w Walii jestem samiutenki. :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, planuję słony słoiczek 30L. Podobno to ciężki wybór na początek, ale chcę zobaczyć co się z czym je, a także nie mam funduszu na większe wymiary. Może z czasem uda mi się przenieść żyjątka do czegoś większego.

Jeszcze raz witam i zaczynam studiowanie forum :)

Pozdrawiam, Dzjuba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.