Skocz do zawartości
mmedenski

Gazetka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po urlopie czlowiek cos by poczytal, stad pytanie czy jest jakies czasopismo wylacznie o morszczyznie? Moze ktos sie przymierza do redagowania takowego, ustawiam sie pierwszy po prenumerate.

Pozdrawiam,

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, moze w sumie nie jest nas wielu ale ktos kto bedzie pierwszy "wytnie" konkurencje:) Przemek ma sklep, forum i siedzi w biznesie wiec trzebaby go troche nacisnac:) Mysle tak: 200 prenumeratorow po 10zl=2000+drugie tyle od reklamodawcow, moze sie bedzie kalkulowac. Nie wiem, niech napisze ktos kto sie czyms takim zajmowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś kalkulacja ;) :

skład - 12 zł od strony + 100 zł za klisze =388 zł

wydruk - liczmy 1,20 za 24 strony 2+2 (dwa kolory) - drukujesz jakieś 250 egzemplarzy (16 wysyłasz obowiązkowo zgodnie z rozporzadzeniem, "nadmiar" dla potencjalnych reklamodawców) = 300 zł

pakowanie + adresowanie po 60groszy od egzemplarza = 150 zł

wysyłka, powiedzmy 220 egzemplarzy po 1,60 = 132

Czyli na razie mamy 1172 zł

Pozostaje 828 zł na: autorów, redakcję, korektę i koszty extra, które zawsze sie pojawią.

Wnioski

1. To nie wystarczy

2. Nie zakładaj że chociaż połowa użytkowników forum kupi taki egzemplarz - mniejsza sprzedaż, mniej pieniędzy.

3. Na reklamodawców to bym od razu tak nie liczył - jakoś na Nano-Reef reklam nie widzę, a pozyskanie reklamodawcy do czasopisma dzisiaj to nielada wyzwanie.

4. Potrzebujesz jeszcze czas do wykonania wszystkich czynności towarzyszących prepress i wysyłce, bądź kogoś zatrudnić - dodatkowe koszty

5. Taki sam jak 1. :no

IMHO pomysł fajny, ale nie przy takiej kalkulacji

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem marne szanse - choc jak sie obejrzy kiosk to sa tam tak egzotyczne czasopisma ze mozna sie poskladac ze smiechu...


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acidex przyjął już i tak oszczędnościową wersję. 2 kolory, więc może być drukarnia z piwnicy. Jeśli miałoby to wyglądać tak aby ktoś to kupił a inny zapłacił za reklamę to jednak 4x4, papier kreda. Koszty razy 2 to min. A na ile numerów starczy nam szanowi Państwo artykułów?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem,ze moglby zrobic to ktos z branzy w podparciu o ten biznes. Np. sklep internetowy, znaja potencjalnych reklamodawcow z branzy i potencjalnych kupujacych takie pismo i moga wczesniej obie grupy wysondowac. Oczywiscie, ze dla wszystkich stron pewnie takie pismo nie byloby gora zlota bo potencjalnych klijentow jest malo. Dla wydawcy-troche reklamy wlasnego sklepu, dla reklamodawcow podobnie a dla wszystkich jakis prestiz ze wspolredagowania tak elitarnego pisma (byc moze takze dla prenumeratorow ).

Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze rzczej przy takim nakladzie jest to malo prawdopodobne wydawanie takiego pisma, ale jest kilka firm na rynku ktore jakos sobie radza w biznesie morskim mimo tak malej liczby potencjalnych klijentow. Wiec kto wie...Wylozenie kilku tysiecy na redagowanie czegos takiego chybaby zbytnio nieuszczuplilo ich kasy, moze skonczyloby sie marudzenie niektorych na ich marze:) A moze nas nie jest wcale tak malo? Tylko na tym forum jest zdaje sie ponad 600 zarejestrowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIlka tyięcy miesięcznie, to kilkanaście (dziesiąt) rocznie, a to dzisiaj nie jest mało, zwłaszcza dla, co tu ukrywać, niszowych firm. Zdecydowanie bardziej opłacało by się wydaim pieniążki na druk "reklamówek informacyjnych" - takich mikrogazetek tematycznych, w stylu wydawanych przez Serę czy Tetrę - nia ma potrzeby dbania o terminowość (to nie miesięcznik), na jawne reklamy nikt się nie obraża, bo przecież jest to reklama.

Jeden feler (dla tych firm) - materiały dla klienta musiałyby być nieodpłatne.

No i zdecydowanie nie jest to to samo co gazetka. Ach, mieć takie polskie Koralle :yes

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy. No wlasnie, wydawanie czasopisma to tez reklama i w dodatku bysmy za to placili.

Bedzie nas wiecej bedzie pewnie i gazeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim MA był apel do solniczkowców aby dali głos (mailem) bo chcą wprowadzić stały uporządkowany dział solny, tylko chcą się najpierw dowiedzieć ilu wpolsce jest ludzi myślących na słono.

Więc ludzie do dzieła kto ma ile kont niech ich atakuje ;-D będzie chociaż namiastka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te apele i zapewnienia redakcji MA o dziale słonym już mnie męczą. Trzeba sobie odpowiedzić w prost że w Polsce jest za mało autorytetów z tej dziedziny, żeby co numer wydrukować 2 może 3 ciekawe artykuły. Na razie polecam Koralle a dla anglojęzycznych Corals. Razem z kosztami przesyłki to jakieś 40 zł a co dwa m-ce to chyba nie majątek, a artykuły naprawdę dobre. W najbliższym numerze będzie sporo o skrzydlicach.

Cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prenumeruję Koralle od 2.5 roku. To prawda jest tam sporo artykułów ciekawych, chociaż są numery które dla mnie są całkowitym niewypałem, ale zderza się to niezmiernie rzadko. Denerwują mnie jedynie NIEKTYÓRE fotografie gdzie od razu widać, iż akwarium jest robione pod foto. Ogólnie warto.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku M, prenumerujesz Corals z Bulldoga? jaki poziom angielskiego jest wymagany? tzn czy poziom dobry wystarczy, czy tez jest napisany na tyle fachowo, ze bez slownika ani rusz? a moze jest mozliwosc pozyczenia od Ciebie jakiegos numeru?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prenumeruje. Myślę że wystarczy pczeciętna znajomość języka, ale ze słownika od czasu do czasu warto skorzystać. Gazetek raczej nie pożyczam bo są łatwo dostępne. 1 numer był dedykowany konikom, 2 nano rafom, a 3 małżom. Następny jak już pisałem dedykowany będzie skrzydlicom.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w Bulldogu w ciągu 2 tygodni. Jeśli mają w ciągłej sprzedaży to zrobię zakupy. Oczywiście Ci przyśle.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

redakcja@magazynakwarium.pl lub prosto do naczelnego: d.firlej@magazynakwarium.pl

Kilka ciekawych (dla mnie nie znającego języków) artykułów było, zaraz po filmie Gdzie jest Nemo był cykl reportaży o odpieniaczach systemie Plenium i jeszcze kilka innych wszystkie chyba Kosteckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku-szczegolnie chcialbym rzucic okiem na numer z nano-rafa i ewentualnie malzami, sam nie wiem, czy to wydawnictwo mnie zainteresuje, dlatego nie chce od razu kupowac;), bylbym bardzo wdzieczny za pozyczke na tydzien :no


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin jeśli nadal jesteś zainteresowany przejrzeniem Corals to podaj adres na priv pożyczę ci na tydzień dwa.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopiero co wróciłem z wojarzy w egipcie..napatrzyłem się na re wszystkie zwierzaki..i wchodzę na stronę i nie wierzę że nic nie wiecie..o gazecie która się nie długo ma ukazać...www.morszczaki.pl...

coś Panowie kiepsko szukają....w necie ...

pozdro

im

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że coś ma być.

Jest na razie jeden tekst (dobrze, że nie złożony w Wordzie :no), na dodatek mocno wstępny. Jak rozumiem ma być 1 numer w tym roku. Jest spis treści, to OK (inna sprawa, czy taki mi odpowiada). Domena tez zarejestrowana firmowo, a nie prywatne - czyli są jakieś plany.

Z tym, że www, to raczej (niestety) nie przekonuje. Nic na temat formatu, planowanej objętości - to minus. Zespół w Redakcji też mnie nie zachęca. Nic o autorach. Wywiad z ... i tutaj tekst Rybka. Ciekawe z kim ten wywiad przeprowadza. Bez wątpliwości, Marek Cebula o na pewno świetny Fachowiec (weteran w tej branży), ma spore poczucie humoru (przynajmniej na p.r.a.) i w ogóle :). Ale nie ma tu (w tym przypadku) spójności (chyba, że wywiad jest dalej).

No nic, może to ja jestem chaotyczny (oj raczej tak), ale IMHO trzeba czegoś więcej, żeby dać ćwierć stówki za numer (Corals mają za sobą markę). Mam nadzieję, że jeszcze coś zobaczymy.

Życzę sukcesów

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona wygląda bardzo amatorsko

jak juz załadac stone i to firmowa

to robic to dokładnie bo tu miałem watpliwosci czy to nie kolejni włudzacze kasy


******************************************************* MOJE ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.