Skocz do zawartości
cezarycezary

Automatyczna dolewka Aqua-Trend Levelautomatic Milestone-opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chciałbym poznać opinie na temat Aqua-Trend Levelautomatic Milestone osób, które używają dolewki.

Na forum praktycznie nic nie znalazłem a sprzęt wydaje się być dobrą opcją. Chciałbym kupić coś takiego z pompą DC

Nie ukrywam, że zachęcił mnie artykuł na ReefHubie http://reefhub.pl/dolewka-automatyczna-milestone-levelautomatic-firmy-aqua-trend :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam, polecam :)

Spełnia swoje zadanie bezproblemowo, zamknięta w szafce jest zupełnie niesłyszalna. Czujniki proste w montażu. Gdyby kogoś interesowało wysokość podnoszenia max 150 cm, rozmiar pompki ok 5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam, polecam :)

Spełnia swoje zadanie bezproblemowo, zamknięta w szafce jest zupełnie niesłyszalna. Czujniki proste w montażu. Gdyby kogoś interesowało wysokość podnoszenia max 150 cm, rozmiar pompki ok 5cm.

I w tym momencie przyszedł czas na lamerskie pytanie :p

"Wysokość podnoszenia" jeśli sump do którego będzie dolewała mam na tym samym poziomie co dolewkę to nie jest to parametr który mnie interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wymienisz pompę to Ci podniesie na np. 5m :)

a ja na tym samym poziomie to wystarczy chińska za 10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezary, tak zupełnie Cię nie interesuje, ja dolewam do wysoko stojącego Reef Mastera, z dołu szafki pod nim to mnie interesowało. Dla Ciebie tylko ważne, żeby nie zanurzyć wylotu w wodzie bo się naczynia połączone zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cezary, tak zupełnie Cię nie interesuje, ja dolewam do wysoko stojącego Reef Mastera, z dołu szafki pod nim to mnie interesowało. Dla Ciebie tylko ważne, żeby nie zanurzyć wylotu w wodzie bo się naczynia połączone zrobią.

Możesz rozwinąć ostatnie zdanie :p ?

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka :) Na pewno odsysałes kiedyś coś wężykiem, jeśli zanurzysz końcówkę węża od dolewki czy ballinga w wodzie to zadziała to tak samo jak przy odsysaniu i wyrówna poziomy cieczy w zbiornikach. Tak więc wężyk wylotowy zawsze kilka cm ponad maksymalnym poziomem wody. W zestawie są dwa wygodne uchwyty jeden na czujnik do który steruje dolewaniem, a drugi na czujnik przelania i wężyk właśnie. Wieczorem mogę zrobić zdjęcie jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fizyka :) Na pewno odsysałes kiedyś coś wężykiem, jeśli zanurzysz końcówkę węża od dolewki czy ballinga w wodzie to zadziała to tak samo jak przy odsysaniu i wyrówna poziomy cieczy w zbiornikach. Tak więc wężyk wylotowy zawsze kilka cm ponad maksymalnym poziomem wody. W zestawie są dwa wygodne uchwyty jeden na czujnik do który steruje dolewaniem, a drugi na czujnik przelania i wężyk właśnie. Wieczorem mogę zrobić zdjęcie jak chcesz.

O! Chętnie zobaczę zdjęcia jak wygląda to w praktyce :)

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ebtecha dobre i tańsze


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to zabezpieczenie przeciwdzialajace chodzeniu pompy na sucho


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ebtecha dobre i tańsze

A jak długo używasz abtecha?

Bo ja np polecam levelautomatic bo używam go już 4 lata i nigdy nie miałem z nim problemów,a pompke do dolewki nie kupuj chinskiej,Sylwi się już czytać nie da ijego proponowanie gowna z Chin.

Kup małego Hydora i będzie ok.One są nie do zajechania.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Chętnie zobaczę zdjęcia jak wygląda to w praktyce :)

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

39WJ4YO.jpg

Kolejno: Wężyk, pływak -czujnik przepełnienia, optyczny czujnik poziomu. Ten ostatni ma osobny uchwyt, normalnie ma bardzo dużą regulację, ja musiałem go skrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39WJ4YO.jpg

Kolejno: Wężyk, pływak -czujnik przepełnienia, optyczny czujnik poziomu. Ten ostatni ma osobny uchwyt, normalnie ma bardzo dużą regulację, ja musiałem go skrócić.

Ciekawe u mnie nie chciał działać w takim ustawieniu jak na fotce ciągle załączał się alarm przepełnienia - musiałem wężyk opuścić o 5 cm niżej.

"ostatni ma osobny uchwyt, normalnie ma bardzo dużą regulację" - u mnie jest na styk

tzn. jest zakręcony na 2 ostatnich otworach :(


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie alarm się włączał jak uchwyty założyłem na odwrót i pływak był zaraz obok magnesu od odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Aqua-Trend ten plastikowy wieszak do czujnika optycznego był baaaardzo słabej jakości :(

Przekręciłem raz, doszło do szyby, powoli i lekko chciałem dokręcić jeszcze trochę...i mam dwa.

Na szczęście w szafie znalazłem coś mocniejszego.

Reszta sprzętu wydaje się solidna. Dam znać za jakiś czas jak sprawdzi się w boju :)

52d0e295da9354e096bb0aeefb03a7ba.jpg

d508963ec805a17a297047ca3785a00f.jpg

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety,te uchwyty tak maja,bo sa klejone.Ja tak zalatwilem swoj od ballinga,przykleilem silikonem do sumpa i jest git :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ten sam kawałek plastiku za 49 zł. Słabo.

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z dolewkami jeżeli zbiornik z eo jest nad akwarium nie pociągnie wody w całości po włączeniu pompy i jej wyłączeniu przez dolewke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe u mnie nie chciał działać w takim ustawieniu jak na fotce ciągle załączał się alarm przepełnienia - musiałem wężyk opuścić o 5 cm niżej.

"ostatni ma osobny uchwyt, normalnie ma bardzo dużą regulację" - u mnie jest na styk

tzn. jest zakręcony na 2 ostatnich otworach :(

Cześć, a jaki jest setup u Ciebie? Możesz foto? Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem tej dolewki i zastanawiam się jak ją najlepiej zamontować żeby uniknąć cięcia klapy


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid,

koniec wezyka nie powinien byc zanurzony i do tego powinien byc wyzej niz poziom wody w zbiorniku, z ktorego woda jest dolewana.

W Twoim przypadku, po wylaczeniu pompy dolewki, woda bedzie zasysana i "sama sie doleje" i to w calosci.

Rozwiazaniem jest pompa, ktora po wylaczeniu, szczelnie zamyka przeplyw wody (patrz pompy dozujace).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was ten sprzęt z elektrozaworem w zestawie ?? Na stronie Aqua trend jest napisane, że zawór może się otwierać na Max 10 minut ??? Wiec jak to się ma do praktyczności ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
45 minut temu, Engell1 napisał:

(...) zawór może się otwierać na Max 10 minut ??? Wiec jak to się ma do praktyczności ?

normalnie - doleje ile trzeba i się wyłączy (a 10 min to duuużo wody można nalać) - nie grzeje się bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.