Skocz do zawartości
M@ti

Refraktometr

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się opinie są podzielone o inposcie ,ale jednak jestem do nich uprzedzony .

W moim przypadku chodzi tylko o paczkomaty bo o innych usługach to nie wiem jak u nich jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep salarias jest troszkę ubogi w skałę mają tylko suchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żywa skała i paczkomat który będzie w nasłonecznionym miejscu to .. zły pomysł

nawet porządny styrobox niczego nie gwarantuje

Sklep salarias jest troszkę ubogi w skałę mają tylko suchą.

zadzwoń zapytaj czy i kiedy będzie dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep salarias jest troszkę ubogi w skałę mają tylko suchą.

Oj tu się nie zgodzę

Z tego co wiem to też mają żywą bo nawet się pytałem chyba we wakacje o cenę. a z tego co się orientuje to też nie całą mają chyba na sklepie i można dać znać i wtedy chyba dowiozą tam czy coś takiego ale to już najlepiej wysłać np. e-mail i wszystko się można dowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie pan jestem ograniczony ,ponieważ nie mam transportu do dyspozycji zawsze tylko przez tydzień raz na dwa miesiące. Więc muszę być gotowy na konkretny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie pan jestem ograniczony ,ponieważ nie mam transportu do dyspozycji zawsze tylko przez tydzień raz na dwa miesiące. Więc muszę być gotowy na konkretny dzień.

Skontaktuj się z nimi i zapytaj jak to wygląda i myślę że bez problemu powinno dało się dograć a jak coś jest też AkwaMarin. A w którym wziąść to najlepszą opcją byłoby chyba obejrzeć tu i tu ale najlepiej zapytać najpierw i będzie wszytko jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziękuje za informacje jest to mój ostatni post na forum.

Nie unoś się. Jesteś młodym człowiekiem i jeszcze dużo przed Tobą. Najpierw użyj opcji szukaj, a jak nie znajdziesz odpowiedzi to dopiero zakładaj nowy temat i pytaj w nim. Sprawdzony sklep wysyłkowy to JadwigaMorska, masz tam kawałki skały sfotografowane z kilku stron i jes przyłożona miara, żeby można było sobie wyobrazić wymiary tej skały. Tylko skała trochę droższa, ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc.

Ale właśnie w jadwidze nie widziałem skały rrr ,a na niej na prawdę mi zależy.

Mam jeszcze pytanie na temat zasolenia na jakim optymalnym poziomie je trzymać?. W sklepi mówili mi ,że 1.022 do 1.024 jest ok i nie powinno się ich przekraczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pierwsze akwarium, to tylko żywa skała. Będziesz wypatrywał czy coś z niej wyjdzie(jakieś życie kiełże, ślimaki, wieloszczety, wężowidła no i może aiptasia). Zakładałem moją małą kostkę na skale od Pani Jadwigi i dojżewanie przebiegło łagodnie. Glonów prawie nie było i parametry szybko się ustabilizowały. Mogłem szybko wprowadzać życie do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 kg żywej ,ale to trochę mało więc postanowiłem kupić skałę rrr tak z 7 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro chcesz rrr to po co sie przejmujesz czy przeżyje...?

Możesz ja przecież kupic na koncu świata.

Jeśli sklep jej nie przygotowywuje to sa to suche bryły w kartonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynem kalibracyjnym do refrakfometru jest czysta woda RO-DI,po dodaniu na szybke odczekaniu 30sec,maa pokazać ostatnia kreskę na dole,albo inaczej Zero...jeżeli pokazuje inaczej to bierzemy śrubokręt i kalibrujemy refraktometr do zera.Pozniej mierzymy wodę z akwarium.Tyle ile pokaże,taka jest gęstość wody.

Zawsze przed pomiarem sprawdzamy czy refraktometr się nie rozkalibrowal.

Cała filozofia,po co kombinacje , jakimiś płynami.

Karol, kalibrowanie na RO ma zastosowanie jeśli masz naprawdę dobry refraktrometr. Chińskie niestety tak mają, że jak kalibrujesz na 0, to jest duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że robiąc test na 35 promili będziesz miał odchyłkę i to nie o 0,0005 tylko nawet 5 promilową (taką też widziałem). Dlatego zaleca się wykonywanie kalibracji w zakresie w którym będziesz szukał zasolenia aby wyeliminować błąd. Tak samo robimy z sądami pH, jeśli używasz jej w baniaku, to kalibrujesz na płynach 7 - 9, jeśli w reaktorze, to 4 - 7 aby dokładniej wyznaczyć próg w którym będziesz dokonywał pomiaru.

Jeśli skalibrujesz refraktormetr na "0" i na płynie 35 promili okaże się, że masz ten sam wyniki, to tylko się cieszyć, że trafił się dobry egzemplarz ale raczej należało by to określić.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Link jest "pierwszy z brzegu" - popatrz może taniej znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mój refraktometry na ro pokazuję 1,000 a woda w akwarium 1,025 zrobiłem płyn kalibracyjny na 1,035 a refraktometry pokazuję 1,025 ,a gdy zaopiekuję refraktometry na 1,035 to na ro pokazuje 1,010. Komu wierzyć seryjnemu wykalibraowaniu ?.

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile procent woda ma z akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile procent woda ma z akwarium?

nie woda ma % a ile % jest zasolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło ,ale czy na seryjnej kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,a potem skalibrowałem na 1,035 ,ale znowu jak na ro robie pomiar to wychodzi 1,010.

Na seryjnej kalibracji powinien pokazywać 1,035 a pokazuję 1,025

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie w akwarium wynosi 37%. Na seryjnej kalibracji.

Dziękuję za tabeli i pomoc.

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.