Skocz do zawartości
marcin881

Problem po dodaniu wódki

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc pomóc akwarium raczej zaszkodziłem :(

W obiegu około 140L , wlałem najpierw po 10ml bakterii Biogro a za jakieś 30 min 1 ml wódki. Na drugi dzień w akwarium pełno drobin , jakby bąbelki powietrza jednak to nie jest to, woda nie jest mętna raczej wygląda to na organiczne jakieś bąbelki. Co zrobić ?? Odpieniacz na mokro drugi dzień włożyłem węgiel aktywny i po 2 dniach ciągle to jest w zbiorniku. Wygląda jakby drobinki kurzu czy coś w tym stylu :(

Przy wyłączonym świetle nie są one widoczne i woda wygląda ok.

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiedziałeś ze do metody VsV itd...potrzebny jest naprawdę mocny odpieniacz.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie jest najgorszy. Co to moz3 być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) wlałem najpierw po 10ml bakterii Biogro (...)

masz komplet czyli to są bakterie z pożywką ? - to po co jeszcze lejesz wódkę

w dodatku za dużą dawkę jak na pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biogro leje od 2 tyg co 3 dni. Miesięczny zbiornik ale doPiero po wodce wyskoczyło to badziewie. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wódka nie mogla spowodować takiego wytrącenia np wlanych bakterii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wódkę wlałem pierwszy raz, już jej nie leje. wytrącenie bakterii hmm nie wiem....ale już drugi dzień nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a wódka nie mogla spowodować takiego wytrącenia np wlanych bakterii??

na pewno nie

armia ludzi stosuje wódkę czy VSV i nie słyszałem o takim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moj zbiornik stoi od lipca a wodke leje juz od 2 tyg po zalaniu. bardzo szybko woda sie wyklarowala a paretry ustabilizowaly. tylko jako ze start byl na suchej skale i nie lalem zadnych bakterii, wrzucilem kilka szczepek korali a z nimi pewnie przyszly pierwsze bakterie pozniej podawalem roztwor saletry amonowej i kh2po4. do dzis wszystko trzyma sie super a pierwsze ryby pewnie wrzuce w przyszlym tyg. poki co tylko kilka korali i slimaki.

podsomowujac watpie zeby u ciebie zaszkodzila wodka a jezeli to musialby byc skutek braku azotanow lub fosforanow przez co z wodki skorzystalo cos innego niz bakterie. byc moze przyczyna byly same bakterie ktore wlales.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera na krzemiany i cierpliwość powinna pomoc. Podając cały zestaw biogro nie ma potrzeby ładować jeszcze wódki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inna teoria.

Moim zdaniem przedawkowana pożywka dla bakterii, z wódką nie ma żartów :), zakwit potrwa 3...5 dni.

Kiedyś to przerabiałem jak pomyliłem buteleczki. Odpieniacz na mokro + dodatkowy napowietrzacz, pompa w kierunku powierzchni itp.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co osoba to inna teoria

bo kazdy ma swoje doswiadczenia. kazdy zbiornik dziala troche inaczej. dla tego warto cos napisac o swoim akwarium zeby ktos z problemem porownal i przemyslal ktory przypadek jest podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego lałeś wódkę, miałeś jakieś problemy z parametrami wody?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

startowalem na suchej skale bez bakterii. na koralach troche na pewno zaszczepilem ale w sterylnym akwarium wyginelyby a conajmniej nie rozwijalyby sie. wodka + saletra amonowa + fosforany to dla nich niezla pozywka i mam nadzieje ze sie ich troche namnozylo przez te 3 miesiace. w kazdym razie mialem troche cyjano i dino ktore juz prawie zniknely no i azotany i fosforany znikaly a odpieniacz pieni wiec zycie sie kreci. po wrzuceniu ryb spodziewam sie niewielkiego zaburzenia ale to juz nie to co w sterylnym zbiorniku.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry były ok chciałem pomóc bakteria w cyjano które pojawiło się na piachiu. Dziś patrzę cyjano w 50% zeszło zostało aby na skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjanobakterie to normalny objaw dojrzewania i nie należy się tym zbytnio przejmować, samo dość szybko zejdzie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z moich doswiadczen widze ze cyjano zdychaja jezeli utrzymuje sie wykrywalny poziom azotaniw i fosforanow.

cyjano zywia sie DOC i azotanami ktore pobieraja tez bakterie probiotyczne a wiec konkuruja ze soba o pozywienie. cyjano potrafia wykorzystac azot gazowy i brak fosforanow im nie szkodzi wiec wygrywaja konkurencje przy tzw idealnych parametrach czyli zerowych azotanach i fosforanach.

wodka to tez rodzaj doc. przy zerowych azotanach i fosforanach skorzystaja na niej cyjano i cos co powoduje zakwit wody. pytanie co bedzie pierwsze.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś coraz gorzej, paprochy mają rozmiar ok 2mm i osadzają sie na szybach. Z bliska widać że są to małe żyjątka ruszają się po szybie jak małe glistki. czy to właśnie zakwit bakterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co biogro co 3 dzień, a nie raz na tydzień ? Dajesz dawkę biogro więcej w tygodniu, niż Ja w swoim baniaku...

Biogro leje od 2 tyg co 3 dni. Miesięczny zbiornik ale doPiero po wodce wyskoczyło to badziewie. Jakieś propozycje?


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś "mądry" właśnie tak zaproponował ażeby pierwszy miesiąc po zalaniu zbiornika lać takie dawki, dlatego że skała RRR i tylko żywy piach. Ale wracając do sedna, czy małe bialutkie robaczki na szybach to właśnie zakwit bakterii ?? minie to samo czy coś robić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to oznaka dojrzewania - samo zniknie

i jakbyś zrobił jaką fotkę (o ile się da) to było by łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to sfotografować, te wszystkie białe punkciki na szybie jak i wodzie to właśnie " niezidentyfikowane" żyjątka...

9a35116ffff8c8e4med.jpg

i jeszcze jedno

3acd8ecc0758848fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trzeba by zrobić porządne makro bo ciężko coś zobaczyć, ale raczej nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.