Skocz do zawartości
wiesiektbg

problem z instalacją CO2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam problem z instalacją CO2 polegajacy na tym, że po kilku dniach wywala mi całą butlę CO2. Po podpieciu nowej i sprawdzeniu wszystko jest ok. Butla na full, dawkowanie ustalone, wszystko hula jak trzeba. Instalacja składa sie z reduktora, zaworku precyzyjnego Camozzi oraz elektrozaworu sterowanego przez Weipro.

Sprawdzałem już wszystkie możliwości, jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że zawór precyzyjny i elektrozawór są połączone ze sobą. Elektrozawór trochę sie grzeje i moze podgrzewa uszczelkę w precycyjnyi i ta puszcza po pewnym czasie?

Zauważyłem też, że elektrozawór był ustawiony odwrotnie (chodzi o kierunek przepływu) ale chyba to nie powinno stanowić problemu. Wcześniej był tak podłączony i nic sie nie działo.

Jeśli ktos miał podobne problemy, to proszę o wskazówki i pomoc.

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko działa czyli nie przedawkowuje gazu to oznacza nieszczelność układu.

Mydło, woda i pędzelek pozwoli Ci wykryć usterkę. Sprawdź wszystkie połączenia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko było sprawdzane na dwóch reduktorach... Raz - jak mi sie wydaje - "przyłapałem" moment kiedy uszło co2... Wydaje mi sie, że to wina zaworku precyzyjnego, albo elektrozaworu. Tyle, że zaworek zmieniłem na Camozzi i nadal kiszka. Sprawdzanie mydełkiem nic nie da, bo na początku wszystko jest szczelne. Pośmiga jakiś czas i psssss... Może puszcza jakaś uszczelka.,,sam już nie wiem. Diabli mnie biorą, bo już kilka razy butla poszła w eter...szit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz reduktor z plastikowym wskaźnikiem przepływy gaz (z unosząca się kulką metalową w środku).

To przyczyną może być niedokręcony korpus wskaźnika, bądź pęknięty korpus.

Może być też nieszczelność zaworu butli, albo awaria elektrozaworu.

Stawiam na awarie elektrozaworu.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

domowym sposobem ? włóż do wanny z wodą - zobaczysz skąd "bombluje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, nie da sie sprawdzic domowym sposobem ani na mydełko, bo na poczatku wszystko jest ok....podziała sobie kilka dni i nie wiadomo kiedy bum i ni ma co2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, ze to wina elektrozaworu - po wyeliminowaniu go z obiegu - jak na razie "odpukać" - wszystko było ok. Zastanawiam sie tylko, na czym wada mogła polegac. Przecież elektrozawór blokuje jedynie przepływ gazu. Nie mógł chyba rozładować całej butli w kilka sekund. Podejrzewam, że chodziło o to, że się nagrzewał, a ze był połączony na sztywno - przez mufkę - z zaworkiem precyzyjnym, to powodował rozgrzanie uszczelki i "bum"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.