Skocz do zawartości
rumek26

Odpieniacz słabo działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Nie wiem czy coś nie tak z odpieniaczem. Od jakiegoś czasu mam bardzo wysoki poziom NO3 i nie spada. Natomiast zauważyłem że odpieniacz dziwnie się zachowuje. To znaczy kiedyś zbierał sie czarny szlam warstwa ok 3 cm i czyściłem, teraz zbiera się woda jak jest skręcony to na kilka dni pół centymetra jak znowu podkręcę to za dużo się zbiera i się przelewa do ścieku który dorobiłem. Czy spotkaliście się z czymś takim? Na oko pompa działa dobrze, odpieniacz mam od Sebastka. Martwię się bo akwa mam już ponad 9 miesięcy i tylko na początku NO3 miałem duże potem kilka miesięcy już był spokój , zbiornik zaczął już dojrzewać.

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przez 9 mieś nie czyściłeś całego odpieniacza ?

wydaje się .. to wiesz

przeczyść pompę bo pewno "zarosła" i rurki/zwężki od powietrza - słowem full serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz może obecnie zmienić właściwości pracy przez zmianę ciśnienia atmosferycznego związanego z pogodą za oknem. Przy skokach ciśnienia należy ponownie wyregulować odpieniacz jeżeli ma regulacje. Czyszczenie pompy na pewno nie zaszkodzi...

PowodZenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm miałem podobnie, jak po karmieniu korali czerwonym planktonem włączyłem odpieniacz " przelewal woda" w parę sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyczyść cały odpieniacz (korpus, pompę).

Dla przykładu, w moim Deltec SC1351 standardowa wydajność jest na poziomie 4 (pompa regulowana na 6 poziomach). Po czterech miesiącach pracy, byłem zmuszony podnieść jej wydajność do 5 poziomu, gdyż zauważyłem spadek wydajności, który nie dawał się wyregulować poziomem wody. Z uwagi na większy hałas pompy, postanowiłem wszystko wyczyścić octem. Podczas czyszczenia dało się zauważyć warstwę filmu na korpusie odpieniacza. Po ponownym zainstalowaniu i włączeniu pienidła na ostatnio zaprogramowanym poziomie, odrazu przelało kubek, więc daję to do myślenia :-)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zachowuje się odpieniacz tunze 9004. Co około 3 miesiące wydajność tak spada, że nie jest w stanie wypełnić kubka w 2 tygodnie. Coraz głębsze zanurzanie powoduje, że nie ściąga osadu z powierzchni wody. Po rozebraniu, przeczyszczeniu wraca do standardowej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek wydajności jest normalny przy dużym zabrudzeniu odpieniacza. Proponowałbym min. raz na pół roku wykonać gruntowne czyszczenie sprzętu. Szczególną uwagę oprócz widocznych zabrudzeń korpusu, sit..etc. należy zwrócić na wirnik igiełkowy, część wirnika z magnesem, gniazdo wirnika w pompie i dyszę mieszającą - rurka doprowadzająca powietrze do dyszy potrafi zarosnąć mieszaniną soli i kurzu tworząc twardy osad i zmniejszając średnicę wlotu.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurka doprowadzająca powietrze do dyszy potrafi zarosnąć mieszaniną soli i kurzu tworząc twardy osad i zmniejszając średnicę wlotu.

Dokładnie tak, tworzy się "lej" który zmniejsza przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wszystko wyczyszczone, co prawda odpieniacz tylko pod silnym ciśnieniem prysznica :) ale nie był tak brudny. Gorzej z pompą, mieliście rację igiełki wirnika zapchane spaghetti no i magnes zagloniony (o ten wirnik magnetyczny faktycznie trzeba dbać bo się wyciera jak jest brudny i słabiej się obraca - pamiętam ze słodkowodnego) no i dużo osadu w wężyku napowietrzającym. Mam nadzieję że teraz wszystko wróci do normy.

Dzięki chłopaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zaczyna pojawiać się osad w wężyku to delikatnie "strzela". Podobny efekt można uzyskać zatykając rurkę powietrza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.