Skocz do zawartości
Maslak_serock

Pierwsza solniczka newa 30r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem kostki, dziś byłem dokupić trochę skały i piasku, co do pomiarów totalna porażka....

Mój zestaw

Kostka newa 30r

4,5 kg skały

3 kg piasku żywego

Oświetlenie całą noc na niebiesko

I 4 h dziennie ledy zimne i niebieskie

Dodatki

Rowa phos (po4, Si0 2)

Bacteria feeder

Specjalizuje blend

Filtr osmozy dodatkowo

Moje pytania czy Kostka lipowa nie daje za dużo pęcherzyków bokiem?

Jakie macie porady co zmienić co przestawić?

post-27454-0-59512800-1475940260_thumb.jpg

post-27454-0-74915400-1475940493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką kostkę.

Co do odpieniacza u mnie też trochę bokiem wychodzi. Przeglądałem nawet filmiki z takimi kostkami i chyba taki ich urok.

Pozdrawiam


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kostką jest tak że trzeba ją moczyć ze dwa dni ( aż sama opadnie) wtedy nie powinna puszczać bokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie refraktometr. Polecam ja na pływaku miałem zasolenie 1025 niby a refraktometr pokazał 1032. Pamiętaj aby kalibrować go do wody RO

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka sól na początek do takiego małego zbiornika?

Polecam Red Sea salt

Jadę na niej od początku, jest bardzo dobrze zbilansowana, nie stosuje suplementacji a wszystko pięknie

się pompuje i rośnie. ( Miękkasy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaobserwowałem że moja Skala ma pełno potwieranych muszli niestety żadnego życia nie znalazłem:( co to może być? Jest jakaś nadzieja że coś samo wyjdzie z skały? :)

Ponizej kilka fotek solanki, jeśli mogli byście podpowiedzieć co jest w zaznaczonych kuleczkach

a18ec4773e2c.jpg

6894cffbbb98.jpg

8dd247db776c.jpg

c0ebf42ea303.jpg

d27e767930a5.jpg

Edytowane przez Maslak_serock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 tyg przez moją nieuwagę źle oddawałem bakterie, czy mógłbym jakoś uszkodzić skale? Zamiast 10mil oddawałem max 1-2

Oddawałeś czy dodawałeś? :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodając mniej bakterii na pewno skale nie zaszkodziłeś,po prostu dłużej będzie przebiegał proces dojrzewania,bo bakterie muszą się namnożyć w takiej ilości aby przerobić to co wypływa ze skały (to skała żywa?). Jak dasz bakterią odpowiednie warunki to one same się namnożą,to nie suplementacja jak np.w przypadku metali.Takie jest moje zdanie,ale ja jestem początkujący w słonowodnej,natomiast w słodkowodnej już pewne doświadczenie mam,i za bardzo nie rozumiem dlaczego często ładują ludzie w słonowodnej codziennie kultury bakterii jakby zapominając że to żywe istoty które same się namnażają w odpowiednich warunkach,trzeba dać im tylko czas.

A tak na marginesie byłbym wdzięczny gdybyś pisał po "polskemu": bo jest pewna różnica między skalą a skałą :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z tabletu więc on czasami lepiej wie co chce napisać;)

Dziś dodałem trochę życia;)

A więc 2 ślimaki Turbo,

4 ślimaki kopiace

Krab w muszli,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba założył solniczkę nie odrabiając pracy domowej.

Przeczytane działy dla początkujących? :chris:

Gorąco polecam tam zajrzeć bo nie tylko sam sobie odpowiesz na wiele pytań ale unikniesz wielu wpadek.

Skały nie "zepsujesz" nie dodawaniem bakterii tak jak pisał Grzegorz w każdym baniaku są bakterie które się mnożą. Jednak jest różnic między słodką a słoną wodą.

Kolega na http://reefhub.pl/ ma parę artykułów na ten temat które również polecam.

Mam nadzieję, że w ostatnim poście napisałeś tak dla tego, że nie pamiętasz nazw a nie dla tego, że nie znasz gatunków które wpuszczasz do akwarium. Bo nie wiedząc co się wpuszcza można napytać sobie biedy a często w sklepach nikt Ci nie powie, ze do Twojej obsady dany delikwent nie pasuje.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam już wszystkie nazwy sloich zwierzątek i pierwsze obserwacje dodam że zostały zakupione 19.10

A więc

Babylonia spp. x1 myślałem że już zdechł, spadł na piasek i się nie ruszal po wsadzeniu na skale nadal zostaje nieruchomy

Nassarius. x4 ślimaki po dodaniu odrazu poszły w piasek dziś w nocy zaopserowawlem 4 sztuki pelzajace po skale niestety rano znów były okopane

Tectus fenestratus x2 jeden niezmiernie pracowity rusza się od góry do dołu po szybie drugi zaczepił się o skale i jest nie aktywny

Paguristes cadenati trafił mi się okaz bez jednego szczypca i raczej narazie jest leniwy

Czy brakującą ręką mu odnośnie?

Z koralowców posiadam

Zoanthus i pytanie o to w sklepie wszystkie były otworzone po dojechaniu do domu tylko kilka sztuk prezentuje swój urok reszta to pozamykane bobki, coś zrobiłem nie tak?

Metoda aklimatyzacji przez powolna podmianę wosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam nazw:) wszystko jest dobrane jako ekipa czyszcząca ( po krewetke podjade w środę)

Krewetka nie należy do ekipy czyszczącej. Lepiej poczytaj co chcesz wpuścić do baniaka zanim to kupisz.

Po dwóch tygodniach wsadzasz zwierzaki?? Robiłeś testy na amoniak, jak z NO2, PO4?

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak testy robilem zanim zakupilem zwiefxaki, wszystkie wyszly prawie minimalnie jeden powyzej 0, sam sie dxiwilem ze w tsk krotkim czasie pojawily mi sie brunatne i zielone glony,

×wszystkie zwierzaki jak narazie czuja sie ok (wnioskuje bo widxe jak chasają po akwa)

Czy pompa obiegowa musi chodzic caly czas? Przez obieg slimaki nie wchodza na skale,

Woec co polecicie zeby ladnie wyczysciolo skale,mam jeszcxe gdzieniegdzie brazowe platy

Edytowane przez Maslak_serock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wczoraj od kolegi z forum zakupilem kilka korali dziś zauważyłem że się przyjęły raczej poniżej foto:)

Jaka ekipę czyszcząca polecicie do czyszczenia skały?

post-27454-0-67795800-1477351661_thumb.jpg

Edytowane przez Maslak_serock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za szybko wszystko robisz. Jakie masz parametry wody ? Twój zbiornik nie ma jeszcze miesiąca, a już korale dajesz.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.