Skocz do zawartości
marinefreak

Temat wszystkim znany i lubiany - chińskie LED-y :)

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, wiem że temat jest już oklepany do znudzenia ale nie mam innej opcji jak wrzucić go ponownie na tapetę i lekko sprecyzować :). Otóż budżet akwarystyczny powoli się kończy po realizacji baniaka 430L+175lsumpik. Chodzi za mną pewna "Chinka" :) 165W z Alliexpress na wifi za raptem 630 zeta. Opcjonalnie na start mogę pójść w belkę 8x39w z reefshopa.

Powiedzcie proszę, czy ktoś z was miał przyjemność sprawdzić ledy z Alliexpress ? Mowa konkretnie o

https://pl.aliexpres...1b-9a1efc3ffe7e

albo belka z reefshopa na

https://www.reefshop...owa-68x-t5/3837

Zachęcam do rozwinięcia tematu i dodatkowe podpowiedzi odnośnie sposobu montowania oświetlenia nad akwarium z koroną 20cm.

Dodam tylko, że do Lampy led chciałem na tył dać jeszcze przynajmniej małą 2x24wT5 GLO, która mi się ostała po jednym z akwariów słodkich.

Edytowane przez peterbpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą lampę tylko model bez wifi (reszta identyczna i rozkład LED także) i ma zdecydowanie za mało diod niebieskich. Ładne światło jest jak niebieski kanał jest na 100%, a "biały" na 20-25%, później jak podkręca się biały robi się "żółto".

Ja z tego względu bym drugi raz tej lampy nie kupił bo 2/3 tej lampy jest niewykorzystane. Poszukaj modelu, który będzie miał stosunek diod niebieskich do białych min. 2:1.

Jeżeli stać Cię na wymianę świetlówek co ok. 6 miesięcy i odrobinę wyższe rachunki za prąd to T5 jest bardzo dobrą, a może nawet najlepszą opcją.

Podaj wymiary akwarium bo taki litraż i 1 lampa led to raczej boki nie będą doświetlone.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą lampę tylko model bez wifi (reszta identyczna i rozkład LED także) i ma zdecydowanie za mało diod niebieskich. Ładne światło jest jak niebieski kanał jest na 100%, a "biały" na 20-25%, później jak podkręca się biały robi się "żółto".

Ja z tego względu bym drugi raz tej lampy nie kupił bo 2/3 tej lampy jest niewykorzystane. Poszukaj modelu, który będzie miał stosunek diod niebieskich do białych min. 2:1.

Jeżeli stać Cię na wymianę świetlówek co ok. 6 miesięcy i odrobinę wyższe rachunki za prąd to T5 jest bardzo dobrą, a może nawet najlepszą opcją.

Podaj wymiary akwarium bo taki litraż i 1 lampa led to raczej boki nie będą doświetlone.

Planuje zakupić lampę do akwarium 88dł.x65szer.x75 wys. Nawet ze względu na wysokość myślałem, że ledy będą lepsze od t5 ale może się mylę i 75 wysokości nie stanowi jeszcze większej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ledy z soczewkami na pewno lepiej doświetlą na głębokość - ale na 88dł zbiornik to jedna lampa może być mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić lampę do akwarium 88dł.x65szer.x75 wys. Nawet ze względu na wysokość myślałem, że ledy będą lepsze od t5 ale może się mylę i 75 wysokości nie stanowi jeszcze większej różnicy.

Na T5 dno może być lekko niedoświetlone, aczkolwiek na dnie i tak trzyma się koralowce, które dają radę przy mniejszej ilości światła więc IMHO to nie przeszkadza.

Można by się też pokusić o 1 lampę LED i 4x T5 (2 z przodu i 2 z tyłu) i efekt może być bardzo ciekawy, ale to z praktycznego punktu widzenia średnia sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na T5 dno może być lekko niedoświetlone, aczkolwiek na dnie i tak trzyma się koralowce, które dają radę przy mniejszej ilości światła więc IMHO to nie przeszkadza.

Można by się też pokusić o 1 lampę LED i 4x T5 (2 z przodu i 2 z tyłu) i efekt może być bardzo ciekawy, ale to z praktycznego punktu widzenia średnia sprawa.

W takim razie jaki jest sens stosować fulspectrum światła w morskim?

Zerknijcie jeszcze na blue white leda. Czy jest to lepsze rozwiązanie dla koralowców niżeli pełne spektrum?

https://pl.aliexpress.com/item/Wifi-controlled-via-Android-IOS-or-wifi-controller-165W-LED-Aquarium-Light-Full-Spectrum-Fish/32334792555.html?spm=2114.010208.3.62.jxPPNR&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10056_10065_10055_10068_10054_10069_10059_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=c116ab37-2958-47d1-9bd4-bf75e9d3125d

Edytowane przez peterbpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki jest sens stosować fulspectrum światła w morskim?

Zerknijcie jeszcze na blue white leda. Czy jest to lepsze rozwiązanie dla koralowców niżeli pełne spektrum?

https://pl.aliexpres...d4-bf75e9d3125d

Kto powiedział, że jest sens stosować full spectrum? :whistle:

Nie widzę tam nigdzie precyzyjnej informacji na jakich diodach bazuje ta lampa więc nie wypowiem się.. Może jakiś inny sprzedawca tej lampy podaje precyzyjniejsze dane o zastosowanych diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą lampę tylko model bez wifi (reszta identyczna i rozkład LED także) i ma zdecydowanie za mało diod niebieskich. Ładne światło jest jak niebieski kanał jest na 100%, a "biały" na 20-25%, później jak podkręca się biały robi się "żółto".

Ja z tego względu bym drugi raz tej lampy nie kupił bo 2/3 tej lampy jest niewykorzystane. Poszukaj modelu, który będzie miał stosunek diod niebieskich do białych min. 2:1.

Jeżeli stać Cię na wymianę świetlówek co ok. 6 miesięcy i odrobinę wyższe rachunki za prąd to T5 jest bardzo dobrą, a może nawet najlepszą opcją.

Podaj wymiary akwarium bo taki litraż i 1 lampa led to raczej boki nie będą doświetlone.

spajdi, czy korale dawały radę pod tą chińską led 165w? Albo inaczej, czy nie marniały i czy miały przyrosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spajdi, czy korale dawały radę pod tą chińską led 165w? Albo inaczej, czy nie marniały i czy miały przyrosty?

Możesz sam zobaczyć:

http://nano-reef.pl/...zszej-przerwie/

Rosło wszystko nawet acropory. Mileopora ładnie rosła, zielona Acra także.

Seriatopory caliendrum rosły w zastraszającym tempie, stylophora milka także bardzo duże przyrosty (widać kompletnie białe wielkie końcówki szczególnie na ostatniej fotce w wątku).

Co do przyrostów nie miałem nic do zarzucenia, jedynie ten stosunek niebieskich do białych...

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem z ledami. Kupiłem chinkę ale nie byle jaką:) model IT5060 firmy evergrow. Paczka doszła w 4 dni. Lampa wygląda super. Zobaczymy jak będzie się sprawować nad akwarium. Dam znać jak wystartuje ze wszystkim.

Tymczasem podaje linka żebyście sami zerknęli na to cudeńko:)

http://sanxinbao.en.alibaba.com/product/60553260332-802783172/led_aquarium_light_bulbs_2016_EVERGROW_IT5060_New_model_6_channels_aquarium_lighting.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wygląda super.

Sam właśnie wypatruję lampy i już prawie byłem przekonany do Aqua Trend`a ale zobaczyłem twojego posta.

Czy mógłbyś podać cenę i opisać swoje wrażenia z lampy ?

Kupowałeś przez serwis alibaba ?


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podpinam do tematu mozna jakies zdjecia jak to wyglda i jaka cena za szt

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wygląda super.

Sam właśnie wypatruję lampy i już prawie byłem przekonany do Aqua Trend`a ale zobaczyłem twojego posta.

Czy mógłbyś podać cenę i opisać swoje wrażenia z lampy ?

Kupowałeś przez serwis alibaba ?

Witaj, lampę kupiłem tydzień temu bezpośrednio od producenta. Jeszcze nie świeciłem nad zbiornikiem ponieważ dopiero we wtorek odbieram od szklarza:). Jak tylko uruchomię zamieszczę fotki.

Odpaliłem nad swoim malawi jak na razie i rewelacyjna sprawa. Sterowanie, wschody i zachody słońca rewelacja. Nie mogę nic powiedzieć na ten moment odnośnie korali. Jednak wierzę, że na pewno da radę wielu gatunkom i nie będzie takiego strachu. Nie nastawiam się na akry i ciężkie tematy, więc jestem dobrej myśli i wierzę, że lampa spełni swoje zadanie a przy tym jest świetnie wykonana i bardzo estetyczna.

Poszukaj na Alli, powinieneś znaleźć w przedziale cenowym z wysyłką w granicach 230usd.

Edytowane przez peterbpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.