Skocz do zawartości
mathom

A quaLED sterownik LED + termometry + LCD Nextion

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.02.2017 o 01:23, TomekPL napisał:

Tez chciałem już sobie wgrać i wypróbować softa ale przy kompilacji dostałem to:

 

po co zakomentowałeś linijkę #ifndef ? wrzuć sobie świeżą wersję z githuba i skompiluj. wszystko się ładnie kompiluje.

13 minut temu, krzywy_bajbus napisał:

Witam , podłączyłem śle nie działa moduł i2c . Po podłączeniu nie działa dotyk . Proszę o pomoc 

nic nie rozumiem :)

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przetłumacze [emoji4]

Kiedy i2c jets podłączone nie działa dotyk na wyświetlaczu. Po odłączeniu i2c dotyk działa. Albo arduino nano nie daje rady, albo źle podłącza i2c.

W *** h odkomendował obsługę i2c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mathom napisał:

po co zakomentowałeś linijkę #ifndef ? wrzuć sobie świeżą wersję z githuba i skompiluj. wszystko się ładnie kompiluje.

Na zdjęciu jest zakomentowana bo sprawdzałem tak i tak czy działa, pobrałem nowa paczkę z Githuba i z  #ifndef NO_TEMPERATURE to samo nadal nie działa.

Na jakim Arduino to kompilujecie bo ja na wersji 1.0.6

Capture.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mathom napisał:

Ale dalibóg nextiona zasilacie z osobnego źródła a nie z arduino ? ;)

 

9 minut temu, mathom napisał:

Ale dalibóg nextiona zasilacie z osobnego źródła a nie z arduino ? ;)

wszystko z arduino 

Edytowane przez krzywy_bajbus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzywy_bajbus napisał:

 

wszystko z arduino 

to już wiesz dlaczego nie działa. pierwszy mój post piszę wyraźnie żeby zasilać arduino z osobnego źródła zasilania. Ja mam przetwornicę DC i z niej zasilam równolegle arduino i nextion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mathom napisał:

Najnowszym 1.6 lub atom.io z platform.io

biblioteki wszystkie masz ?

Spróbuję jutro bo juz jestem w drodze do pracy, najwyżej odinstaluje wszystko i zainstaluje na nowo, wszystkie biblioteki itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mathom napisał:

to już wiesz dlaczego nie działa. pierwszy mój post piszę wyraźnie żeby zasilać arduino z osobnego źródła zasilania. Ja mam przetwornicę DC i z niej zasilam równolegle arduino i nextion.

wszystko ogarnięte . zwarcie na płytce przy lutowaniu kabelków. czy działa zobaczymy jak sterowniki przyjdą . swoją drogą jakby można było rozbudować to jestem skłonny do współpracy . więcej na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ustawione :D

Jeszcze kilka pytan, czy dałoby rade dorzucić timer do sterowania przekaźnikami ( np do pompki i karmika ) i np przycisk na ekranie do manualnego sterowania tymi przekaźnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie by dało, ale trzeba by to zrobić:)

na razie wrzuciłem:

  • plik nextiona na wyświetlacz 4.3" zrobiony i udostępniony przez forumowego kolegę sq6kbr razem z jego projektem płytki drukowanej (z obsługą modułu PWM)
  • model ramki do druku 3D dla wyświetlacza 2.8" - znalazłem na tinkercadzie i przerobiłem dodając ścianki. Na razie zleciłem wydruk i czekam na odbiór. Ta ramka z ALI jest dobra, ale nie ma miejsca na śrubki do mocowania ekranu. Poza tym jest trochę wąska i jest problem z przymocowaniem jej do płyty meblowej po wycięciu dziury.

W drodze duży update, na razie testuję, przede wszystkim będzie powrót siły świecenia w przypadku wyłączenia w trakcie wschodu/zachodu, trochę posprzątany kod, wybór czy dany kanał ma być uwzględniany w trybie PROG i  możliwość zmian nazw kanałów na wyświetlaczu z poziomu softu.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170304_115605.jpgIMG_20170304_115947.jpg                   

 

Fotki na prośbę kolegi robson 16

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez sq6kbr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym wykonać samodzielnie lampę led do mojego akwarium.

Ten projekt z nextionem i arduino do sterowania jest rewelacyjny.

I tu miałbym wielką prośbę, czy mógłbym prosić o instrukcję jakie pliki i skąd ściągnąć, co zainstalować na kompie, co wgrać na kartę sd do wyświetlacza a co do arduino.

Zakupiłem już wyświetlacz 2,8'', arduino MEGA 2560 R3, moduł RTC i czujniki temperatury DS18B20.

Zostało mi jeszcze trochę, ale chciałbym wypróbować już wyświetlacz i arduino.

Czy coś w programie trzeba zmienić by skompilować go do płytki 2560 R3 arduino MEGA.

Z góry dziękuję za wskazówki i pomoc bo jestem w tym zielony:unsure: i nie chciałbym tego popsuć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JJDARES napisał:
No już nawet to ściągnąłem tylko co dalej?

Jak sobie nie poradzisz odezwij się na priv. Postaram się pomóc.

 

 

Edytowane przez sq6kbr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki.

postaram się pomęczyć to trochę sam.

Chyba brakuje mi jakichś bibliotek bo wywala błędy przy weryfikacji.

Jak mi się nie uda to będę się odzywał, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

po małych testach poszedł duży update. zmieniło się sporo, przede wszystkim:

- przepisany kod obsługi Nextiona - jest teraz bardziej czytelny i szybszy
- nazwy kanałów ustawiane z poziomu kodu arduino
- w przypadku przerwy podczas wschody lub zachodu (wyłaczenie, tryb wymuszony, test) lampa wraca do odpowiedniej siły świecenia dla wschodu lub zachodu
- wybór czy kanał ma być przełączany w tryb użytkownika (gwiazdka)
- ustawienia sprzętowe: pin, moduł I2C, inwersja przesunięte na wyświetlacz. Przy pierwszym uruchomieniu ustawiane na wbudowane kanały PWM, odpowiednio: 3,5,7,9,10,11
- zwiększenie prezycji ustawienia oświetlenia nocnego z wartości procentowych (0-100%) na bezwzględne wartości kanału PWM (0-255)
- wyświetlanie aktualnej mocy lampy w watach na stronie głównej i wygaszaczu (ustawienie mocy kanału na wyświetlaczu)
- aktualna wartość procentowa z jednym miejscem po przecinku
- dodana obsługa polskich znaków
- opcje użytkownika w pliku config.h
- dodana możliwość podłączenia wyświetlacza NEXTION do dowolnych pinów arduino - nie trzeba wtedy odłączać wyświetlacza przy wgrywaniu programu, zmienne NEXTION_SOFTWARE_SERIAL i ustawienia pinów NEXTION_SOFTWARE_PIN_TX i NEXTION_SOFTWARE_PIN_RX.
- obsługa bluetooth (aqma) mieści się do arduino nano razem z wyświetlaczem :)

- poprawione błędy typu brak inicjalizacji tablic, sporo usprawnień i optymalizacji

w razie problemów piszcie na prv.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie chciałbym podziękować za udostępnienie projektu, uważam że jest rewelacyjny. Zrobiłem sobie lampę LED ze sterowaniem

w/g. Twojego projektu. Mam tylko jeden problem, mianowicie gasną mi wyświetlane temperatury, losowo, na kilka lub kilkanaście sekund.

Sterownik pracuje na Arduino Nano z  PCA9685, aktywne są 3 kanały PWM. Czy wynika to z "urody" programu czy też popełniłem jakiś błąd.

Dodam, że nie ingerowałem w kod źródłowy (jeszcze ;) ) a soft jest najnowszy z Githuba.

Pozdrawiam

jarekh3

Edytowane przez jarekh3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, 4,7k.  No nic, muszę jeszcze raz sprawdzić połączenia....

Sprawdziłem, połaczenia są prawidłowe i pewne...

Swoją drogą na Twoim rysunku połączeń jest błąd: czujniki DS18B20 mają zamienione Vcc z  GND.

Edytowane przez jarekh3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.