Skocz do zawartości
M@ti

Euphyllia słabo wygląda.

Rekomendowane odpowiedzi

Też podzielam stanowisko, że nie trzeba dokarmiać. Nigdy tego nie robiłem a lpsy zawsze rosły pięknie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w dużej ilości baniaków nie dokarmiane euphyllie (i inne lps i sps), które wyglądały pięknie i były napompowane do rozerwania (w tym 3 moje zbiorniki) więc IMHO może dokarmianie coś daje, ale z pewnością nie jest niezbędne w ZDROWYM systemie... Pomijam słynny artykuł, że karmienie może ograniczyć wzrost koralowców.

Druga rzecz, że generalnie do dokarmiania korali podchodzę sceptycznie bo "lepsze wrogiem dobrego", a skoro koralowce aż chce rozerwać z napompowania i wyglądają świetnie to po co kombinować :whistle:

Nie wiem czy czasami ludźmi nie kieruje placebo - "karmię to musi być lepiej" i nie wmawiają sobie, że jest lepiej, a żaden zewnętrzny obserwator nie zauważyłby różnicy.

Myślę, że tak jest z 70% produktów i "dodatków" do akwarium.

Bo przecież wlałem "super reef polyp booster" za miliony monet to musi być lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, ja mam juz morskie 4ty rok albo piąty i nie karmiłem Euphylli moze z raz na miesiac albo rzadziej cos w nie prysnąłem ale zawsze były takie

post-14639-0-16237500-1476897069_thumb.jpg post-14639-0-65945000-1476897075_thumb.jpg post-14639-0-73030100-1476897082_thumb.jpg a gdzieś od roku zaczeły polipować coraz słabiej i słabiej, i parametry były dobre.

WSZYSTKIE inne korale dobrze wyglądają zwłaszcza akropory...

Te Euphyllie ma ode mnie sporo osób widziałem je pózniej i nadal były takie jak z obrazka za to u mnie kicha. Nawet chcąc je ratować przekarmiłem (przelałem coral fluid) i padło mi 4 z 6 ryb i poprawy żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak przyjrzeć polipowi, to on wygląda jak jedna wielka gęba, nieprawdaż? Taka np. Euphyllia składa się praktycznie wyłącznie z takich gąb i żołądków. Skoro natura stworzyła coś, co wygląda jak maszyna do jedzenia, to można ostrożnie założyć, że takie coś faktycznie się odżywia, prawda? I badania naukowe potwierdzają tę teorię. Jedne koralowce czerpią jedynie 10% energii z pokarmu, inne 50%. Euphyllia o ile mi wiadomo, należy raczej do tych drugich. Oczywiście, że są przypadki kiedy niekramione Euphyllie dają sobie radę, najprawdopodobniej znajdują w takim akwarium dosyć bakterio, fito i innego planktonu oraz rozpuszczonych substancji organicznych, resztek z karmienia ryb itd... Są jednak przypadki, kiedy niekarmione Euphyllie nie radzą sobie. Zauważyłem u siebie, że karmione Euphyllie wyglądają lepiej, zdrowiej i są lepiej wybarwione. Oczywiście, ktoś może mieć zupełnie przeciwne doświadczenia. Niestety, a może na szczęscie, niewiele jeszcze wiemy na temat fizjologii niektórych koralowców...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam, karmicie euphylie czy sobie odpuszczacie. Robię jutro drugie podejście, może teraz pójdzie sprawniej. Nie żeby potrzebowały bo wyglądają bardzo ładnie, tyle że od kilku miesięcy są takie same i nie rosną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie euphylie i pozostałe lps-y. Nawet miękkie mają swoje jedzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja nakarmilen, rozproszylen artemie nad nia. Wczoraj miala brazowe gluty a dzis trup, odleciala tkanka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja nakarmilen, rozproszylen artemie nad nia. Wczoraj miala brazowe gluty a dzis trup, odleciala tkanka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie szukał bym rozwiązania zdechlej euphylii w twoim przypadku ,przez najedzenie.

Ciągle masz problemy z akwarium i tu chyba chodzi o caloksztalt.Wkdac to w poprzednich tematach.

A to że po najedzenie wypuściła zooxantele i zeszła nie jest wina pokarmu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat juz mam spokoj jakiś dluzszy czas. Euphylia doszla po problemach z cyjano, dzien w dzien napompowana na maxa dopoki nie dostala papu:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje to fakt, mam plage setek Aiptasi wszędzie, napewno im to nie pomaga z tym że marnieć zaczęły przed plagą.

Karmię codziennie artemia + kostka planktonu, jednego dnia widziałem po tym lekką poprawę, kolejnego już nie.

A powiedzcie jak u was z miękkimi sa w dobrym stanie ? bo moje są ale grzybki i ricco i rohidictisy są małe, też nie pompują sie na maxa jak w innych zbiornikach.

Doszedł brzydal który narazie nie tyka Aiptasi ani nic tylko mrożonki i GLONY ...

ogólnie załoze chyba swój temat odnośnie wyciągania tych Euphylli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupiłem ostatnio jedzonko z myślą o zoa ,ale pojawia się pytanie czy euphyllie można też tym karmić oraz czy ktoś już stosował to jedzonko?http://www.tinypic.pl/gckhpgqcqj27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.