Skocz do zawartości
Harari

Czy można sprzedawać korale z własnego akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

"Na citesie" są też niektóre muszle ślimaków sprzedawane nad morzem na prawie każdym stoisku z muszlami.

dokładnie i jakoś nikomu urzędnicy krzywdy nie zrobili


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam to mam dość nawet akwarium Polska BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ Panowie teraz zaczynamy zbierać citesy bo będziemy siedzieć ,w pierdlu siedzą za alimenty teraz dojdą nowi za cites będziemy elitą

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen w takim razie nie wiesz ile osób przylatujacych z wakacji ma problemy na lotnisku przez takie muszelki i skałki.

Przecież nikt tu nie chce robić jakiejś rewolucji tylko po prostu dojść do konkretnych regulacji prawnych, które obowiązują.

Może dla Ciebie nie jest to żaden problem ale ja posiadam kilka zwierząt citesowych (wszystkie wymagające rejestracji więc zarejestrowane) i w przyszłości planuję je hobbystycznie rozmnożyć więc dla mnie kwestie prawne są priorytetowe.

Znajdzie się ustawa lub rozporządzenie to się wszystko wyjaśni. Szukam usilnie.

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to konkretnie za zwierzęta citesowe?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen w takim razie nie wiesz ile osób przylatujacych z wakacji ma problemy na lotnisku przez takie muszelki i skałki.

Przecież nikt tu nie chce robić jakiejś rewolucji tylko po prostu dojść do konkretnych regulacji prawnych, które obowiązują.

Może dla Ciebie nie jest to żaden problem ale ja posiadam kilka zwierząt citesowych (wszystkie wymagające rejestracji więc zarejestrowane) i w przyszłości planuję je hobbystycznie rozmnożyć więc dla mnie kwestie prawne są priorytetowe.

Znajdzie się ustawa lub rozporządzenie to się wszystko wyjaśni. Szukam usilnie.

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

to tutaj w pierwszym zdaniu sobie odpowiedziałeś gdzie jest potrzebny cites i komu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem i sprzedawałem już trochę zwierząt citesowych (wszystkie urodzone w hodowli w Polsce) i dopiero teraz przy temacie korali spotkałem się z tym, że mimo tego, że cites jest to nie trzeba mieć świadectwa pochodzenia więc chcę dojść do tego jaka ustawa, uchwała czy rozporządzenie to reguluje.

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z legalizacją morszczyzny trzeba zacząć od zarejestrowania wszystkich gatunków .zwierząt prawnie chronionych .każdego na osobnym zgłoszeniu./to trochę kosztuje,ale co tam .Rejestracji dokonuje się w wydz.Ochrony Środowiska przy U.M Następny krok to zaprosić do siebie Powiatowego lekarza wet. który wystawi świadectwo urodzenia /tyle świadectw ile jest szczepek czy rybek/ lub podziału np.korala.Następnie znów idziemy do urzędu ze świadectwami od wet. i otrzymujemy świadectwa pochodzenia za które trzeba zapłacić.Przy sprzedaży wydajemy świadectwo poch.Nowy nabywca z tym świadectwem idzie do Wydz,Ochr.Środ. i tam dokonuje rejestracji ,ma na to 14 dni od daty zakupu. Zakup i obrót na podstawie świadectwa poch.zwierząt dotyczy tylko osób fizycznych,nie dot.przedsiębiorstw .ani zakładów zajmujących się handlem zwierzętami/lub wystawianiem ich w celach zarobkowych /np, sklepy zoologiczne.Sklep musi posiadać świadectwo Cites na zwierzęta prawnie chronione.Za nielegalną sprzedaż podlegamy karze pozbawienia wolności od 3 mc do 1 roku lub karze grzywny dość dotkliwej. Wiem ,że warto to zacząć zmieniać to zależy tylko od nas samych np.żądając świadectw zakupu w sklepach. Jeżeli będzie tak jak jest obecnie to handel nielegalny będzie kwitł .Handel zwierzętami jest najbardziej dochodowy zaraz po narkotykach.,a My niestety to tego procederu się dołączamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwakultury nie rejestrujemy w urzędzie :).

Fajnie jak by się Przemek wypowiedział bo na necie nic nie ma więc pozostanie tylko zapytanie do ministerstwa

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwakultury nie rejestrujemy w urzędzie :).

Fajnie jak by się Przemek wypowiedział bo na necie nic nie ma więc pozostanie tylko zapytanie do ministerstwa

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Przemek już się wypowiedział w tym temacie konkretnie i nie tylko w tym


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gdzieś tu na forum jest wymieniona konkretna (czyli z dnia tego i tego numer ten i ten) regulacja prawna to przepraszam ale nie znalazłem. Jakoś na innych forach hobbystycznych poruszających tematyke zwierząt znajdujących się na liście cites bez problemu znajdzie się konkretne regulacje prawne dotyczące transportu w granicach kraju jak i po za nimi, hodowli, zakupów, sprzedaży. Szkoda, że tu człowiek zostaje wziety za heretyka i czepialskiego.

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym kłopot to udaj się do urzędu tam gdzie rejestrujesz i niech ci pokażą konkretną ustawę na temat koralowców czyli dnia tego itp.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzyskałbym taką informację to bym nie pisał tu. Uzyskałem tylko słowną interpretację i teraz szukam konkretnej regulacji prawnej. Tak wiele ?

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i się zastanawiam....czy się nie okaże że że jeden urzędnik powie tak...a drugi inaczej bo u nas w kraju jest tak że ustawa jest ale wiele zależy od interpretacji właśnie takiego urzednika? Bo w wiezieniem korali na teren Unii sprawa jasna...papiery muszą byc i koniec, co innego nasze wewnętrzne przepisy a chętni do zgolenia z nas kasy się znajdą :lol: ...trzeba było tematu nie poruszać bo pójdzie sprawa w eter i dobiorą mam się do :mooning:D . Znajomy kupił pianino (ktoś się wyprowadzał i sprzedawał stare rzeczy po rodzicach)....i wszystko było oki....dopóki nie nie oddał do renowacji...sprawa w jakiś sposób wypłynęła i i skonfiskowali instrument bo pianino miało klawisze z kości słoniowej...mnóstwo kłopotów i problemów, tłumaczenie się dla czego nie ma na to glejtu, obrót tego typu rzeczami jest nielegalny i tak dalej i tak dalej....i tutaj podobnie, może się okazać że właśnie ta niewiedza nasza albo urzędników może nas kosztować...bo kogoż innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest wiele niedomówień i nieznajomości tego problemu przez samych urzędników kończąc na Ministerstwie i dlatego można łatwo paść ofiarą przestępstwa.W takiej sytuacji najlepiej jest się zabezpieczyć i wystosować konkretne pismo do Wydz.Ochrony Środowiska w swoim mieście ,z zapytaniem jakie są uregulowania prawne w obrocie tymi zwierzętami. Odpowiedzialność wtedy spoczywa na urzędniku państwowym. Jeżeli dojdzie do sprawy sądowej to pismo ma wielkie znaczenie do swojej niewinności ,ponieważ działałeś w wielkiej nieświadomości popełniania czynu przestępczego i wykazałeś starania aby temu zapobiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można sprzedawać korale z własnego akwarium?

Przeglądnąłem aneksy do rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochrony gatunkowej dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi i nie bardzo rozumiem.

Czy koralowce z reguły objęte są zakazem czy tylko wybrane gatunki?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje usunąć wszystkie ogłoszenia z działu sprzedam życie,bo inaczej wszyscy jutro we więzieniu skończymy.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nigdy tego nie rób

pucha 100%

bzdura - to nie kość słoniowa - nie ma takiego zakazu

co najwyżej może się ktoś zapytać o CITES (czyli czy zostały legalnie sprowadzone na teren UE )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura - to nie kość słoniowa - nie ma takiego zakazu

co najwyżej może się ktoś zapytać o CITES (czyli czy zostały legalnie sprowadzone na teren UE )

To się nazywa chyba sarkazm...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, założyłem osobny post, bo jest wiele kontrowersji na powyższy temat.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To się nazywa chyba sarkazm...

nie - to się nazywa logiczne myślenie

zakładam że kolega nie ma w zbiorniku ŻADNEGO koralowca objętego zakazem

chyba że go nielegalnie przywiózł sobie z wakacji

i że nie prowadzi działalności gospodarczej - a hobbystyczną hodowlę

ps.

http://nano-reef.pl/topic/17113-lista-objetych-zakazem-handlu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W myśl przepisów nie można takowych sprzedawać :D zwłaszcza CITEsowych

Ale jak widać nikt się tym nie przejmuje.


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W myśl przepisów nie można takowych sprzedawać :D zwłaszcza CITEsowych

Ale jak widać nikt się tym nie przejmuje.

Może jakiś paragraf z CITES że nie wolno sprzedawać korali z hodowli hobbystycznych?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może jakiś paragraf z CITES że nie wolno sprzedawać korali z hodowli hobbystycznych?

chciałem zapytać o to samo - ale zaraz ktoś mi znów zarzuci nabijanie postów ...

napisałem wyżej że nie ma takich przepisów - a jak ktoś znajdzie to chętnie się z nimi zapoznam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.