Skocz do zawartości
Gość Paragon

Podejście drugie 100l + 50l [Sump] - Zamość

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny projekcik, będę podglądać :) jak tak pomyślę, to z sypialni mam krok do garderoby i niezagospodarowana przestrzen na ścianie ;) tylko czy MAŁŻonek by mnie z domu nie wystawił - nie wiem 8)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Hm... Gdzieś ty się uchowała kobieto? Pierwsza niewiasta, która mówi, że ma niezagospodarowane miejsce w garderobie... Silnie podejrzane :D :D :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mieszkam w nowym domu dopiero od roku :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Fajny projekcik, będę podglądać :) jak tak pomyślę, to z sypialni mam krok do garderoby i niezagospodarowana przestrzen na ścianie ;) tylko czy MAŁŻonek by mnie z domu nie wystawił - nie wiem 8)

Dzięki :), wiesz ja mam taką możliwość to wykorzystałem, powiem że mi się bardzo podoba takie rozwiązanie główne akwarium stoi w sypialni jest na prawdę jak na razie bezproblemowe, bezgłośne cała reszta jest za ścianą i w ogóle nie przeszkadza, a skoro mąż nie ma nic przeciwko likwidacji garderoby to działaj :)

jakie akwarium planujesz w tej garderobie, bo widzę że staż już masz :p?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany mam tylko w głowie niestety. Tak jak wspomniałam nie wiem czym mąż by mnie z domu nie wystawił. Ale jest tam akurat fajne miejsce między kominem a ścianą, 60x60 i wysokości bym dała więcej, może z 80cm. Tylko, że to raczej nie przejdzie, bo to miejsce także pięknie da się zabudować.. szafą :D Ale Twój pomysł i realizację podziwiam i gratuluję. Ja na razie powalczę z 250l, bo od przesiadki wciąż jeszcze się nie pozbierałam.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała naprawdę super :) identyczną całkiem niedawno w Murenie w Lbn widziałem. Robiłeś próbę zalania ? bo jak dla mnie to troszkę za wysokie przegrody w sumpie. nie przeleje się? śrubę z czujników wywal bo zardzewieje na bank pomimo że z kwasówki. a zamiast waty na spływie w koszyku dałbym skarpetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Plany mam tylko w głowie niestety. Tak jak wspomniałam nie wiem czym mąż by mnie z domu nie wystawił. Ale jest tam akurat fajne miejsce między kominem a ścianą, 60x60 i wysokości bym dała więcej, może z 80cm. Tylko, że to raczej nie przejdzie, bo to miejsce także pięknie da się zabudować.. szafą :D Ale Twój pomysł i realizację podziwiam i gratuluję. Ja na razie powalczę z 250l, bo od przesiadki wciąż jeszcze się nie pozbierałam.

Trzymam w takim razie kciuki :) i dziękuję trochę serducha włożyłem w przygotowania i mam nadzieję że kiedyś będzie większe hehe wiadomo :)

Skała naprawdę super :) identyczną całkiem niedawno w Murenie w Lbn widziałem. Robiłeś próbę zalania ? bo jak dla mnie to troszkę za wysokie przegrody w sumpie. nie przeleje się? śrubę z czujników wywal bo zardzewieje na bank pomimo że z kwasówki. a zamiast waty na spływie w koszyku dałbym skarpetę.

Nom też jestem zadowolony ze skały :), robiłem próbę zalania tam na filmiku są na sumpie zaznaczone taśmą :), dwa poziomy ten góry to poziom zalania jest jakieś 3-4cm od krawędzi więc luzik :), co do śruby to wątpię mam takie śruby ich warunki pracy są dużo gorsze niż te w akwarium i już trzymają się sporo latek zero rdzy/śniedzi itp, gdyby coś się działo wymienię wydrukuję coś na drukarce i będzie po sprawie, a wata jest tylko na czas aklimatyzacji skały żeby wyłapać syf myślę że za dzień dwa wywalę całkiem z sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w takim razie kciuki :) i dziękuję trochę serducha włożyłem w przygotowania i mam nadzieję że kiedyś będzie większe hehe wiadomo :)

Nom też jestem zadowolony ze skały :), robiłem próbę zalania tam na filmiku są na sumpie zaznaczone taśmą :), dwa poziomy ten góry to poziom zalania jest jakieś 3-4cm od krawędzi więc luzik :), co do śruby to wątpię mam takie śruby ich warunki pracy są dużo gorsze niż te w akwarium i już trzymają się sporo latek zero rdzy/śniedzi itp, gdyby coś się działo wymienię wydrukuję coś na drukarce i będzie po sprawie, a wata jest tylko na czas aklimatyzacji skały żeby wyłapać syf myślę że za dzień dwa wywalę całkiem z sumpa

moc soli morskiej jest niepojęta i zje śrubkę a ta odda swoje niechciane resztki do systemu. Ale obym się mylił.

Na którym biegu pompa pracuje przy takiej hydraulice ?

Edytowane przez wainer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nie wiem czy to coś Ci powie ale w pracy mam formy wysokociśnieniowe, które pracują w silnie kwasowym/zasadowym środowisku pewnie tak ze 10-15 lat i nic ich nie bierze :), pompa ma 8 poziomów pracuje na 3, mogę dać więcej ale wydaje mi się że jest już ciut za mocno, myślę że czas pokaże czy jest ok czy trzeba podkręcać, powrót mam skręcony na 1/3 trochę walczę jeszcze z rewizją bo lubi czasem pohałasować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sitko spływu w kominie za wysoko masz. daj max do dołu a przez rewizje nie przelewaj wcale. poco powrót skręcony ? pompę dodatkowo obciąża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

sorki miałem na myśli powrót do sumpa, czyli spływ :), sitko spływu ma z 15cm długości więc jest jakieś 30cm pod wodą, czyli nie przelewać przez rewizję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie. będzie cichutko a poziom wody sobie zaworem na spływie ustaw i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

wiesz nie próbowałem na tej pompie jeszcze wcześniej miałem fa-1000, i nie dało rady tak ustawić bo jak ustawiłem tak jak chciałem to po godzinie spadał poziom tak że było słychać przelew przez grzebień, jak tylko dotknołem zaworu nawet palcem :), to z kolei zaczynało sie przelewać i znowu siorpało, może zawór mam jakiś nie halo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawór reaguje to jest ok :) na tej pompie masz sterowanie i tym sobie ustawisz idealnie przepływ. a w kominie około 3/4 wody i powinno być ok. fa-1000 miałeś bez sterowania i przez kolanka 90 miałeś pewnie problem z ustawieniem bo mocno ograniczały przepływ. poza tym 1000l/h to stanowczo zamało. dcs3000 ustawił bym na 5 bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ok dzięki za sugestię jak wrócę do domku to się pobawię zobaczymy co zdziałam, Masz tak u siebie zrobione nie ma wahań poziomu wody w kominie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie. minimalnie słychać jak się przelewa przez grzebień do komina ale nie tak jak przez rewizję. rewizja jest na wypadek W. więc nie widzę powodu żeby przelewać nią cały czas. szczególnie jak nie leci w linii prostej do sumpa tylko są kolanka to jest ryzyko że się może zapchać i w razie potrzeby nie zadziała jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

zauważyłem że po skałach lata kilka ślimaków brązowe w takie białe plamki, pożyteczne czy wręcz odwrotnie?, jak mi się uda to zrobię fotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie,teraz tylko czekać na wprowadzenie zwierzaków. Xenią i sarco mogę się podzielić. Pozdrawiam i powodzenia dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki jak tylko akwarium sie ustabilizuje odezwę się i trzymam za słowo :), co do tych ślimakow zaintrygowalo mnie ale nie mam aparatu (dobrego aparatu) udało mi się zrobić zdjęcie ale jakość jest slaba nie wiem czy ktoś coś tam zobaczy :/

post-25099-0-33473800-1480613863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Zdjecie slimaka niezbyt wyrazne,ale wyglada mi na goscie jedzacego zoa,latwo poznasz po otworze gebowym,jezeli zakonczony jest takim twardym szpicem to wywal go...Tu masz link do porownania... http://reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&postid=5245201


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiesz nie jest to ten ślimak tak się przyglądałem przypomina bardziej turbo:

- http://jadwigamorska.pl/turbo-spp.html

ale nie są bardzo duże więc trudno mi powiedzieć naliczyłem ich z 4-5

A tak odbiegnę kombinuje z chłodzeniem do akwarium, zrobiłem mocowanie pod wentylator 120mm z przeznaczeniem do montarzu w sumpie jak myślisz sprawdzi się?

post-25099-0-99598100-1480749222_thumb.jpg

post-25099-0-53695200-1480749229_thumb.jpg

post-25099-0-05404300-1480749234_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie/Panie :) proszę o poradę, a mianowicie co to za czerwone glony/nalot na żywej skale?, zaczęły się pojawiać kilka dni temu i obrastają tylko jedną ze skał, teraz jest ich na tyle dużo że już są dosyć zauważalne???

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Wiatraczek sprawdzi sie na pewno,mozesz zmierzyc temperature kiedy jest zalaczony i ile stopni "zbija"...Dziwi mnie tylko ze juz teraz go potrzebujesz,moze masz za cieplo w pokoju,u mnie jest 22C a w akwa 24.5C czyli wszystkie pompy podnosza o 2.5 stopnia...Warto takie rzeczy sprawdzic by przygotowac sie do upalnego lata...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Hej wiesz zrobiłem powiedzmy na zapas, ale sam wiatraczek jest chyba za słaby potrzebuję jakiegoś wysokoobrotowego ten słabo dmucha, nom tak jak piszesz chcę się przygotować do upalnego lata:), a wiesz co to za czerwony nalot mi na skałach się pojawił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiles zdjecia tego czerwonego glonu,wiec trudno powiedziec,byc moze sa to czerwone glony wapienne,ktore zarastaja skale i swiadcza tylko o dobrych parametrach i o tym ze akwarium idzie w dobrym kierunku...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.