Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To efekt niedojrzałego zbiornika, trzeba przeczekać. Możesz to przyspieszyć dodając bakterii ale generalnie każde akwarium musi swoje odcierpieć.

Bakterie tak czy inaczej proponuję lać, bo glony, sinice czy cyjano to pikuś, stosunkowo łatwo się z nimi walczy. Jak się zrobi nisza biologiczna i wskoczy dino będzie problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To efekt niedojrzałego zbiornika, trzeba przeczekać. Możesz to przyspieszyć dodając bakterii ale generalnie każde akwarium musi swoje odcierpieć.

Bakterie tak czy inaczej proponuję lać, bo glony, sinice czy cyjano to pikuś, stosunkowo łatwo się z nimi walczy. Jak się zrobi nisza biologiczna i wskoczy dino będzie problem...

http://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/ cyjano to sinice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyznaję zasadę, że chemię leje się w ostateczności. Jeśli "choroba" to typowy efekt wieku dziecięcego tym bardziej nie ma sensu.

Ja od dawna leję to i nie mam żadnych problemów. Ale możesz dodawać dowolne bakterie.

http://sklep.acropora.pl/pl/p/BIOGRO-MARINE-123-250ML/2385

Wszystkie plagi wchodzą gdy masz niestabilność biologiczną w zbiorniku - czy to zaraz po założeniu, czy już w starszym zbiorniku. Żeby walczyć ze skutkami najpierw trzeba zlikwidować przyczynę. Jeśli przyczyną jest nierównowaga biologiczna to chemicznie usuwając problem możesz sobie zafundować jeszcze większy - usuniesz sinice, ale luka zostanie i w ich miejsce może wskoczyć coś gorszego.

Jeśli bardzo chcesz się tego pozbyć proponuję chemiclean, aczkolwiek na razie szkoda zachodu - za miesiąc same znikną, a jak dodasz bakterii to za 2 tygodnie. Bakterii tak czy inaczej bym dawał przez cały czas nawet to dojrzałego zbiornika. U siebie po miesiącu widziałem skutki gdy tylko przestałem lać bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Royal Red Slime Remover bardzo dobry produkt i w dobrej cenie.Ale najpierw spróbuj odessać ile się da tego syfu i zaciemnić zbiornik może pomoże.A już w ostateczności chemia.Oby pomogło jak najszybciej,powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino jest brązowe, tam są sinice i odrobina cyjano.

Gwoli ścisłości, sinice i cyjanobakterie to synonim... Tam są po prostu różne gatunki sinic.

Co do tematu, odsysyaj tego ile się da, możesz też dodać trochę dobrych bakterii. Z tym, że zasadniczo dojrzewanie nie powinno aż tak wyglądać, to co masz u siebie to jest wersja raczej ekstremalna. Co to za skała?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala kupiona na allegro.. cześć zywej cześć suchej.. na suchej jest o wiele gorzej..

Moze lepiej by bylo calkiem wyczyscic te skaly? moglbym je wyjac i oderwać te sinice? Na jednej spróbowalem to w platach się to odrywa..


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to będzie najlepiej wyjmij skałę i dokładnie ją wymyj.Do stracenia w tej sytuacji nic nie masz tylko do zyskania.Tylko się nie załamuj walcz do końca,ale na 99% coś ze skałom może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda skale wyjalem i wyszorowalem szczotka w wodzie RO. Zobaczymy co z tego wyjdzie, mnóstwo tego syfu bylu..

Woda filtrowana jest przez sumpa, w sumie 3 przegrody ze skalami i odpieniacz. Zastanawiałem sie nad dodatkowym "wkladem" z gabka lub wata?

Zaczne dodawac bakterie jesli mialyby pomoc.

Edytowane przez Charzun (wyświetl historię edycji)

5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydadza sie bo myjac w ro wytlukles zycie w skale(a na pewno spora czesc)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to ja bym tej skały już nie używał...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie usmiecha mi sie wyrzucac skale i ladowac kase w kolejna.. Sprobuje dalej na tej.. Wyrzuce ja w ostatecznosci..

Bakterie kupione i zaaplikowane.

Co jeszcze moze mi pomoc z tym dojrzewaniem?


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Troche nie usmiecha mi sie wyrzucac skale i ladowac kase w kolejna" - no niestety, kto tanio kupuje, zwykle dwa razy kupuje..

Nie obraź się, ale jeśli chcesz oszczędzać na skale, to może najpierw trochę pooszczędzaj... Nie chcę być złym prorokiem, ale będziesz miał jeszcze raz to samo, ta skała do niczego się nie nadaje. W ogóle kupno używanej skały to zdecydowanie zły pomysł, nie wiesz z jakiego to zbiornika, co tam było lane, jakie tam były fosforany itd... a sądząc za zdjęć, to fosforanów tam siedzi sporo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Drugi zbiornik miałam na używanej skale. Pierwszy i ostatni raz. Wyglądała super, pięknie porowata. Dodatkowo od znajomego. A potem co chwila z czymś walczyłam. W efekcie miałam ochotę wyrzucić wszystko przez okno.

Przy kolejnym kupiłam żywą skałę z pewnego źródła i mam święty spoooookój.

Tak wielką inwazję jak Twoja miałam właśnie na używanej skale :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką suchą skałę trzeba moczyć pierw w ro/di z 3-4tyg podmieniając wodę, któż to wie co było przed tym jak ją wysuszyli :)


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze najwieksza plaga byla na suchej skale.. Na zywej skale tego nie bylo a jak juz to minimalnie, na zywej same z siebie male zoanthusy sie pojawily..

Na ta chwile skaly wyczyszczone i nie ma zadnego babla, dolalem tez bakteri.

Nie wiem tez czy podmienic wode? Od powstania zbiornika nie podmienialem.

Edytowane przez Charzun (wyświetl historię edycji)

5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taką suchą skałę trzeba moczyć pierw w ro/di z 3-4tyg podmieniając wodę, któż to wie co było przed tym jak ją wysuszyli :)

Ale bzdura.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz parametry wody na tą chwilę,bo jak dobre to na razie nie podmieniaj wody bo narobisz jeszcze większe spustoszenie w dojrzewaniu baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.