Skocz do zawartości
FunWorld

North-East UK Program 500+

Rekomendowane odpowiedzi

Można do obecnej obsady dokupić six line wrass? (Pseudocheilinus hexataenia)

Teraz mam mandaryna, hepatusa, orchid dottyback, 3 zielone chromisy, 2 anthiasy i doktorka.

Słyszałem, że to rybka pokojowa, ale z wrassami może się nielubić, a już jest doktorek w akwarium. Ma ktoś takie zestawienie?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexatenia z tego, co ja czytałam o niej to nie jest pokojowa rybka. Będzie konkurencją pokarmową dla mandaryna i lubi dokuczać innym rybom.

Ja mam dwa wargacze: doktorka i halichoeres chrysus, nie ma miedzy nimi żadnych spięć.

zerknij tutaj: http://nano-reef.pl/topic/81292-ktory-z-tych-ryb-jest-bardziej-skuteczniejszy-wirki/page__hl__hexatenia#entry827056

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razie daruje sobie ją. Miałem okazje tanio ją nabyć, ale nic na siłę.

Już Henio jest wystawiony na sprzedaż. Nie skorzystał z drugiej szansy i chociaż acany były pod pompą, to on i tak za wszelką cenę próbował je skubać.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że masz z wirkami problem i stąd pomysł z hexą. Jeśli to tylko okazja, to nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak na razie plag brak. Pozbyłem się (chyba) red turf algae i valonii też już nie widać. Pewnie wszystko przede mną, bo przecież za długo spokój być nie może ;)

Przy okazji wrzucę mój pomysł na podmianki. Może ktoś coś obmyślał lepiej i usprawni mi ten system.

Kupiłem dwa "really useful bexes" 64l i zaworek z pływakiem. Wodę RO mam doprowadzoną pod samo akwarium.

Mam zamiar podmianki przeprowadzać w ten sposób:

1) Wieczorem wyciągam pudło i stawiam je koło akwarium. Podłączam RODI na zaworze przywieszonym do krawędzi pudła tak aby nalało mi się 50-55litrów.

2) Jak się naleje (albo wleje z wcześniej przygotowanego baniaka 20l) jakieś 10-15 litrów RODI to podłączam grzałkę, starą pompę cyrkulacyjną i wsypuję wcześniej odmierzoną (na cały zbiornik 50-55l) dawkę soli.

3) Rano mam przygotowaną ciepłą, odstaną i dobrze wymieszaną wodę.

4) Wyciągam drugie takie samo pudło i wylewam z obiegu taką samą ilość wody jak mam w drugim pojemniku. Przy okazji odsysam syfek z kominów i dna. Myślę tutaj o zakupie pompy zewnętrznej "inline", żebym mógł zasysać wygodnie wężykiem również z sumpa i żeby szybciej cały proces szedł.

5) Alternatywa to http://www.ebay.co.uk/itm/1-Electronic-Turbine-10-200L-Min-Digital-Diesel-Gasoline-Fuel-Flow-Meter-UK/172266187130 coś takiego i bezpośrednio pompowanie do ścieku.

6) Używając tej samej pompy wpompowuje nową solankę do systemu.

7) Sprzątanie i gotowe.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zbiorniku trachyphyllie. Problem w tym, że zawsze trzymałem ją na piasku. W tym zbiorniku piasek mam tylko w sumpie i nie wiem, czy ona będzie mogła żyć bez problemu na skałce, czy lepiej, żeby się jej pozbyć?

Boję się, że może się kiedyś rozargać o skałki jak się mocniej napompuje.

TM9NsHGs.png


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowla fito startuje w nowym zbiorniku:

c5KjQYf.jpg

Henio czeka na nowego właściciela w sumpie. Acany od razu zareagowały po przeniesieniu go z DT:

JNw0QLD.jpg

PhIS9N8.jpg

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, lecimy z systemem dalej. Myślę gdzie dać siporax. Wcześniej wrzucałem zazwyczaj do komór ze skimmerem, albo pompą powrotną. Nie chcę teraz robić takiego nieładu i zastanawiam się nad połączeniem 2 reaktorów szeregowo. Wyglądało by to tak:

Jebao DC3000 w ostatniej komorze==>Reaktor z siporaxem==>Reaktor z rowa phos==> Powrót do komory z pompą powrotną

Coś takiego mi chodzi po głowie:

Tylko mniejsze oczywiście. Teoretycznie to powinno zbijać NO3 i PO4 za jednym razem. Do tego DSB, refugium i metoda VSV.

Aż mi się oczy zaświeciły jak zobaczyłem tamto zdjęcie - myślałem że to stadko reaktorów to u ciebie stoi :). Myślałem nad dołożeniem czegoś jeszcze u siebie, bo na chwile obecną mam pellety ale mocno obciążony system daje o sobie znać i PO4 utrzymuje się na poziomie 0.28 (milaukee), NO3 z kolei gdzieś koło 3. Dlatego też zainteresowałem się magicznymi kulkami, które testujesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie taka prowizorka wisi:

XZNiovpv.png

Musiałem na szybko rowe powiesić, bo wczoraj Hanka pokazała PO4 0.50ppm, dzisiaj po nocy działania rowy mam 0.18ppm.

Mam nadzieję, że to był błąd pomiaru - jakiś bąbelek, albo zabrudzenie probówki.

W każdym razie myślę jak to pomieścić, żeby było zgrabnie i funkcjonalnie. Nie jest lekko, bo węże sztywne, w złą stronę powyginane, miejsca brak, a koniecznie chcę nad sumpem, bo słyszałem o zalaniach domu z reaktora, dlatego nie chcę tego mieć na podłodze. Może pomyślę nad jakimś większym reaktorem na zewnątrz sumpa.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie taka prowizorka wisi:

Musiałem na szybko rowe powiesić, bo wczoraj Hanka pokazała PO4 0.50ppm, dzisiaj po nocy działania rowy mam 0.18ppm.

Mam nadzieję, że to był błąd pomiaru - jakiś bąbelek, albo zabrudzenie probówki.

W każdym razie myślę jak to pomieścić, żeby było zgrabnie i funkcjonalnie. Nie jest lekko, bo węże sztywne, w złą stronę powyginane, miejsca brak, a koniecznie chcę nad sumpem, bo słyszałem o zalaniach domu z reaktora, dlatego nie chcę tego mieć na podłodze. Może pomyślę nad jakimś większym reaktorem na zewnątrz sumpa.

Ja przed tym jak postawiłem pellety też miałem takie skoki nutrientów i do szybkiej ich redukcji z wartości o jakich mówisz do poziomu 0,2 używałem phosphate removera. Później odpieniacz to wszystko wywalał takie mleczno-gipsowe coś. Po postawieniu pelletek praktycznie cały czas kręcę się wokół tej magicznej wielkości o której napisałem ale uważam już z suchym pokarmem każdego rodzaju (algi nori, płatki czy inny susz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobione dzisiaj przy okazji:

9WCFGxGy.png

 

Dzisiejsze pomiary S: 1.026, t: 26.0, NO3: 0, PO4: 0.04, Mg: 1500, Ca: 460, KH: 9.6, pH: 8.2

 

Do obsady doszedł spory malu, 3 sexy krewetki i 2 ocellarisy.

 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z karmienia:
eL1ZWdwC.png

 

7fjfxsKJ.png

 

OwyeCT6O.png

 

x35Vrk6L.png

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadła mi jakiś czas temu ścianka z balkonika przy przelewie. Zastanawiam się, czy jest jakiś bezpieczny klej, którym można przykleić czarne plexi do szkła. Silikon nie dawał rady, epoxy też puściło.

 

A co do stricte zbiornika to jak na razie wszystko w dobrą stronę idzie. Balling light idzie na pompach 100ml / dzień  w 4 dawkach. Do tego chcę dorzucić na czwartej pompie Tropic Marin Pro Coral Mineral w małych dawkach na początku.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.