Skocz do zawartości
TMK

nie pochwalę się ): krewetka peppermint

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu z pewna nieśmiałością zabrałam sie za krewetki- dokładnie to Lysymata seticaudata. Parka mieszka w 400 litrach i ostatnio dość często wypuszcza larwy. Grzałka, brzęczyk, zielona woda, artemia i jedziemy.

Po ok 4 dniach woda zrobiła się mocno zielona i larwy czasami mogłam zobaczyć pod powierzchnią. próbowałam podmieniać wodę odsysając dno, ale łapałam bardzo dużo larw.

Z błazenkami jest dużo prościej bo hoduje w płytkiej wodzie, wiec widzę i rybkę i dno. Ale krewetki chciałam,żeby nie leżały na dnie tylko unosiły się w toni więc poziom był ok 30 cm. Podmieniałam wodę, ale ale azotany podskoczyły do 60.

20 dnia stwierdziłam, że odsysam wszystko z dna i po prostu larwy wrzucę z powrotem jeśli tam coś jeszcze żyje..I tu niespodzianka- oprócz ok 40 larw, jedna cała prawdziwa krewetka. A źródła podają, że przechodzą metamorfozę w 35 dniu.

Po podmianie coś tam było widać przez dwa dni, potem znowu zrobiło się bajoro i larw nie widziałam.

30 dnia stwierdziłam że likwiduję. Były 4 larwy i 24 małe krewetki. Miła niespodzianka! Przełożyłam do mniejszego akwarium ok 1/3 starej wody i bardzo wolno kroplówkowo dolewałam nowej. Niestety krewetki siedziały po kątach i w ogóle NIE były zainteresowane jedzeniem. Zaczęły stopniowo zdychać, wpierw dwie, potem pięć a później reszta. 5 dnia ich już nie było.

Na fotkach pierwsza krewetka po 20 dniach od wyklucia, odłowione krewetki 30 dnia.

No i zastanawiam się dlaczego

post-6574-0-20200400-1476619590_thumb.jpg

post-6574-0-89810000-1476619604_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odskoczyłaś znowu z tematem i do przodu, co nas nie zabije to nas wzmocni. 3mam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę i łowię następne. Dostaną trochę wrotki i 2 dniowa artemię. Kiedyś musi się udać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Nie poddawaj sie! Z tyloma zwierzakami sie Tobie udalo, to i na krewetki znajdziesz sposob ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... a czytałeś w ogóle co napisałam, czy tylko tak piszesz by pisać?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że, może warto spróbować skarmiać naupliusy artemii zaraz po wylęgu. W przeciągu kilku godzin od wyklucia twardnieją im pancerzyki i mogą być niestrawne dla małych krewetek. Nie wiem czy to dobry trop, ale spróbować można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że, może warto spróbować skarmiać naupliusy artemii zaraz po wylęgu. W przeciągu kilku godzin od wyklucia twardnieją im pancerzyki i mogą być niestrawne dla małych krewetek. Nie wiem czy to dobry trop, ale spróbować można.

Błaga przeczytaj 1 post a później nabijaj posty problem jest z 20-30 dniowymi krewetkami nie 1 dniowymi ..

jak Bylem u Ciebie to o tym rozmawialiśmy jak dla mnie albo sól albo nagły skok parametrów i dlatego tak się stało np ph albo kh skoczyło albo jak odławiałaś krewetki młode to ruszyłaś cos i amoniak sie pojawił

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale muszę

same gwiazdorskie wpisy, co jeden to lepszy :)

Tami - może jodu za mało, lub za mało witamin do wrotki/fito i nie miały siły na wylinke, drugim razem spróbuj pasty która jest bogata w różne "zdrowe" pierwiastki z O2

Tom

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pasty? co masz na myśli?

Szkoda, ąe nikt tutaj nie odchował krewetek i podzieli się swoim doświadczeniem.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamara przecież Konrad ma duza chodowle zadzwon do niego.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i wątpię że będzie się dzielił wiedzą nad którą siedział setki godzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły chłopaku z szrych przedmiesć, napisałeś elaborat w moim wątku starej baby z Krakowa. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania, to proszę nie zaśmiecaj tematu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Obiecuję że już nie będę zaśmiecał twoich tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje krewecie mają około 0,5cm. Pływają sobie w kominie. Komin mam zasypany dużymi kawałkami gruzu (3*4cm) i to jest takie królestwo gammarusa. A dziś zauważyłem że pływa tam parę krewetek :)

Wydaje mi się, że im więcej się kombinuje żeby je odchować tym jest więcej niepowodzeń.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje krewecie mają około 0,5cm. Pływają sobie w kominie. Komin mam zasypany dużymi kawałkami gruzu (3*4cm) i to jest takie królestwo gammarusa. A dziś zauważyłem że pływa tam parę krewetek :)

Wydaje mi się, że im więcej się kombinuje żeby je odchować tym jest więcej niepowodzeń.

Gdyby to było takie proste i się samo wychowywało to ....

Zrób zdjęcie i pokaż - a się okaże że to lasonogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci pomógł jakbym wiedział jak.Szukałaś na zagranicznych stronach ?Mi obecnie rozmnożyły się piżamki i walczę :p .A co do Konrada to spoko gość i mogę się założyć ,że by Ci coś doradził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.