Skocz do zawartości
Gość ensso

Szafka z drewnianym stelażem pod 225L (90x50x50h)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ensso

Cześć,

Potrzebuje waszej pomocy odnośnie projektu szafki pod zbiornik 90x50x50h - 225L. Szafka ma być wzorowana na flagowcu marki ADA. Wykonanie z kantówek 28x40mm i obite płytą meblową. Proszę o weryfikacje - możliwe, że coś przeoczyłem lub źle policzyłem. Boki i drzwiczki frontowe 18mm meblowa płyta. Plecy z dykty 3mm. Szafka ma być z licowana ze zbiornikiem.

Wzór:

ada-wood-cabinet-90.jpg

Stelaż:

stelaz_akwa.jpg

Według tematu @reefcentral.com kantówka o przekroju 28x40mm powinna być aż nad to (do 120cm i 280L sugerowana 20x40mm). Kantówki strugane z castoramy (http://www.castorama...00.html#product).

Proszę nie namawiać na stelaż spawany itp. Nie wchodzi w grę. Miałem pomysł na konstrukcję z podwójnej płyty meblowej ale wydaje mi się, że pewniej (a przy okazji taniej) będzie na kantówkach.

Dzięki za rzucenie okiem na projekt.

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie chcesz dać wzmocnienia na tylną ścianę? Z przodu wiadomo, dostęp, ale na tył dałbym jakąś nóżkę na środku...dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uważam że tył powinien być również z płyty 18 mm, szafka będzie stabilniejsza. Mam szafkę dokładnie taką jak na zdjęciu (kupną) i ma wszystkie boki wykonane z płyty 18 mm.


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uważam że tył powinien być również z płyty 18 mm, szafka będzie stabilniejsza. Mam szafkę dokładnie taką jak na zdjęciu (kupną) i ma wszystkie boki wykonane z płyty 18 mm.

mi się natomiast wydaje, że rozsądniej byłoby już dodać choć jedną poprzeczkę na "plecach stelaża", płyta w tym przypadku pełni raczej funkcje dekoracyjną i raczej szedłbym w kierunku odchudzenia jej do 10mm, choć 18 łatwiej łączyć ...

dodałbym na spód dwie poprzeczki, co by spokojnie sump postawić bez obaw, że wpadnie do środka.

edit 30.12 - szafka już pewnie wykonana ale może dla innych osób się przyda

powołujesz się na temat na reefcentral.com, a tam o ile się nie mylę, wymiary są podawane w calach.

Edytowane przez japko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dodawaj nic nie kombinuj .... Ten stelaż udźwignie o wiele większy ciężar niż na nim chcesz postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.