Skocz do zawartości
E mil

Wybór między Kessil a Metis 160we a Hyperion S2 3x75w

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z wyborem oświetlenia. Zbiornik 150x50x80, nie planuje nic poza miękkimi i może kilkoma lps (goniopora, euphylia). Zastanawiam się nad 3x Kessil a160we albo już całkiem na grubo Metis Hyperion S2 3x75. Skłaniam się bardziej w kierunku Kessila, ale nie wiem czy 3 sztuki wystarczą. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych rozmiarach zbiornika, 3 Kessile to może być za mało...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wcześniej zbiornik 60x60x50 świecił tam razor 70 w teraz mam 80x70x60h jest razor 70w plus 2x24w t5 miękkie i lpsy rosną ładnie a i proste sps idą w gore wiec sadze ze te kesile spokojnie dadzą rade


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ai prime hd, fajnie mozna je ustawic. No i przede wszystkim sterowanie w telefonie albo przez komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa maxpecty ethernale. Mają kolory wymieszane w punktach, więc nie ma kolorowych blinków jak na dyskotece, punkty rozmieszczone są na okręgu a nie w centrum lampy, więc światło jest b. ładnie rozprowadzone, jednolite jak przy świetlówkach. Sterowanie z telefonu, każdy kolor na oddzielnym kanale barwnym, a kanałów jest chyba 5 - przy tym najlepsze uv jakie widziałem.

Jeśli to ma być światło bez kompromisów - tylko ethernal. Wyeliminowali tam wszelkie wady ledów (wady - dla mnie). Dodatkowo chłodzenie jest niesłyszalne i włącza się raczej przy maksymalnych nastawach.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, używasz może tego maxspecta? Wyglądają całkiem konkretnie. Skłaniam się cały czas

Ku kessil, widziałem co ta maleńka lampa potrafi. A dużo światła nie potrzebuje. Pytanie tylko czy 120w to jednak nie za mało.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.