Skocz do zawartości
Nod85

Jaki niepylący piasek dla rozgiazd i babek?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z doborem piasku. Tydzień temu wsypałem Nature's Ocean Bio-Activ Live (0,5-1,7mm) jednak strasznie pylił do tego przez noc tworzyły się "wydmy" i puste przestrzenie piasku.

Dziś odessałem i chciałem wsypać Aqua Medic Coral Sand 2-5mm jednak powstrzymałem się bo widzę, że on jest strasznie gruby.

Problem w tym, że chce mieć kilka babek i rozgwiazdę więc ten 2-5mm chyba odpada?

Jest jeszcze coś pośredniego hm 1-2mm?? Jaką maksymalną granulację mogę wsypać dla babek/rozgwiazd? Myślałem też czy nie wymieszać obu?


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały,drobny, nie pyli, nie przemieszcza się , czyściutki

http://www.aquario.p...k-koralowy.html

Tylko, że on ma granulacje 0,5-1 a ja już miałem coś takiego 0,5-1,7 i tworzyły się wiry (tornada), piasek sam sie nierównomiernie rozkładał (wydmy, puste przestrzenie bez piasku).

Może to dlatego, że akwarium 200x60x60, cyrkulacja 1x20.000 + 1x10.000 + obieg daje swoje. Próbowałem troche poprzestawiać pompy, ale wiele nie pomogło.


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic... spróbuję więc jeszcze Blau Terra Marina 1-2 mm. Teoretycznie jest to piasek pośredni między tymi ktore miałem, ale nie wiadomo jak to w praktyce wygląda, np. Coral Sand 2-5mm powinien się nazywać Coral Sand 4-7mm.


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic... spróbuję więc jeszcze Blau Terra Marina 1-2 mm. Teoretycznie jest to piasek pośredni między tymi ktore miałem, ale nie wiadomo jak to w praktyce wygląda, np. Coral Sand 2-5mm powinien się nazywać Coral Sand 4-7mm.

Sam poszukuję piasku o grubszej granulacji takiej właśnie 1-2mm. Czy ten Blau już sprawdziłeś? Można by jakieś zdjęcie dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Blau, Blue Treasure, Reeflowers należy zapytać o ziarno, bo są różne, a 1-2mm z tej firmy jest dostępne, czy też "drobny" żwir koralowy z Erybki, po bodajże 8.99/kg choć mają tam zły opis na stronie, bo sugerują że ma 5-10 mm, a w rzeczywistości jest ponoć b. drobny jak piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.