Skocz do zawartości
aul30

Błazenki coś nie jedzą.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej i jak tam ryby? Trzymam za nie kciuki.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żyją.

Ale dalej nie jedzą. Dzisiaj druga dawka Preis Coly.

Po Omniforte też nic, malo tego LPS chyba też padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś "trucizne"w akwarium, wymień jednorazowo przynajmniej 30l żeby oczyścić tą wodę zanim wszystko ci padnie.

Dolewając te lekarstwa nic nie da skoro w wodzie coś złego siedzi.

Żeby była jasność, jest to opinia moich znajomych, dlugoletnich wytrawnych akwarystow, którzy większymi podmianami leczyli błędy w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego...

Polecam zakupic zonie zatyczki do uszu... Odpieniacz to jedna z wazniejszych rzeczy.

Pozwol mu pracowac 24h, powinien pozbyc sie zanieczyszczen, dodatkowo wrzuc w rajstopie wegiel aktywowany na kilka dni.

PS. Co do ryb, dokup im witaminy, mieszaj mrozonki z czosnkiem lub zakup gotowe mrozonki z czosnkiem.

Edytowane przez greg79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś zaczynają się interesować zarciem....

Ale jeden dostał chyba ospe....

Korale LPS zmarnialy zobaczymy co dalej.

Zrobię podmiankę może coś się polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj nad ranem padła samica błazenka,drugi błazenek jeszcze zyje ale szybko oddycha. Podobnie garbik .on wprawdzie coś podjada ale to i tak nie to co jeszcze z półtora tygodnia temu.

Teraz nie wiem co dalej robić ,czy jakoś odkazić akwarium czy zostawić na jakiś czas tek jak jest żeby system powrócił do swojego rytmu.

Zastanawiam się jeszcze nad lampą UV.

Podpowiedzcie coś...

Pozdrawiam gorąco wszystkich życzliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo szybko i nie na pewno. Prawdopodobnie to wielokrotna nocna przyducha osłabiła w końcu coraz większe z wiekiem ryby i LPS'y. Zmierz pH rano i wieczorem, się okaże. Nie wyłączać niczego na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maelen i inni Użytkownicy , którzy czytają mój wątek.

Błazenki( jeden mi już padł ) mają jakieś zmiany na skórze , chyba coś jak ospa. Nie do końca jestem przekonany czy to ospa , czy jakaś inna choroba.Nie wiem czym to leczyć.

Nie wiem co dalej będzie i co robić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam dylemat do UV . Czy może to być lampa kompaktowa na wtyczce G23 o mocy 11W i świecić nią nad akwarium czy nad panelem.

Czy musi to być lampa podłączona do pompy obiegowej taka zakryta w czarnej rurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj karmić żywym pokarmem. Ja swoje karmię wazonkowcem i artemią. Można sobie zamówić w sklepie akwarystycznym słodkowodnym. Wszystkie moje rybcie to uwielbiają i od 1,5 roku nic im nie jest i parametry wody są lepsze niż jak karmiłem suchym i mrożonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.