Jump to content

aul30

Klubowicz
 • Content count

  130
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,komunikacja,nowoczesne techniki i technologie,fotografia,turystyka.
 • Akwarium
  Akwarium 150l

Recent Profile Visitors

803 profile views
 1. aul30

  Słabe koralowce

  Cześć. Jestemm z Krakowa.Jak chcesz to sie odezwij na PRIV. może jakoś pomogę wode z mojego akwa czy coś.
 2. aul30

  Marny Błazenek.

  Witam. Mam samicę błazenka ,która od paru dni nie chce jeść , pływa po kątach lub leży na dnie. Również szybko oddycha w porównaniu do drugiego zdrowego. Odchody miała takie białe nitkowate. Teraz już nie ma bo nie ma czym... Rybę już dwa razy wyłowiłem żeby jej delikatnie dać pokarm przez szczykawkę 1ml ( kilka sztuk solowca).Dawałem też witaminy Sera i czosnek do pokarmu . Widzę że dalej nie chce nic jeść. Zastosowałem dwie doby temu Preis Coly ( ale dalej ryba bez zmian na lepsze). Mam pytanie co zrobić , co jej jest?Czy padnie ( mam ją już 1,5 roku). Pozdrawiam i dzieki.
 3. aul30

  Chrysiptera talboti

  Pierwszy padł z dwa tygodnie temu,dzisiaj znalazłem drugiego.Obydwa miały płetwy zwłaszcza górne pokiereszowane. Wydaje mi się że głównym podejrzanym jest właśnie Talboti. No cóż , trudno. Dzięki.
 4. aul30

  Chrysiptera talboti

  Witam. Mam pytanie. Czy Chrysiptera talboti mogła zatłuc mi dwa pterapogony kaurdeni średniej wielkości? Bo mnie krew zalała jak drugiego znalazłem martwego? Pozdrawiam
 5. Witajcie. Miałem dosłownie ten sam problem......z żoną. Na noc skręcałem kaskadę na minimum.Poza tym pomiędzy silnik ,a obudowę dałem taką folię coś ala folia bąbelkowa , i to pomogło. Póżniej zrobiłem filtr panelowy ( woda z akwarium była zasysana przez U-rurkę , tą z kaskady....). Pozdrawiam.
 6. aul30

  Regulator obrotów do pompy cyrkulacyjnej

  Ta pompa ze zdjęcia ma regulację mechaniczną ( ten biały dzyndzelek.). Co do regulatora to spróbuj nie powinno się coś stać.
 7. aul30

  Rurki to Hydrauliki.

  Ok. Dzięki za podpowiedzi. Chcę tylko prostą rurkę z kolankami do panelu filtracyjnego podciągnąć. Dzieki.pozdrawiam.
 8. aul30

  Rurki to Hydrauliki.

  nie chodzi mi o kompletną instalację. chodzi mi tylko czy sam materiał nie zachodzi w jakąś reakcje z wodą morską? dzięki.
 9. aul30

  Rurki to Hydrauliki.

  Witam . Mam takie pytanko. Czy do hydrauliki nadają się zgrzewane na gorąco rurki polipropylenowe? Dzięki.
 10. aul30

  Nemo + ukwiał

  Witam. Moje błazny od kupienia w sklepie do ukwiała zaczęły wchodzić po około 8 miesiącach.Najpierw miżgały się do innych korali np.dunka , calustrea a potem ukwiał.Następnie jeden zakosztował wolności ........ , więc kupiłem kolejnego mniejszego też z hodowli.I ten nowy jak zobaczył jak śpi ten starszy , to też tak robi.....i nie chcą inaczej spać. Czasem trocheę czasu musi minąć , żeby mieć ten fajny widok. Pozdrawiam.
 11. Witam. Szukam Waszych opinii na temat pracy filtra kaskadowego Seachem Tidal 75 , czy jest głośny i czy woda chlupie.Obecnie mam Aquael FZN3 i on trochę burczy ( jest to trochę uciążliwe w nocy). Kolejna sprawa to szukam też opinii na temat pompy obiegowej EHEIM COMPACTON 1000 oraz JEBAO / JECOD DCS-1200 1200l/h. Tutaj też szukam Waszych opinii na temat głośności tych pomp. Dzięki.
 12. aul30

  Przebicie prądu do wody.

  Wielkie dzięki bo się trochę martwiłem.
 13. aul30

  Przebicie prądu do wody.

  Witam. Mam wrażenie że jak wkładam paluchy do baniaka to mnie cliwi prąd ( oczywiście niskie napięcie.....). Po kolejnych razach to uczucie mija. Czy jest to efekt drobnych ranek na moich palcach czy coś faktycznie jest... Jak to sprawdzić? Pozdrowionka wszystkim.
 14. aul30

  Katastrofy akwarystyczne

  Znany krakowski piosenkarz Andrzej Grechuta kilkanaście lat temu miał w kamienicy kilkuset litrowe akwarium słodkowodne ,które pękło i zalało dwa piętra poniżej. Opowiadał mi to znajomy starszy już Pan , który to z kolei mieszkał w tej kamienicy......taka historyjka.
 15. aul30

  112l - Kolorowe Miasteczko

  Witaj. czy ten filterek jest cichy?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.