Jump to content

aul30

Klubowicz
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,komunikacja,nowoczesne techniki i technologie,fotografia,turystyka.
 • Akwarium
  Akwarium 150l

Recent Profile Visitors

860 profile views
 1. aul30

  Balling i niskie kh

  Witam. A czy ktoś to stosował?Co o tym produkcie sądzicie? https://www.redseafish.com/reef-care-program/reef_foundation_program/reef-foundation-abc/
 2. Witam. Przyniosłem szczepkę od gościa na której jest Valonia. Czy da się to usunąć mechanicznie np.skalpelem ,czy są jeszcze jakieś inne metody poza krabem?
 3. aul30

  Żółty glon

  Podnieś KH do około10 . Na glony wysokie KH pomaga. Ale wydaje mi się że to jest dino. Widać na zdjęciu z ukwiałami że są tam bańki powietrza.Wygląda na Dino. Ja przy LPS jak stosowałem Dino X nie miałem strat. Ale U Ciebie może być inaczej , tego nie wiem.
 4. aul30

  Żółty glon

  Cześć. Masz poprostu Dino i w cholere aiptazji. Nie poddawaj się tak łatwo. Każdy z nas miał już co najmniej jedną plagę....... Mniej światła i podaj Dino X. Pozdrowionka.
 5. cześć. Włącz obydwa. Korale ładniej wyglądają jak jest przewaga światła niebieskiego. Można też właczyć samo niebieskie.
 6. aul30

  Słabe koralowce

  Cześć. Jestemm z Krakowa.Jak chcesz to sie odezwij na PRIV. może jakoś pomogę wode z mojego akwa czy coś.
 7. aul30

  Marny Błazenek.

  Witam. Mam samicę błazenka ,która od paru dni nie chce jeść , pływa po kątach lub leży na dnie. Również szybko oddycha w porównaniu do drugiego zdrowego. Odchody miała takie białe nitkowate. Teraz już nie ma bo nie ma czym... Rybę już dwa razy wyłowiłem żeby jej delikatnie dać pokarm przez szczykawkę 1ml ( kilka sztuk solowca).Dawałem też witaminy Sera i czosnek do pokarmu . Widzę że dalej nie chce nic jeść. Zastosowałem dwie doby temu Preis Coly ( ale dalej ryba bez zmian na lepsze). Mam pytanie co zrobić , co jej jest?Czy padnie ( mam ją już 1,5 roku). Pozdrawiam i dzieki.
 8. aul30

  Chrysiptera talboti

  Pierwszy padł z dwa tygodnie temu,dzisiaj znalazłem drugiego.Obydwa miały płetwy zwłaszcza górne pokiereszowane. Wydaje mi się że głównym podejrzanym jest właśnie Talboti. No cóż , trudno. Dzięki.
 9. aul30

  Chrysiptera talboti

  Witam. Mam pytanie. Czy Chrysiptera talboti mogła zatłuc mi dwa pterapogony kaurdeni średniej wielkości? Bo mnie krew zalała jak drugiego znalazłem martwego? Pozdrawiam
 10. Witajcie. Miałem dosłownie ten sam problem......z żoną. Na noc skręcałem kaskadę na minimum.Poza tym pomiędzy silnik ,a obudowę dałem taką folię coś ala folia bąbelkowa , i to pomogło. Póżniej zrobiłem filtr panelowy ( woda z akwarium była zasysana przez U-rurkę , tą z kaskady....). Pozdrawiam.
 11. Ta pompa ze zdjęcia ma regulację mechaniczną ( ten biały dzyndzelek.). Co do regulatora to spróbuj nie powinno się coś stać.
 12. aul30

  Rurki to Hydrauliki.

  Ok. Dzięki za podpowiedzi. Chcę tylko prostą rurkę z kolankami do panelu filtracyjnego podciągnąć. Dzieki.pozdrawiam.
 13. aul30

  Rurki to Hydrauliki.

  nie chodzi mi o kompletną instalację. chodzi mi tylko czy sam materiał nie zachodzi w jakąś reakcje z wodą morską? dzięki.
 14. Witam . Mam takie pytanko. Czy do hydrauliki nadają się zgrzewane na gorąco rurki polipropylenowe? Dzięki.
 15. aul30

  Nemo + ukwiał

  Witam. Moje błazny od kupienia w sklepie do ukwiała zaczęły wchodzić po około 8 miesiącach.Najpierw miżgały się do innych korali np.dunka , calustrea a potem ukwiał.Następnie jeden zakosztował wolności ........ , więc kupiłem kolejnego mniejszego też z hodowli.I ten nowy jak zobaczył jak śpi ten starszy , to też tak robi.....i nie chcą inaczej spać. Czasem trocheę czasu musi minąć , żeby mieć ten fajny widok. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.