Skocz do zawartości
45l

Euphylia - opinie i porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.W sieci mozna znalezc kilka informacji podstawowych na temat Euphylii , natomiast interesuja mnie Wasze prywatne zdania oraz doswiadczenia.Zastanawiam sie nad dodaniem glowki tego korala do swojego zbiorniczka , stad rodza sie pytania : latwy?trudny?karmic?czy tez nie?jakie swiatlo?...jakies inne spostrzezenia?Wypowiadajcie sie ;) pozdrawiam forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem latwy. Swiatlo jak swiatlo, wydaje mi sie, ze poradzi sobie od niskiego do wysokiego, byle jej nie spalic. Natomiast wydaje mi sie, ze nie lubi zbyt silego pradu wody. Tylko tyle, zeby sie delikatnie ruszala, a nie "miota nia jak szatan".

Ja swojej nie karmie, ma sie dobrze.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny koral trzymam kilka gatunków i rosną bardzo dobrze lubią dokarmianie. Musisz uważać na cyrkulację bo faktycznie nie lubi silnej. Przy okazji karmienia tubki zawsze jedzenie krąży po akwarium więc Euphyllie szczęśliwe i pompują się strasznie


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy miesiące temu kupiłem jedną i mi padła mimo że parametry wody były w normie. Coś jej nie pasowało i tyle... Potem dodałem dodatkowe oświetlenie (2x 24W T5 niebieskie), poczekałem miesiąc i kupiłem taki sam okaz. Trzyma się dobrze no to po dwóch tygodniach kupiłem kolejny okaz. Jedna w bardzo małej cyrkulacji, druga w większej i jest jej ok. Jak wsadziłem w mniejszy strumień to była jakaś sflaczała.

1. Euphyllia glabrescens green center - w średniej cyrkulacji

6445504_20160702_221840.jpg

2. Euphyllia paraancora toxic - bardzo słaba cyrkulacja

6445617_20161014_205617[1].jpg


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphyllie lubią duzo swiatla. Moje znosza nawet mocniejsza cyrkulacje, ale zle sie czuly gdy staly tam gdzie bylo mniej swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło umiarkowane, prąd wody umiarkowany, w dzień fotosynteza, wieczorem można dokarmiać niekoniecznie codziennie. Jeśli NO3 powyżej 10 to można podawać coś raz w tygodniu. Bardzo łatwy koral, jeśli złapie jakąś bakterię co się zdarza i widać to od razu trzeba ciąć główkę jest szansa wtedy na odratowanie reszty, po wyjęciu śmierdzi okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym bardziej umiarkowany w twierdzeniu, że Euphylie są tak łatwe, proste, itd...

Wg mnie wymagają dość stabilnych warunków, znalezienia "optimum" między parametrami, światłem i karmieniem. Są też narażone na choroby, choćby brown jelly. Zobacz ile jest wpisów nt nagle euphylia zaczęła schodzić, co robić, mam super parametry, itp. Z przypdaku to się nie bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło...

8f6ff410548f93293a27e9303d7857e6.jpg

b323fcc35ffb2dfb9e95976037333c0d.jpg

Zdjęcie euphili w sampie pod lampką od mojego syna z żarówką energooszczędną. Jak widać puszysta, napompowana i w miarę zadowolona jedynie nie "świeci" bo ma tylko ciepłe światło. Siedzi tak 2 miesiące - daje radę.

Dodam, że nigdy nie karmiłem specjalnie korali a w szczególności pipetą itp.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2016 o 16:26, Creol napisał:

Euphyllie lubią duzo swiatla. Moje znosza nawet mocniejsza cyrkulacje, ale zle sie czuly gdy staly tam gdzie bylo mniej swiatla.

Nie koniecznie bo u mnie nawet nie było tragicznie przy słabszym oświetleniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2016 o 18:38, pooh napisał:

Ja byłbym bardziej umiarkowany w twierdzeniu, że Euphylie są tak łatwe, proste, itd...

Wg mnie wymagają dość stabilnych warunków, znalezienia "optimum" między parametrami, światłem i karmieniem. Są też narażone na choroby, choćby brown jelly. Zobacz ile jest wpisów nt nagle euphylia zaczęła schodzić, co robić, mam super parametry, itp. Z przypdaku to się nie bierze.

Parametry muszą być stabilne, szybko ulega podrażnieniu przy zmianach i nie cierpi skoków parametrów. Wprowadzenie nowego korala i oddziaływanie na nią czyli nowe środowisko w wodzie bywa niebezpieczne. Może łatwy jak już trochę się z nim przeszło :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje dotyczy jak wam się trzymają euphylie z twardymi. 

Jakie No3 żeby twarde były zdrowe a lps napompowany? 

Może dokarmianie wspomaga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem chyba :)

Za czyste akwa. i euphylie tego mocno nie lubią chyba że ktoś ma inne zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyzerowanych parametrach pod sps euphylie czują się słabo, konieczne  jest podawanie amino dedykowane pod LPS,  Inna sprawa to znaleźć jej spokojne miejsce ze słabą cyrkulacją w zbiorniku SPS. 


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już miala czyli cyrkulację. 

Jak zaczynałem to rosła i pompowala się  jak głupia jak teraz poszedłem w sps i dobrze im to one marnieją. 

Czy samym jedzeniem da sie to wyrównać czy jednak nieco zabrudzic i patrzec na sps czy daja rade? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabrudzić to pojęcie względne, euphylie czuły się u mnie najlepiej jak No3 było około 15. Niestety ten poziom jest dla akr nie do przyjęcia.

MOntipory czy stylopory przy tym poziomie czują się jeszcze o.k


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Troche experymentuje w tym momencie,zaczalem lat ATI Essential po rowno i widze ze Euphyllie nie sa zadowolone,gdyz KH z 7.6 powoli weszlo na 9.6...Bede czekal i obserwowal,jednak kiedy KH bylo niskie to nie mialo znaczenia czy NO3 jest "zero" czy tez 5,nie przeszkadzala im tez dosc mocna cyrkulacja a jezeli chodzi o swiatlo to nie wiem,gdyz nie sprawdzalem tego (stoja w jednym miejscu)...Ostatnio mialem mala katastrofe,przelalem o wiele za wiele NO3PO4X i kiedy po dwoch dniach(lampa UV i mocny odpieniacz na mokro) woda sie wyklarowala,zauwazylem ze Euphyllia i Plerogyra nie sa otwarte tak jak wczesniej a wczesniej bylo niskie KH wlasnie...Wyzsze KH,ktore teraz sie utrzymuje wplynelo pozytywnie na inne korale (Tubastrea,Montipora,Acantastrea),szczegolnie Tuba zaczela sie otwierac nawet w dzien,kiedy przy niskim KH nie moglem jej za nic namowic do jedzenia...Dalej bede sprawdzal,zmieniajac powoli parametry,gdyz chcialbym osiagnac pewna rownowage,ktora by dopowiadala wszystkim koralom...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.