Skocz do zawartości
Gothmog

Pułapka na ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może ze śląska pożyczyć pułapkę na ryby? Chce złapać blazenka ale skubaniec jak tylko widzi siatkę chowa się w skale. W nocy tez śpi w skale i nie mam jak podejść go siatką

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie cos to najwyzej wieloszczety

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na "butelke" zlapalem juz 3 ryby, w tym wrednego i przebieglego garbika.

Patent prosty- bierzesz butelke pet, mniej wiecej w polowie jej dlugosci wycinasz otwor (kwadrat/prostokat), taki nie za duzy, ale zeby ryba spokojnie wplynela, odkrecasz butelke, zamiast nakretki dajesz gaze i owijasz gumka. I wkladasz do akwa by stala stabilnie na podlozu, najlepiej wycietym otowrem skierowanym jak najblizej szyby akwa, ale tak by ryby mogly spokojnie przez niego wplywac do srodka...

W gazie robisz maly otwor, przez ktory pipeta badz wezykiem podajesz np artemie (wylaczasz przy tym najlepiej cyrkulacje), niech ryby sobie podplywaja i sie oswajaja z faktem ze w butelce widac ich ulubione jedzenie (najlpeiej wczesniej ich troche przeglodzic)... beda szukac otworu, daj im czas. Jak wplynie ta wlasciwa ryba przyciskasz butelke otworem do szyby, dajesz do gory i tyle. Zeby rybe wydostac z butelki odlewasz niepotrzebna wode, odcinasz butelke w polowie i wyciagasz rybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie cos to najwyzej wieloszczety

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka

No to chyba się mylisz.

Na podobną pułapkę z 1.5 l butelki po coli złapałem już kilka cwanych rybek w tym białobrodego i hepcia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z butelką bo 140zl za pułapkę nie uśmiecha mi się płacić.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze od trzech miesiecy z pterapogonem przerabialem wszystko glodowki latarki itd to sa cwane bestie

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z butelką bo 140zl za pułapkę nie uśmiecha mi się płacić.

Tapnięte mobilnie

No mi tez bylo szkoda kasy na to. Tym bardziej, ze patent z butelka naprawde dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze od trzech miesiecy z pterapogonem przerabialem wszystko glodowki latarki itd to sa cwane bestie

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka

Kawałek na wysokość lustra wody przeźroczystej pleksi i zapędzisz do narożnika. Wtedy siatka i po balu.

W wodzie transparentnej pleksi ryby nie będą widzieć. To też sprawdzone.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze od trzech miesiecy z pterapogonem przerabialem wszystko glodowki latarki itd to sa cwane bestie

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka

Ja z moim garbkiem tez mialem nie latwo. Sprobuj na butelke badz ta plexi jak Roman.P pisze (choc na plexi to trzeba miec wiecej miejsca, a u mnie korale to uniemozliwaja). Nawet jak nie wplynie gdy bedziesz podawal te artemie, to poczekaj, niech butelka z nia zostanie w akwa na troche... moj z sukcesem wplynal po 40minutach... wczesniej bardzo ostroznie podchodzil...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuję z butelką bo 140zl za pułapkę nie uśmiecha mi się płacić.

Tapnięte mobilnie

tym bardziej że nie ma gwarancji że złapiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym skleic butelkę, bo zwykła taśma klejąca chyba nie bardzo będzie się nadawać.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu to chyba teflon do uszczelniania gwintów


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałem w ten sposób wszystkie ryby ,na butelkę 5l.

Wycinasz w połowie butli klapke, wyginasz tą klapkę do dołu, do klapki wiążesz żyłkę i przeciagasz przez szyjkę .

Wystarczy umieścić butle w rogu akwa i przez szyjkę podawać pokarm, ryby szybko załapią i jak tylko wpłyną do środka to pociagniesz za żyłkę i zamkniesz klapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałem w ten sposób wszystkie ryby ,na butelkę 5l.

Wycinasz w połowie butli klapke, wyginasz tą klapkę do dołu, do klapki wiążesz żyłkę i przeciagasz przez szyjkę .

Wystarczy umieścić butle w rogu akwa i przez szyjkę podawać pokarm, ryby szybko załapią i jak tylko wpłyną do środka to pociagniesz za żyłkę i zamkniesz klapkę.

no volf :thumbup: , Twoja wersja jest jeszcze bardziej zmodernizowana (z klapka), anizeli moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem złapać picticromisa paccagnelle, kto próbował ten wie o czym mówię.

Po dwudniowej głodówce sam wpłynął do butelki z jedzeniem, podobnie jak inne ryby.

edyt. błazny to wybieram z ukwiałów rękami jak śpią, jak jajka z kurnika :D

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.