Skocz do zawartości
Grzegorz Burlinski

Co do tematu Ricordeafarm

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu o Ricordeafarm. To od jakiegos czasu na forum jest przewarzajacy temat "handel"sprzedam,przywioze. Forum to nie sklep, forum niech pozostanie miejscem gdzie można sie wymieniac doswiadczeniami z dziedziny która nas tu wszystkich sciąneła. Przepraszam wszystkich którzy się z tym nie zgadzają,trudno. Przemka popieram i tez bym się "troszke" denerwował ,jak ktoś by mi swoje interesy załatwiał ,na nie swoim terenie. To tyle.Pozdrwienia dla wszystkich których znam i nieznam i wesołych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze nikt mam na mysli kraszana nie robil tutaj sobie reklamy.zagladam tu codziennie i jakos nei widzialem ogloszen typu sprzedam ricordie itp itd od kraszana.

pamietacie jaka byla afera jak mariusz-sz dal linka z ejest okazja na allegro z pompami z e-rybki?

dlaczego my morszczaki nie mozemy sobie dawac takich informacji?

wiadomo nie kazdy spi na pieniazkach i jesli widze cos ciekawego to czemu nie moge poinformowac o tym innych osobnikow-maniakow?chyba min. po to jest forum.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zastanawiam czy rzeczywiscie dla reefshopu i um-uma takim duzym zagrozeniem byloby dopuszczenie reklam innych sklepow na forum. generalnie jesli ktos juz jest w stanie dostac sie na forum nan-reef.pl w internecie tzn , ze jest w stanie znaleźć internetowe adresy sklepow, sprawdzi ceny, zadzwoni zeby sprawdzic dostepnosc, etc, etc. sam jestem chyba najlepszym przykladem, z nano-reef czerpie wiedze , a w reefshopie ani um-umie nic do dzisiaj nie kupilem - co oczywiscie nic nie znaczy dla tych dwoch sklepow, po prostu wiekszosc rzeczy kupilem w realu w sklepie w-wie , a nie przez internet.

oczywiscie absolutnie racje ma Pszemol mowiac o swojej inwestycji w forum i prawie do decydowania w obszarze komercji co tu bedzie dzialo. no discussion.

ale z drugiej strony , imho, wydzielenie czesci forum pt sklepy i tam umozliwienie przedstawiania roznych ofert (oczywiscie um-um i reefshop na pierwszym miejscu wyeksponowane) i otwarcie dyskusji o sklepach nie jest praktycznie zadnym zagrozeniem dla biznesu Pszemola. wiekszosc ludzi kupujac w necie i tak sprawdza oferte w kilku miejscach.

ew. otwarcie dyskusji o ofertach różnych sklepow i opinii o poziomie obslugi doprowadzi do gorących dyskusji , że użyję eufemizmu, lub pyskówek nazywając rzeczy po imieniu, więc tutaj nie będę się upierał... :)

patrzac na standardy jakie dzisiaj obowiazuja w branzy "zoo-morszczyzna" wieksza role odgrywa poziom obslugi, aktualnosc oferty na webie, terminowość i fachowość obslugi. nie sprawdzalem dokladnie ostatnio , ale oferta cenowa um-uma i reefshopu jest chyba ok w porownaniu do innych sklepoww necie, szerokość oferty jest jak najbardziej ok i konkurencyjna, wiec parametr pt cena tez nie powinien Pszemolowi psuc humoru. tym bardziej , ze poki co wyglada , ze reefshop jako sklep netowy jest prowadzony z najwiekszym rozmachem i wizją (wiem , wiem , wazelina... ale moge też ponarzekać :D )


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem nanoreef jest to, że należy "do sklepu". To z góry wyklucza swodobę dyskusji o innych sklepach, ich ofertach, cenach, obsłudze itd, a to właśnie - szczególnie w polskich warunkach - powinna być jedna z najbardziej podstawowych funkcji najpopularniejszego forum.

Pozdr

Mikołaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze przemek ma racje, poswieca dla forum czas i pieniadze. a wiadomo, ze forum jest najlepsza reklama dla takich sklepow, ciekawe czy kiedykolwiel ktorys ze sklepow zwrocil sie oficjalnie do przemka z zapytaniem o mozliwosc reklamy ... wystarczy spojrzec na statystyki odwiedzin strony by zobaczyc ilu potencjalnych kupcow by taka reklame zobaczylo ... tylko kwestia ceny za reklame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo zeby Przemek znalazl kiedy w sobote chwile czasu i nakreslil jasne zasady co bedzie a czego nie bedzie tolerowal na forum (w temacie reklama i oferty handlowe). wtedy takie pyskowki przestaly by imo miec racje bytu. mysle ze kazdemu zdazy sie czasem znalezc cos fajnego i taniego w necie, na czym inni tez by moze skozystali ale nie postuje tego wlasnie z powodu niepewnosci jak to zostanie przyjete. Bo w sumie to troche tak jak z mp3 w necie - zakazanie komus sciagania z wareza nie znaczy automatycznie ze wszyscy ktorzy to chcieli kupic poleca do sklepu i kupia oryginal.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

racje ma Pszemol mowiac o swojej inwestycji w forum i prawie do decydowania w obszarze komercji co tu bedzie dzialo. no discussion.

Nie wiem dlaczego piszesz o przemku per "Pszemol"? No wiem że w necie wszyscy na "ty",

ale jeśli przynajmniej czytasz od pewnego czasu o akwarystyce morskiej to na pewno znasz Pszemola "właściwego", on co prawda sprzedawał swego czasu błazenki ale o ile wiem sklepu internetowego nie otwierał. W ten sposób wprowadzasz pewne zamieszanie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

najlepiej by bylo zeby Przemek znalazl kiedy w sobote chwile czasu i nakreslil jasne zasady co bedzie a czego nie bedzie tolerowal na forum (w temacie reklama i oferty handlowe).

W 100% zgadzam sie.

Te pyskowki sa coraz czesciej i coraz czesciej znikaja jakies posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko dla mnie to takie oczywiste czy jak, ale wydaje sie to proste:

Przemek płaci za forum to jak na każdym forum wymaga respektowania pewnych (jak do tej pory) niepisanych praw, które wynikają choćby z czystej logiki i dobrego wychowania. Nie wiem o co to bicie piany.

Oczywiście nie ma tu jakiegoś fanatycznego ingerowania w posty i zrozumiałe jest że jeśli jest jakaś okazja to jest miło jak ktoś rzuci linka. Wiadomo że Przemkowi się to nie podobało (to chyba zrozumiałe) ale do tej pory nie było z tym problemów Jednak ostatnio sami forumowicze się podkładają i robią jakby na złość reklamując jakby sklepy bezpośrednio. Nie wiem co komu z tego przyjdzie.

Szczerze nie wiem co jest przyczyną - może jakiś wysyp ostatnio nowych morszczaków nie patrzących na zasady panujące na forum (nie wspomne o braku wiedzy gdzie mieści się przycisk "szukaj"), czy może wysyp nowych sklepów internetowych.

Jestem na tym forum od 2 lat i jak siegne pamiecia to zawsze bylo ze np. "kupiłem to w takim a takim sklepie" czy "fajnie bo tu i tu maja promocje" a teraz walą ludzie bezpośrednie linki jakby im kto płacił za to.

Faktycznie niech Przemek siądzie i zrobi regulamin który każdy z forumowiczów bedzie musiał zatwierdzić (np. po zalogowaniu pierwszy raz od stworzenia regulaminu wyskakuje strona z regulaminem do zaakceptowania) i w tym oto regulaminie powinno byc jasno napisane ze właściciel sobie nie życzy bezpośrednich linków do sklepów konkurencyjnych. Blokowanie dyskusji o takich sklepach moim zdaniem nie ma sensu ale linki do nich bym wycinał - skoro to forum prywatne.

Zaraz ktoś wyskoczy że to cenzura itp. Niech zerknie na inne fora sponsorowane, czy tam jest inaczej? np. forum internetowe na wakacje.pl choc niezwykle popularne to nie pozwala na wklejanie jakichkolwiek linkow, a w regulaminie jest wyraznie napisane ze posty z ofertami uznanymi za konkurencyjne beda wycinane. Ja tu przez 2 lata pamietam moze ze 3 lub 4 przypadki wyciecia posta z czego tylko 2 byly wyciete z powodow wyzej wymienionych a 2 z powodu bardzo niskiego posiomu jezykowego w jakim były napisane.

Ludzie wiem ze jest zima i wiekszość ma za dużo wolnego czasu ale przestańmy bić tu piane i zajmijmy się pisaniem o akwarystyce morskiej badz wesołą twórczością w sekcji "off topic" jak ktoś nie ma nic do napisania w temacie morszczyzny. Po co te afery i drażnienie "sponsora". Forum chyba nie może być takie złe skoro nam wyrosło na największe forum akwarystyki morskiej w naszym pięknym kraju?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj wiem że Chętnie byś zareklamował Sklep z Jaworzna bo przecież tam pracujesz sam u Ciebie kupowałem euphyllie:). A ja rozumiem Przemka działania i jest to normalne dbanie o interes ja w swojej branzy naszczescie nie mam forum( handel stalą) ale jak widze ze ktos robi mi nieuczciwą konkurencje to tez się denerwuje.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że forum to forum, bez ograniczeń.

Forum tworzymy my a nie administrator.

Coś ostatnio zabardzo się zaczyna nam wszystkim mówić co wolno a co nie.

Takie jest MOJE zdanie.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Actyn: chodzi o to, że ja też je rozumiem i akceptuje.

A tego, że to nie mój sklep to już nawet nie chce mi się prostować. A z ciekawości - jak wyglądam? Krótki opis na priva poproszę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla jasnosci to z linkiem do tego sklepu to chciałem sie z wami podzielic czyms nowym co znalazłem w sieci. a z tym sklepem nie mam nic wspolnego bo zajmuje sie oczyszczalniami przemysłowymi sciekow. a co do pisania na forum to jak wczesniej juz koledzy wspomnieli to nie miałem pojecia ze tu obowiazuje cenzura bo niby skad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tata forum jak najbardziej tworzymy my ale to administrator go sponsoruje, wiec mysle ze powinno sie przstrzegac pewnych zasad jakie on narzuca

@ryba mylisz cenzure z regulami jakie obowiazuja na forum. To znaczy mozesz nazwac to cenzura jesli Ci z tym lepiej, ale jesli np. w usenecie na moderowanej liscie dyskusyjnej zaczalbym cos mowic o cenzurze to w najlepszym wypadku zostalbym wysmiany a prawodopodobnie bana bym wylapal. Jesli pisze na forum/liste dyskusyjna ktora jest moderowana to automatycznie godze sie na reguly jakie na niej panuja. To chyba najnormalniejsze pod sloncem, w porownaniu z innymi forami na tym akurat ingerencje moderatorow ograniczone sa do absolutnego minimum.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy chcemy czy nie, forum jest prywatne. nie zamierzam z niego rezygnowac, nauczylem sie tylko, ze na pewne tematy trzeba milczec, do zalatwiania spraw sluza spotkania i telefony. tak jak juz wspominalem, nie dziwie sie Przemkowi, ze reaguje tak jak reaguje( chociaz nie do konca to popieram).

korzystajmy z forum w kwestii zdobywania wiedzy i wymiany doswiadczen, ale nad pewnymi podzialami trzeba byc ponad, czasami milczenie jest zlotem. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze Przemek ma racje. Po jasna cholere ma za wlasne pieniadze reklamowac obce sklepy na swoim forum?? On tu jest Panem bo to jego wlasnosc i moze robic co mu sie w danej chwili podoba, moze nawet wykasowac wszystkie tematy bo ma taki kaprys. Nie wiem po co ta dyskusja. To prywatne forum a nie grupa dyskusyjna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego dobrze by bylo to jakos oficjalnie ustalic, ostatnio bardzo czesto dochodzi do pyskowek na forum a szkoda bo hobby bylo nie bylo "elitarne" i powinnismy sie tez zachowywac jak dorosli a nie obrzucac blotem jak na forum gdzie dzieci dra pyski o neonki


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że temat Ricordei "nie do zabicia".

Każdego z wypowiadających się na ten temat można w pewnym sensie zrozumieć i Przemka i Kraszana nawet tą @rybę (:)), ale chciałbym aby Przemek też zrozumiałem mnie i osoby podobnym poglądzie:

CHCIAŁBYM MIEĆ KOMFORT PSICHYCZNY W MOMENCIE WYPOWIADANIA SIĘ NA TYM FORUM PRZESTRZEGAJĄC ZARÓWNO ZASADY OBOWIĄZUJĄCE TUTAJ (wiem trudne do zrealizowania)

Kwestie poruszania tematów związanych z konkurencją nie jest łatwa, stopień trudności podwyższa tutaj fakt "prywatności forum".

Prostotą byłoby zalożenie osobnych działów forum

1. PYSKÓWKI

2. KONKURENCJA

myślę że jednak dla Przemka nie rozwiązuje to problemu i dalej pozostaje w niezgodzie z jego działalnością

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, Roman, temat konkurencja przeradza sie prawie zawsze w pyskowke, wiec podejrzewam ze modowie nic innego by nie robili tylko przenosili tematy ogolny----->konkurencja---->pyskowka :haha

no ale kto powiedzial ze mod to zawod lekki latwy i przyjemny :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

ja nie pisze bo jak zaczne.. to ban mam jak w banku:D:D

a nawet pewniej :) bo banki ciagle okradają :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a licho czuwa:D:D pokolce po 90 zl -tak kupuje i mam radoche z tych co kupują za 160 zl ******* *** buhahahaahahah Teraz to bedzie ro***erducha:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie dlatego powinno byc forum na ktorym mozna polecac cos innego-tanszego.skoro sam Przemek pisze ze spowodowaloby to zwiekszenie ilosci morszczakow...ale zapewne spadek obrotow...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

a licho czuwa:D:D pokolce po 90 zl -tak kupuje i mam radoche z tych co kupują za 160 zl BARANIE łby buhahahaahahah Teraz to bedzie ro***erducha:D:D:D

No to napisz gdzie można za taką cene kupić pokolce, jeśli tu nie można (i niech tak bedzie), napisz na drugim wolnym forum, tam też wiekszość zagląda i nie będzie jakiś szopek w związku z konkurencją


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowilem sprawdzic to sobie :Sad

Pewnie zarobie bana ale coz.

Odpowiedz z ricordea-farm na mojego maila czy Przemek jest dytrybutorem.

Dear Jaroslaw,

thank you very much much for this information. We are still in negotiation with this dealer.

We will keep you informed if this dealer will be our distributor for Poland.

mit freundlichen Grüßen

Ihr Ricordea-Farm.com Team

Andre Jonas

Wynika z tego dosc jasno ze Przemek nie jest dytrybutorem i nie powinien sie poslugiwac tym mianem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.