Skocz do zawartości
czesteer1

Lampa led 3w x 96szt.

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa o wymiarach 125cm x 22cm. Radiator to płyta aluminiowa gr. 10mm o ww. wymiarach. Ledy połączone szeregowa po 6 lub 7 sztuk, są przyklejone za pomocą kleju termoprzewodzącego:

- 60szt Dioda 3W Royal Blue 450nm

- 28szt Dioda 3w cool white 12000-14000K

- 5szt dioda 3w red

- 4szt Dioda UW

Narazie wszystko jest połączone i świeci prowizorycznie. Radiator grzeje bardzo ,po całym dniu użytkowania nie jestem w stanie utrzymać go w ręce dłużej niż 10sek. Myślę że trzy wiatraki pomogą w jakimś stopniu odprowadzić troszkę ciepła. Ale piszę nie dlatego aby się pochwalić tylko z paroma pytaniami

- jakie wentylatory byłyby najlepsze wydajnościowo i cenowo (nie mam pojęcia które są ciche, wolałbym wersję slim :blushing: )

- jak wysoko mam powiesić lampę nad taflą wody ( akwarium 150x50x50, obsada w większości to korale lps, są też miękkie i dwa spsy na które się nastawiam)

Lampa narazie sterowana timerem wł/wył a w przyszłości Arduino w różnej konfiguracji

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wentylatory to polecam Arctic F12 Rev. 2. Ciche, duża wydajność i nie są drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast samych royal blue wymieszałbym z blue 465 do 475nm


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa o wymiarach 125cm x 22cm. Radiator to płyta aluminiowa gr. 10mm o ww. wymiarach. Ledy połączone szeregowa po 6 lub 7 sztuk, są przyklejone za pomocą kleju termoprzewodzącego:

- 60szt Dioda 3W Royal Blue 450nm

- 28szt Dioda 3w cool white 12000-14000K

- 5szt dioda 3w red

- 4szt Dioda UW

Narazie wszystko jest połączone i świeci prowizorycznie. Radiator grzeje bardzo ,po całym dniu użytkowania nie jestem w stanie utrzymać go w ręce dłużej niż 10sek. Myślę że trzy wiatraki pomogą w jakimś stopniu odprowadzić troszkę ciepła. Ale piszę nie dlatego aby się pochwalić tylko z paroma pytaniami

- jakie wentylatory byłyby najlepsze wydajnościowo i cenowo (nie mam pojęcia które są ciche, wolałbym wersję slim :blushing: )

- jak wysoko mam powiesić lampę nad taflą wody ( akwarium 150x50x50, obsada w większości to korale lps, są też miękkie i dwa spsy na które się nastawiam)

Lampa narazie sterowana timerem wł/wył a w przyszłości Arduino w różnej konfiguracji

wrzuć zdjęcie, niebezpieczna temperatura dla diód to 50 C +a to jest już temperatura która może parzyć,

także weź pod uwagę, że lampa gorąca nie znaczy lampa źle odprowadzająca ciepło


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Lampe chcialem zamknac z twardym pcw, nawet ramke do okola mam juz zalozona. Chcialem ja poszpachlowac i pomalowac oraz zamknac od gory plexi z otworami na wentylatory. Na dole najcienszy akryl jako zabezpieczenie przed wilgocia.

Ledy sa demontowalne w kazdym momencie. Lutownica do reki i po dwuch minutach mamy zamontowane nowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak juz zaswiece nad woda.

Czy 30cm nad tafla wody nie spowoduje mi popalenia korali?

SG4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Lampe chcialem zamknac z twardym pcw, nawet ramke do okola mam juz zalozona. Chcialem ja poszpachlowac i pomalowac oraz zamknac od gory plexi z otworami na wentylatory. Na dole najcienszy akryl jako zabezpieczenie przed wilgocia.

Ledy sa demontowalne w kazdym momencie. Lutownica do reki i po dwuch minutach mamy zamontowane nowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak juz zaswiece nad woda.

Czy 30cm nad tafla wody nie spowoduje mi popalenia korali?

SG4

jeżeli akwarium jest otwarte, nie ma potrzeby izolowania diod, sam robię lampy TYLKO na chłodzeniu pasywnym i TYLKO otwarte, żadna nie padła, każda dioda czy 1W czy 3W ma określoną wymaganą powierzchnię radiatora która odprowadzi ciepło z właśnie tej diody, zasada jest prosta przynajmniej ja ją stosuję, 1Watóki do 40 cm wysokości akwarium, 3Watówki powyżej, moje lampy stoją 5 cm na krawędzią akwarium


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta aluminiowa jako radiator to kiepski pomysł.

Ciężko odprowadzić ciepło, które diody dość "produkują".

Polecam zmienić na porządny aluminiowy radiator np. :

http://www.piekarz.pl/pl/?group=347

Wysoka temperatura diod bardzo znacząco skraca ich życie.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.