Skocz do zawartości
matheroz

Planowanie Nowego Baniaka 270+112

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dzisiaj będę robił test tylko nie mam pirometru żeby zmierzyć temperaturę .

 

Polecicie mi żywą czy suchą skałę ? Może jest ktoś ze śląska i zna miejsca z dużą ilością skały i niską ceną :P Teraz w erybce nowa skała z fiji więc prawdopodobnie skuszę się na nią ...

Coś do klejenia skały oprócz cx5 ? Boje się że przy suchej, białej skale tak naciapram tego że nie będzie to zbyt estetycznie wyglądałon:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam lampka całkiem całkiem , Co do skały gorąco polecam  żywą skałę ,ja startowałem na żywej z erybki praktycznie zero plag do dzisiaj . Zresztą każdy chwali swoją skałę na której dobrze wystartował . Klejeniem bym się nie przejmował po jakimś czasie powinno wszystko zarosnąć glonami wapiennymi . Ja starałem się tak ustawić skałę by jak najmniej kleić by w razie czego można było ją zawsze wyciągnąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Real Reef Rock od p. Tryca. Kleiłem CX5, w miejsca gdzie była widoczna zaprawa naklejałem odłamki. Trochę roboty jest, ale efekt bardzo fajny. CX5 po związaniu jest znacznie bardziej wytrzymały niż sama skała.

 

ps. nadmienię tylko że trochę obawiałem się zakupu zdalnego skały, ale dostałem przed wysyłką zdjęcia i p. Tryc wybrał na prawdę świetne kawałki zgodnie z moimi sugestiami. Pełna satysfakcja. A skała RRR wygląda mega.

Edytowane przez mathom
dopisanie opini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mathom napisał:

Polecam Real Reef Rock od p. Tryca. Kleiłem CX5, w miejsca gdzie była widoczna zaprawa naklejałem odłamki. Trochę roboty jest, ale efekt bardzo fajny. CX5 po związaniu jest znacznie bardziej wytrzymały niż sama skała.

 

ps. nadmienię tylko że trochę obawiałem się zakupu zdalnego skały, ale dostałem przed wysyłką zdjęcia i p. Tryc wybrał na prawdę świetne kawałki zgodnie z moimi sugestiami. Pełna satysfakcja. A skała RRR wygląda mega.

 

A ile cię wyszło za kg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie udało mi się wytargować w stosunku do ceny na stronie jeśli o to pytasz ;) czyli koło 50zł/ kg. Natomiast skała jest bardzo lekka, pokleiłem 15kg do akwa 90x50x55. Kleiłem na kartonie bo szkła jeszcze nie mam, ale te 15 kg to moim zdaniem jest max żeby nie robic gruzowiska. Poniżej fota, sorry za jakość dodam lepsze w moim wątku jak wstawię szkło. Na zdjęciu jest ok 12 kg, szerokość ok 80 cm, wysokość filara ok 30cm.

20161211_104541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ci to wyszło .. Ja właśnie szukam natchnienia na moje skały :P dzisiaj przeszukam internet .. może masz jakieś fajne projekty ... faktycznie nasz baniaczki mathom są podobne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.