Skocz do zawartości
Andretti

Aiptasia - naturalni wrogowie

Rekomendowane odpowiedzi

Lysmata kuekenthali - u mnie 2 sztuki ( z panelem ok 150l) - zbiornik czysty ( fakt, było z tego co widziałam, kilka "różyczek")

rurówki znikły również ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalam laserem z tym ze laserem urzywam jak apatasia dotyka coraliki albo jest blisko ,mam tez 3 krewetki swego czasu zakupiłem 10 małych ślimaków po 2 miechach udało mi się jednego zobaczyć ,godnych rozmiarów.... Mam gdzies filmik.Podstawa to nie dać aptasi się rozpanoszyc za bardzo. Hehe


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeliczysz 450zielonych na krewetki to "kilka" kupisz a wtedy jakość czyszczenia gwarantowana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile klocków Lego by wyszło... oczywiście z serii "Gwiezdnych Wojen" :) - tam też są lasery... Co było by sensowniejszym rozwiązaniem niż wypalanie laserem...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio zastosowałem strzykawkę, igłę i 0,5cm3 octu na główkę aplikowanego wewnętrznie :)... po kilkunastu sekundach od zabiegu truchła były konsumowane do czystej skały przez wężowidła i krewetki debelius. Cała uczta trwała może 5 minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio zastosowałem strzykawkę, igłę i 0,5cm3 octu na główkę aplikowanego wewnętrznie :)... po kilkunastu sekundach od zabiegu truchła były konsumowane do czystej skały przez wężowidła i krewetki debelius. Cała uczta trwała może 5 minut...

U mnie jedna padła od razu po takiej aplikacji, druga dostała trzy dawki i nadal się śmieje ze mnie, widać posmakowało jej :wine:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niewielkiej skałce mam aiptasie i zastanawiam się żeby wyciągnąć tą skałke i pozbyć się szklanych róż.

Jak to zrobić? Wrzątek? Mróz? Skałka ma wrócić do akwarium oczywiście.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest jedna to ja zeskrob delikatnie tak aby jej nie rozerwac. Pozniej to miejsce dla spokoju mozesz przemyc goraca RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich więcej niż jedna, cała kolonia niemalże w jednym miejscu.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy ktoś na forum ma:

ŚLIMAKI

Berghia Nudibranchs

skuteczność - w internecie krążą o nich dobre opinie - są skuteczne, niestety u nas trudno dostępne. Naturalnym wrogiem tych ślimaków są często trzymane przez nas Wargatki. Ślimaki te są fanami pływania niestety pompy cyrkulacyjne, obiegowe, odpieniacze, sumpy, UV itp itd skutecznie dbają o zmniejszenie długości ich życia w zbiorniku...

Chętnie bym poznał opinie o nich osób z forum, które mają lub miały takie u siebie.


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak daleko wypożyczył bym ci mojego killera (brzydala) dwa dni i nie miał byś żadnej różyczki


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odlup skale jak mozesz

No co Ty, nie da rady.

Brzydala mam ale nie spisuje się.

Panowie, czym potraktować skałe żeby potem nadawała się do ponownego włożenia do akwarium.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

napisałem wyżej

kwasek cytrynowy - posypać na 3 - 5 min , potem opłukać (RO) i gotowe

możesz też dać skałę do jakiegoś pojemnika , przysypać piaskiem (oczywiście solanka też) , dać jakąś lampę , to powinna wyleźć do światła (trzeba zaczekać kilka h) na piach i wtedy łap pesetą (złapałem tak 2 sztuki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sadze, ze masz juz wiecej tego na inncyh skalach ale narazie nie widzisz tego, ale jesli jest inaczej to w miare mozliwosci moze przenies korala na inna skalke, a ta wywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mam ich więcej ale tam najwięcej. Koralowca tam nie mam ale skałka fajna i tworzy taki most :D

A jakby przemrozić skałke ? Potem w RO potrzymać? Albo wrzątek ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam mały problem z różami. Kupiłem miesiąc temu 2x L.Kuekenthali - siedza pod skałami, róże rosną jak rosły.

Ponad tydzień temu kupiłem brzydala - interesuje się wszystkim, tylko nie różami.

Próbowaliście może kiedyś nauczyć brzydala jeść aiptazje? Jakby tak zamknąć go w kotniku razem z małym kawałkiem skały z różami?

Jakby mu głód do d... zaglądnął to może by się skusił??


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jak brzydale są ostatnio wybredne to chyba jest to jedyna metoda - nauczyć go jeść - problem tylko polega w tym że jak go wypuścisz z karceru to może mimo wszystko olać aiptasie i wziąć się za korale lub czekać na mannę z nieba bo aiptasie jadł tylko dlatego że musiał a generalnie to ma ją w gdzieś...

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy ktoś na forum ma:

Chętnie bym poznał opinie o nich osób z forum, które mają lub miały takie u siebie.

Posiadam ślimaki Berghia , nigdy nie widziałem żeby puszczały się z prądem wody,wargatków nie mam więc się nie wypowiem na temat jak się zachowują w stosunku co do ślimaków.

Jedno jest pewne dla mnie to najlepszy wyjadacz szklanych róż , są bardzo żarłoczne i wejdą w każde miejsce,krytycy ślimaków napiszą że po zjedzeniu" róż" zdechną ale jak dla mnie to ich wielka zaleta że żywią się tylko aiptasią ponieważ nie zrobią krzywdy koralom i nie zasmakują w normalnym żarciu jak krewetki które pózniej mają gdzieś wyjadanie "róż". Zaobserwowałem w akwarium fajną sytuację, mianowicie nie tylko ślimaki wyczuwają szklane róże ale i na odwrót, aiptasie potrafią wychodzić z zakamarków i w miarę swoich możliwości uciekać przed ślimakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Ja polecam helmona,rybka pięknie wyjadła u mnie wszystkie aptasie które były w zbiorniku głównym,w sumpie dalej siedzą:)ale to może i dobrze tak myśle bo przynajmniej rybka ma co zjesć,słyszałem ze sa to ryby trudne w utrzymaniu,choć tego nie doświadczyłem osobiście ,u kolegów z forum po pewnym czasie padały,ja mam swoja juz 1,5 roku i żyje ,a aptasi brak,tak że polecam jeszcze raz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Panowie,

mam mały problem z różami. Kupiłem miesiąc temu 2x L.Kuekenthali - siedza pod skałami, róże rosną jak rosły.

Ponad tydzień temu kupiłem brzydala - interesuje się wszystkim, tylko nie różami.

Próbowaliście może kiedyś nauczyć brzydala jeść aiptazje? Jakby tak zamknąć go w kotniku razem z małym kawałkiem skały z różami?

Jakby mu głód do d... zaglądnął to może by się skusił??

Krewetkami się nie przejmuj, za jakiś czas zobaczysz ich efekty ;) Miałem podobna sytuacje jak Ty (kupiłem brzydala bo myślałem, że krewetki nie robią) no i ZOA już nie mam ;) Ja mam 4 szt. jak zawsze od Nanokaczora i swoja robotę robią. Trochę czasu minęło jak efekty było widać ale gwarantuję, pomimo że są bardzo nieśmiałe to różyczki jedzą.

Brzydal bardzo sympatyczna rybka i wszystkie jego wady jakoś mu wybaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.