Skocz do zawartości
Andretti

Aiptasia - naturalni wrogowie

Rekomendowane odpowiedzi

chyba masz rację Tom, tak niewinnie sie unosi, pływa jak ostatnia ciamajda ale na prawde jest smieszny, takie wyłupiaste oczka oby tylko sie okazał tym grzecznym hehe

Z moch doświadczeń wynika, że każdy coś tam nabroi. Jeden nie ruszał u mnie korali, ale wyjadł wszystkie wężowidła i inne pożyteczne robactwo. Poszedł w inne ręce, bo już spory urusł. Obecny czasem skubnie dunkę i pseudogorgonie, ale nie robi tego jakoś namiętnie, żeby korale narzekały.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy laser Wam zadziała :)

Ja mam w domu stary 3000mW zielony i nie daje rady :/

Laser mozesz sobie darowac, ja zakupiony zwracxam w dniu jutrzejszym szkoda kasy i tych wszystkich ceregieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000mW to w ogóle pomyłka my mieliśmy 50000mw i nie robiło to na aipitasi jak i zoa żadnego wrażenia ale rękę parzyło

post-13865-0-85752500-1447594282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze taki techniczny za duzo wieksza kase by dał rade ale ja powoli zaczynam watpic w ta metode i filmy ktore sa prezentowane na youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu te aipitasie na ytb się chowają gdy na nie świecą. Jest jakiś myk na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to podejrzewam że lasery które opisowo mają 3000mW w większości nie osiągają nawet 2000mW :/


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to podejrzewam że lasery które opisowo mają 3000mW w większości nie osiągają nawet 2000mW :/

pewnie masz racje shit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co tydzień robię przegląd akwarium. Zaglądam na tył akwarium. Znalazłem nowe życie. a wystartowałem na suchej skale. wygląda to jak rurówka, ale pióra są pofalowane przypomina mi to Aiptasia. Dostałem glon spaghetti i kilka miękkich korali bez skały od osoby , która ma Aiptasia czy mogłem się zarazić?

Niestety nie uda mi się zrobić zdjęcia ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście? ja zabiłem wrzątkiem ro już z 4 dni nie widze wiec może

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heniochus acuminatus :-)

Wykosił wszystkie. Czasem mu coś z sumpa podrzucę. Szarpie jak Reksio boczek.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam problem z tą roślinką, i pytanie do was drodzy forumowicze, używać chemii, czy kupować krewetki?? Sytuacja wygląda tak że nie ma ich jakoś dużo - około 7 sztuk w tym jedna dosyć duża widoczna na zdjęciu. Niestety 5 z nich zamieszkuje podstawkę razem z zoasami, i te ich pniaczki, są jakby schowane pod łączeniami zoasów. Tak więc chemia, czy krewetki?? Pozdrawiam.

Zdjęcie:4120238_20160101_175336.jpg


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Ja mam Chelmona i jest totalny brak różyczek ale przy tym rurówki wszystkie wykosił,jednak na twój zbiornik ze wzgledu na rozmiar proponuje krewetki powinny sobie z czasem poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ebbbcf1f68310f2ac4c778c98ececd1.jpg

Mam aiptasie na małej szczepce zoa, (na zdjęciu słabo widać ale rośnie w tej dziuże pomiędzy zoa)

Jak ją usunąć nie wyrzadzajac krzywdy zoa? Jaki sposób będzie najbezpieczniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon - w zbiorniku kilkadziesiąt aiptasii. Kilka różnych krewetek które powinny je jeść nie zrobiły nic przez pół roku. 3 dni po wpuszczeniu chelmona trzeba dobrze się wpatrywac żeby zobaczyć róże. Część całkowicie zjedzonych, część pochowanych.. Nie uwierzyłbym wcześniej, że taka ilość aż tak szybko zniknie z oczu od jednej ryby.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu u mnie aiptasie zostały wykoszone doszczętnie a było ich trochę , różnej wielkości okazy .

niestety wtedy nie zauważyłem czy kilerem aiptasii był chelmon czy brzydal ?

dziś właśnie z refugium przełożyłem do głównego zbiornika skałkę z kilkoma aiptasiami .

i obserwowałem reakcje ryb , chelmon się zaciekawił ale jednie kilka robaczków wydłubał ze skałki ( w refugium mnożą się bo nie mają wrogów ) aiptasii nie ruszył , natomiast o chwili podpłynął Imperator przegonił Chelmona i zrobił sobie ucztę , wyciął z korzeniami wszystkie aiptasie , tylko się otrząsał na początku jak by mu pysk parzyło , później już mu sprawnie szło .

następny razem skręcę filmik z akcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, przy Twoim litrażu to raczej tylko krewetki na aiptasię wchodzą w grę. Ewentualnie ślimaki Berghia - ale musiałbyś ich mieć sporo a tanie nie są.

Ale jak aiptasie masz tylko na małej skałce którą można przestawić, to można się bez problemu różyczki pozbyć. Całkiem niezłym rozwiązaniem jest preparat JoesJuice. Warunek - aiptasia jest w miejscu do którego jest dobry dostęp.

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasie widzę u siebie tylko 2 jedna na tej szczepce a druga na skale gdzie dostęp też jest dość dobry. Tylko czy tym preparatem nie uszkodzę zoa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzisz. Ten preparat podajesz punktowo, karmisz nim aiptasię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie chelmon odpada bo akwarium 60l

Chetodon Klaini dorasta do max 15cm, przy zakupie będzie miał pewnie około 5-6cm. Nim dorośnie będzie po aiptazjach a potem możesz go sprzedać, oddać lub zamienić albo zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie od jakiegoś nieznajomego posolonego usłyszałem że duże różyczki zakleił kropelką w żelu.

Usłyszał że rozmawiałem ze sprzedawcą co kupić aby pozbyć się tego paskudztwa i tak poradził.

Powiedział że dotyka różyczkę pincetą aby się schowała do skały a potem w tym miejscu klei kropelką.

Co sądzicie o tym? Nigdzie nikt tak tej plagi nie tępił! Czy to ma sens?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.