Skocz do zawartości
Andretti

Aiptasia - naturalni wrogowie

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej kup srodek na aiptasie read sea super dziala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to idealny środek na Aiptazje, ale jeśli mowa o naturalnych wrogach, to dziś w akwa odkryłem coś intrygującego.

Miałem sporej wielkości różę, której obawiałem się z racji na możliwość poparzenia innych korali, jednak niesforny Rhodactis, który co chwila spadał ze skałką dziobem w piasek zmusił mnie do umiejscowienia go stabilnie tuż obok niej. Efekt? Rhodactis się pompuje a róża liże rany i być może zaniknie... Wrzucę foto, jak uruchomię aparat.


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to idealny środek na Aiptazje, ale jeśli mowa o naturalnych wrogach, to dziś w akwa odkryłem coś intrygującego.

Miałem sporej wielkości różę, której obawiałem się z racji na możliwość poparzenia innych korali, jednak niesforny Rhodactis, który co chwila spadał ze skałką dziobem w piasek zmusił mnie do umiejscowienia go stabilnie tuż obok niej. Efekt? Rhodactis się pompuje a róża liże rany i być może zaniknie... Wrzucę foto, jak uruchomię aparat.

Tylko, że jak liże rany to pewnie wypuściła już masę zarodników. Wiem z doświadczenia, że przez wszelkie metody trucia, zaklejania itp. tylko się je rozsiewa. Zacząłem od kilku a skończyło się na całym lesie. Dopiero zakup Chetodona Klaini i 2 krewetek Kukhenthali załatwił temat. Po dosłownie 2-3 tygodniach nie idzie się doszukać ani aiptazji, ani majano

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 60 litrach popularnie zwany Brzydal zrobił z grubsza porządek w dosłownie 24 h ( nie była to jakaś plaga ale kilka już było w różnych wielkościach ), oczywiście najlepiej od kogoś gdzie się sprawdził w zjadaniu aiptazji i pobiera mrozonki ( najlepiej przy wyłączonej cyrkulacji bo to trochę taka pierdołowata ryba w łapaniu np artemii ). Poza tym sympatyczny to stwór. A ręczne usuwanie nawet przy pomocy wrzątku kleju itd itp to walka z wiatrakami. Zawsze coś zostanie przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chetodon nie podgryza Ci korali?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłam berghię, bo rózyczek dziesiatki... ale zniknęła gdzies maleńka :( Nie wiem, czy się "zadomawia", czy wieloszczety miały ucztę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U m nie sprawę załatwiły 2 kuekenthali i brzydal. Największa była wielkości i dłoni małego dziecka, obecnie akwarium czyste od aiptazji.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jak większość początkujących akwarystów zmagam się z plagą aiptasi. Baniaczek 40l +20l sump. Posiadam krewetke lysmata secuditata ale niestety nie jest zainteresowana ukwiałami. (w szklance mieszka juz około 2 miesiąca). Ślimak berghia zniknął po jednym dniu od wpuszczenia. Kupiłem preparat od Colombo ktory znacznie pomogł jednak na miejsce duzych rozyczek pojawiaja sie nowe.

Jakies pomysly co robic? Zastanawiam sie nad kupnem kolejnej krewetki jednak biorac pod uwage to, ze obecna nie zjadla nawet jednego krzaczka, mam pewne watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie takie krewetki od ponad pół roku i nie zauważyłem żeby jadły róże, wundermani są podobno lepsze. W takim małym będzie ci ciężko coś wpuścić.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie takie krewetki od ponad pół roku i nie zauważyłem żeby jadły róże, wundermani są podobno lepsze. W takim małym będzie ci ciężko coś wpuścić.

Tapnięte mobilnie

Dlatego sam juz nie wiem co robic... krewetka sie nie sprawdzila, berghia tez, brzydala nie wpuszcze bo boje sie o koralowce a tez nie jest pewne czy bedzie chcial zjesc roze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chetodona Kleini na róże, może masz kogoś w okolicy co by pożyczył na tydzień, wyje i oddasz go.

Tapnięte mobilnie

A slimak może jest gdzieś bo raczej nic go nie zjadło.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chetodona Kleini na róże, może masz kogoś w okolicy co by pożyczył na tydzień, wyje i oddasz go.

Tapnięte mobilnie

A slimak może jest gdzieś bo raczej nic go nie zjadło.

Tapnięte mobilnie

W okolicy raczej ciężko o morszczaków. A co do ślimaka, prawdopodobnie zjadła go krewetka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat AIPTASIA-X sprawdzony i pewny.

Preparat od colombo działa... chodzi o to, że wciąż pojawiają się nowe ukwialy i przydał by się zwierz ktory zje je na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tygodniu od wpuszczenia lysmata kukenthali na moich oczach szatkowala dziadowstwo jak magda salceson :)

mały update: krewetka sie obijała ostatnio troche i na jednej ze skałek porosło kilkanaście małych aiptazji. Wczoraj wracam do domu i niespodzianka: skała czysta. Trzeba tylko krewecię trochę przegłodzić i zabiera się do pracy :)

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.