Skocz do zawartości
ksrekin

glonowo aiptasiowy raj :)

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium mojego angielskiego kolegi po 5ciu miesiącach. Tzw. Akwarium stresowe :)

Akwarium tylko na kubełkowe.

Zbiornik 180 litrów. Żadnych bakterii. Ryby takie jak mu się podobały. Na starcie wartość korali około 400£

post-26368-0-31193400-1477820918_thumb.jpg

post-26368-0-74216400-1477821669_thumb.jpg

post-26368-0-64520200-1477821776_thumb.jpg


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem: masakra.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił testy. Zrobił raz i tyle. Powiedział że więcej nie robi bo się boji. Azotany ponad 100 to się pytam co z tym zrobić. Dostałem odpowiedź :a co mam zrobić,rybom chyba nie przeszkadza .

A co,powiedziały ci?


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

naślij na niego kogoś greenpeace :)

a na poważnie - jak nie ma (przede wszystkim) chęci do roboty ... to co się dziwić że syf w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość podobnie - las zielonych glonów, pózniej cyjano a na końcu dino - ale w końcu zbiornik dojrzeł i wszystko ustąpilo. Tyle, że ja mam baniaczek 300l i do tego sump z refugium a nie filtr kubełkowy. No i oczywiscie bakterie, które przyspieszają proces dojrzewania konsumując niepożądane zwiazki chamiczne z wody, oraz odpowiedni do tego litrażu odpieniacz. 180 litrów to juz pokazny baniaczek i na samym kubełku cinko to widzę. W mnie wystarczylo, że do już ustabilizowanego systemu dorzucilem w obieg baniaczek 112l dla ukwiałów. Świeża solanka w takiej ilosci, troche suchej skały i proces dojrzewania od nowa muszę przerabiać. W morskim akwarium bardzo łatwo zachwiać ustabilizowany system, bo jest bardzo wrażliwy i wymaga trochę bardziej rozwinietej infrastruktury, niż zwykłe słodkowodne (kiedyś miałem takie, z pyszczakami).

Reasumując, trzeba zainwestować w sprzęt (odpieniacz, sump), zapodać bakterie i cierpliwie czekać, kontrolujac stale chociaż poziom Ph, zasolenie, No i Po bo szkoda by bylo tych pięknych zwierzaczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Zbiornik był ustabilizowany. Był odkupienia. Przeniesiony z calutką wodą. Co ciekawe cyjano tam nie było. Kupiony był za 180£. Jego wartość z życiem oceniłem na około 800£. Miał dokupić odpieniacz wewnętrzny bo nie miał miejsca na sumpa i bakterie. Ale on zamiast zainwestować w sprzęt kupował tylko ryby które ciągle zdychały. Teraz stwierdził że przeżyci się na 46l juvela i tylko korale miękkie. Oczywiście obiecał kupić skimmer. Zobaczymy. I może jedną rybkę. (Może 2, albo 3) i mam znów atak.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.