Skocz do zawartości
Robert-reef

Ustawienie reaktora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuje ustawić reaktor wapna, mam problem bo moja pompa dozująca może maksymalnie podać 2400ml dziennie. Taka ilość odcieku nie podbija mi parametrów. Stałe parametry jakie przy tym odcieku uzyskuje to -

KH: 6,5 Ca:360 Mg: 1200.

Zmierzyłem dzisiaj KH odcieku - wynosi 24, Ph w reaktorze 6,1 - 6,2. Nie pamiętam co tam mam zasypane w reaktorze. Chyba to był grys koralowy, ARM i Magnez grotech.

Najgorzej że KH takie niskie. Teraz podbijam KH sodą, ale obawiam sie że jak podniosę KH to zaraz zaczną byc konsumowane Ca i Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień zasyp na cnopa o wiele lepsze parametry przy minimalnej pracy pompy persalistycznej ,przy najmniej umie się sprawdziło a miałem ten sam problem.

Jeśli ARM to tylko drobny granulat ale popewnym czasie problem wraca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup pompy co będzie umożliwiała zwiększenie ilości podawanego odcieku. Ale czy to pomoże?

Nie chcę narazie robić rewolucji w systemie reaktora, przy następnym zasypie lepiej się przygotuje przy wyborze zasypu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim przedziale masz ustawione rozpuszcza nie złoża na kontrolerze pH? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zbiorniku pompa perystaltyczna powinna mieć przynajmniej 10l. przepływu

Nie obniżaj ph w reaktorze poniżej 6.20 bo zrobisz po pewnym czasie błotko

Zasyp Knopa daje u mnie radę więc myślę że w twoim przypadku się także sprawdzi

oczywiście + magnez

Mam pytanie- ile zasypu masz w reaktorze ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Mirek ja mam kontroler ustawiony na 6.22-6.35 poniżej 6.20 nieschodź. Pompkę mam aqamedik 3000 i dozuje nią ok 2 litrów na godzinę i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową pompę dozującą. Niedługo będę ją podłączał. Podniosłem też ph do 6.3, ale tak widzą że się chyba na 6.4 jakoś tak stanęło i zawór gazu cały czas jest otwarty - jak by nie dawało rady zejść poniżej. Zrobię niedługo kalibracje sondy, ale narazie poobserwuje zobaczę czy zejdzie do 6,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kg wchodzi zasypu do tego reaktora

ile kg wchodzi zasypu do tego reaktora


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku grysu koralowego u mnie najlepiej sprawdza się pH 6.55-6.60 (w 6 reaktorach tak samo).

Jakie masz kH odcieku ? Warto też zmierzyć Ca odcieku. Później korekta pH i ponowne badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek zmierzyłem parametry wody nowym testem na KH. Szok. Okazuje się że KH wody w akwarium mam 12,5 a Ca 380.

Dzisiaj przed chwilą zrobiłem kolejny pomiar. Nadal jest KH 12,5 i Ca380.

Wygląda na to że reaktor jakoś utrzymuje parametry wody.

Chciałem też zrobić kalibracje sondy ph i okazuje się że nie mogę jej skalibrować na ph7, najniżej mogę zejść do ph 7,2. Zakres ph4 mogę skalibrować. Czy to możliwe że sonda się zużyła tak szybko? Miesiąc temu kalibrowałem i było ok, chociaż tak już blisko końca skali na potencjometrze.

Podłączyłem drugą sondę i skalibrowałem. Ustawiłem pH na 6,5 (regulator na potencjometr więc ultra precyzyjnie tego nie ustawię, skoryguje jak się ustabilizuje na jakimś poziomie. Teraz jest 6,2.

Z tym KH to nie wiem czy to test przekłamywał czy ustawiłem za dużą dawkę sody na podbicie KH. Ale od piątku soda już się nie leje do zbiornika a KH stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda dziła dobrze. W płynach kalibracyjnych pokazuje poprawne wartości. W reaktorze pokazuje cały czas 6,2pH. Dzisiaj odlałem część wody z reaktora i zastąpiłem ją świeżą z akwarium. Wskazania nadal były 6,2pH po uruchomieniu pompy. CO2 nie jest podawane a przynajmniej nie zauważyłem żeby elektrozawór się włączał.

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadal pH nie podnosi się. Jutro jak znajdę czas to wywalę całą zawartość reaktora, wyleje wodę i zasypie jeszcze raz.

Gdyby to nie pomogło to jaki skład zasypu polecacie, żeby było łatwo ustawić i kontrolować - korale, raczej miękkie i jakieś prostsze LPSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe żeby wkład reaktora "się popsół"? No od kilku nastu dni nie podaje gazu a pH w reaktorze poniżej 6. Sonda kalibrowana, co2 zakręcony, reaktor pracuje, odciek ustawiony na 100ml/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem problem :) okazało się że elektrozawór odcinający, zamontowany przy butli z CO2 nie zamykał dopływu gazu. Najprawdopodobniej kawałek taśmy teflonowej, którą uszczelniałem gwint wpadł do komory suwaka zaworu. Rozebrałem, przeczyściłem i działa..

Ustawiłem pH na 6,4 mniej więcej po nastawa jest potencjometrem więc jeszcze nie wiem na ile mi się ustali wartość pH.

Przy okazji sprawdziłem że ilość zasypu mieści się do 6 litrowego wiaderka. Nie miałem wagi ale pewnie 5 kilo to spokojnie zasyp ważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.