Skocz do zawartości
natan2012

Kompletuje Sprzęt :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od salariasa, Kolega też na takiej startował i jego baniak możesz zobaczyć na innym forum. Dzięki jego cierpliwości i glonom w sumpie dojrzewanie poszło bez objawów. Tzn, było trochę glonów, jakieś śladowe okrzemki, ale w dwa tygodnie się zamknęło.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ju używałem tutaj:

http://nano-reef.pl/topic/78190-uk-300-litrow-test-szybkiego-dojrzewania/

Bardzo polecam. Taka skała + atm colony i bez dojrzewania poszło.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgromadziłem na dzień dzisiejszy szkiełko optiwhite 6mm 35x35, oświetlenie Aquael Decolight Duo Marine 2x 11W, kaskadę FZN-3, korona ze spienionego PCV+ wentylator komputerowy 80mm. Posiadam również sumpa o wymiarach 60x25x30 cm. Czy sump do tak małego szkiełka (42l) to nie jest przerost formy nad treścią. Jaką pompę obiegową polecacie (budżetową) i czy siporax wystarczy jak medium filtracyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump jest zawsze mile widziany,zwiększa Ci ilość wody w obiegu.

Siporax będzie ok.

Lampę wymień na diy led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sklepu "Salarias" to byłem kilka razy i jestem zadowolony, konkretnie skały nie kupowałem ale myślę że powinno być wszystko okej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oświetlenia oby tylko nie Aquael... jak kolega wspomniał zrób najlepiej sam lampę na powerLEDach lub zapraszam PW


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam sobie robisz reklamę?:p dlaczego nie Aquael?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Ja w czerwcu wystartowałem na skale z Salariasa, kupiłem około 40kg. Co prawda nie była to Marko Rocks ale widziałem tę skałę w realu. Sprzedawca rzetelny, pomocny, godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael serwuje w swoich "gotowcach" oświetlenie o wiele za słabe, ja rozumiem, że cena czyni cuda, ale zarówno morskie jak i słodkie dają wiele do życzenia, dlatego jeżeli się da, fabryczne oświetlenie stanowczo nie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam sobie robisz reklamę? :p dlaczego nie Aquael?

bo za tą samą kasę można wykombinować 2-3x lepszą lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup najlepiej ta macro rocks widziałęm ta skałę w innym sklepie i mam parę kilo i jest bardzo porowata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam sobie robisz reklamę?:p dlaczego nie Aquael?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

A dlaczego nie? Jak robi dobre lampy to niech robi. Aquael zleca świetlówki i są kiepskie w porównaniu z dobrym diy. Ja się tyle bujałem z moją lampą że dziś żałuje że nie zleciłem tego komuś. Może by była wreszcie obudowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak po taniości, to jest jeszcze inne wyjście niż Marco Rocks- jest to Nature's Ocean BASE ROCK. Pudło ok 20kg w cenie trzech stówek. Dokładnie chyba 319 PLN. Można tez kupić na kilogramy, no ale cena będzie pewnie odrobinę wyższa. Na pewno tańsza niż Marco.

A co to lampek Aquaela- to są słabiutkie. 2x11W na kostkę o boku 35cm to moim skromnym zdaniem za mało światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak po taniości, to jest jeszcze inne wyjście niż Marco Rocks- jest to Nature's Ocean BASE ROCK. Pudło ok 20kg w cenie trzech stówek. Dokładnie chyba 319 PLN. Można tez kupić na kilogramy, no ale cena będzie pewnie odrobinę wyższa. Na pewno tańsza niż Marco.

A co to lampek Aquaela- to są słabiutkie. 2x11W na kostkę o boku 35cm to moim skromnym zdaniem za mało światła.

A masz jakieś informacje jak sprawuje się Nature's Ocean Purple Base Rock na tle RRR? Bo dużo dobrych opini czytałem o RRR a o NOPBR coś niewiele widzę informacji ( szukajka na tapatalku niedomaga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo mnie nie było. Niestety prace przy zbiorniczku nie ruszyły jeszcze ale kilka decyzji zostało podjętych. Zamówię 2kg żywej skały np. od jadwigimorskiej i ewentualnie 2 kg Marcko Rock od Salariasa, choć nie jestem ostatecznie przekonany:( Ile skały waszym zdaniem wystarczy ???

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świętach startuję z moją małą rafką. Sprzęt już praktycznie kompletny :) Wiem, że na jakąkolwiek obsadę stanowczo za wcześnie, ale jak zwierzątka zaproponujecie??? Mnie interesuję kilka krewetek np. sexy shrimp, oczywiście ekipa czyszcząca i ewentualnie 2 rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.